پایان نامه ارشد:سمنتيك هاي سرويس وب WSDL-S


در این پست می توانید متن کامل این پایان نامه را  با فرمت ورد word دانلود نمائید:سمنتيك هاي سرويس وب WSDL-S

چكيده

استاندارد WSDL متداول در سطح نحوي كار مي كند و فاقد توصيف معنادار مورد نياز براي نشان دادن ملزومات و امكانات سرويس هاي وب مي باشد.

سمانتيك ها مي توانند استفاده مجدد و كشف نرم افزاري را اصلاح كنند و به طور قابل توجهي تركيب سرويس هاي وب را تسهيل بخشند و تكميل برنامه هاي كاربردي ميراث را كه به عنوان بخشي از مجتمع سازي فرايندتجاري مقدور سازند اطلاعات فني سمانتيك هاي سرويس وب مكانيزمي براي مرتبط كردن تفاسير معنادار با سرويس هاي وب مشخص مي كند كه با استفاده از زبان تصيف سرويس وب WSDL  شرح داده مي شود اين زباني مبني بر اين مفهوم است اما با اصلاح قابل توجه به جزئيات در اين طرح

در اين طرح ما فرض مي كنيم كه مدل هاي رمسي سمنتيك مربوط به سرويسها اخيراً بوجود آمده اند. در روش ما،‌اين مدل ها خارج از اسناد WSDL محافظت مي شوند و از طريق عناصر توسعه پذير WSDL از سند WSDL ارجاع مي شوند. نوع اطلاعات سمنتيكي كه براي شرح سرويس وب مفيد است پيرامون مفاهيم تعريف شده توسط ارتباط وب سمنتيك در [owl-s] OWL-S و ساير تلاش هاي [METEOR-SWSMO] است. اطلاعات سمنتيك معين شده در اين سند دربرگيرنده تعريف جاسازي پيش از پردازش، ورودي، خروجي و تأثيرات عمليات سرويس وب است. اين روش مزاياي چندگانه اي را در مورد OWL-S پيشنهاد مي دهد. ابتدا، كاربرد مي تواند به روش سازگار و در حال پيشرفت جزئيات سطح عملياتي و سمنتيكي را در WSDL زباني كه يك توسعه دهنده ارتباط با آن آشنا است را شرح دهد. ثانياً، با خارج كردن مدل هاي دمين سمنيك ما يك روش آگنوستيك براي زبانهاي بازنمايي آنتولوژي انتخاب كرديم. اين كار به توسعه دهندگان (ارتقاء دهندگان) ؟؟ وب اجازه مي دهد تا سرويس هاي وب خود را با انتخاب زبان آنتولوژي (نظير UML يا OWL) بر خلاف OWL-S ، تفسير كنند. اين مسئله مهم است زيرا توانايي در استفاده مجدد از مدل هاي دمين موجود مطرح شده در زبان هاي مدل سازي نظير زبان UML مي تواند نياز به سمنتيك هاي مدل مجزا را به شدت كاهش دهد.

در آخر، به روزرساني تجهيزات موجود پيرامون WSDL ساده است و روش افزاينده ما را سازگار مي كند.

وضعيت

اين يك يادداشت فني است كه به منظور بحث تهيه شده است و فيدبك موجود در روش را براي اضافه كردن سمنتيكها به تعريفات سرويس هاي وب استنباط مي كند.

1- مقدمه

به عنوان مجموعه اي از سرويس هاي وب توسعه يافته،‌به صورت قابل توجهي داشتن وسايل اتوماتيكي براي آن مهم بوده براي اينكه كمكي به سرويس هاي مشخص منطبق بر نيازهاي درخواست كننده ارائه دهد يافتن سرويس هاي وب مناسب بستگي به امكانات وجود ارائه دهندگان سرويس براي توصيف ويژگي هاي سرويس هاي آنها و درخواست كنندگان سرويس براي توصيف ملزومات خود به حالت ايده آل و واضح در فرم توصيف – ماشيني دارد. اضافه كردن سمانتيك ها براي ارائه ملزومات و درخواست‌ها از سرويس هاي وب براي اين مورد آشكار و با تفسير ماشيني ضروري است.

مزاياي استفاده از سمانتيك ها چرخه وجود آنها را در سرويس هاي وب گسترده تر مي سازد. در مدت توسعه، ارائه كننده سرويس مي تواند سمانتيك هاي مورد نظر را با ارائه قسمتهاي مناسب سرويس وب با مفاهيم موجود در مدل سمانتيك غني تر مورد ارزيابي قرار دهد. از زماني كه مدل هاي سمانتيك توافقي را بر روي معنا و استفاده مورد نظر از شرايط انجام داده است و ممكن است تعاريف رسمي و غير رسمي از ورودي ها انجام دهد، ابهام كمتري در سمانتيك هاي مورد نظر براي تهيه كننده آنها وجود دارد. در مدت كشف، درخواست كننده سرويس توصيفي را از ملزومات سرويس با استفاده از شرايط در مدل سمانتيك بيان كرده است. تكنيك هاي منطقي را مي توان براي يافتن تشابه سمانتيكي بين ارائه سرويس ودرخواست به كار برد. در طول ارائه اين مورد زمينه عملي تفاسير براي افزايش كاربردي كردن سرويس هاي چندگانه و براي ارائه سرويس هاي مناسب انجام شده است. مهمتر اينكه، سمانتيك ها اين امكان را فراهم مي كنند كه طراحي هاي خاص بين اطلاعات مبادله شده از طريق –XML اصلي با پيام هاي SOAP بوجود آيد، كه به طور قابل توجهي براي انجام دادن با ارائه نحوي پيشنهادي در استانداردهاي اخير مشكل مي باشد. در طول ساخت، طراحي را مي توان براي تبادل اطلاعات استفاده كرد. بنابراين، زماني بيان شده، كه سمانتيك هاي توانايي نفوذ را با استفاده از ابزارهايي براي خود كار كردن سرويس در كشف، محاسبه و الگوبرداري دارد.

استانداردهاي WS متداول در سطح نحوي كاركرده و فاقد توانايي هاي ارائه شده سمانتيكي هستند. اين مورد مانعي براي توسعه ابزارهاي كمك كننده به بشر و يا نگهداري و حفاظت از مرحله نيمه اتوماتيك و تركيب كاربردي هستند. در اين اطلاعات فني، اين مشكل را با بكار بردن موردي در گروه سرويس وب براي رساندن آن به استانداردهاي سرويس وب مورد توجه قرار داده ايم.

كانسورتيوم وب گسترده جهاني (WTC) در معماري سرويس هاي وب (W3CWSA) دو جنبه از توصيف كامل يك سرويس وب را ارائه كرده است. اول اينكه توصيف كاربردي نحوي به نحوي است كه در WSDL بيان شد. مورد دوم به گونهاي كه در سمانتيك هاي سرويس بيان شده، ارائه شده و با مورد خاصي پوشش داده نشده است. به طور عملي، توصيف سمانتيك به صورت غير رسمي بيان شده يا از بين رفته است. با امتحان توصيف WSDL در يك سرويس نمي توانيم به صورت غير مبهم و آشكاري آنچه را كه سرويس انجام مي دهد مشخص كنيم. مي توانيم حالت نحوي را در ورودي ها و خروجي ها ببينيم اما در واقع آنچه كه از آنها معني مي دهند يا تغييراتي را كه در محيط سرويس انجام مي شود نمي دانيم كه معني پارامترها چيست يا اينكه شرايط مربوط به اسناد ارائه شده را نمي دانيم. بي ترديد هر دو سرويس مي توانند داراي تعريف نحوي مشابهي باشند اما از نظر عملكردي لزوماً متفاوت عمل مي كند، بدينگونه دو سرويس متفاوت از نظر نحوي با عمل مشابهي روبرو هستند.

(ممکن است هنگام انتقال از فایل ورد به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)

متن کامل را می توانید دانلود نمائید

چون فقط تکه هایی از متن پایان نامه در این صفحه درج شده (به طور نمونه)

ولی در فایل دانلودی متن کامل پایان نامه

همراه با تمام ضمائم (پیوست ها) با فرمت ورد word که قابل ویرایش و کپی کردن می باشند

موجود است

فایل ها برای اینکه حجم آنها پایینتر شود وراحتتر دانلود شوند با فرمت rar یا zip فشرده شده و پسوردگذاری شده اند. پسورد همه فایل های این سایت یکسان است.

برای دریافت پسورد فایل اینجا کلیک کنید

سمنتيك هاي سرويس وب WSDL-S