پایان نامه ارشد:حافظة Ram


در این پست می توانید متن کامل این پایان نامه را  با فرمت ورد word دانلود نمائید:حافظة Ram

آنچه در اين فصل مي آموزيد:

/ كنترل ميزان مصرف حافظه در سيستم

/ اجراي برنامه هاي ارزيابي و سنجش حافظه

/نمايش اطلاعات حافظة ويندوز به كمك برنامة Sandra

/ آماده شدن براي ارتقا حافظة سيستم

/ عيب يابي نصب حافظه در سيستم

/ حذف كاربرد حافظة بسط يافته و حافظة توسعه يافته در محيط ويندوز

/ كنترل مقدار فيزيكي مصرف RAM در محيط ويندوز

قبل از اينكه Cpu بتواند برنامه‌ها را اجرا كند، دستورات و اطلاعات آن برنامه بايد داخل حافظة Ram كامپيوتر منتقل و مستقر شوند. در اين فصل روش نگهداري اطلاعات در حافظة Ram را مي آموزيد و اينكه چرا اطلاعات داخل حافظة Ram فرار هستند ( يعني با قطع برق يا خاموش شدن كامپيوتر همة اطلاعات موجود در اين حافظه از بين مي روند)، و اينكه چرا انواع حافظة Ram عرضه شده اند.

بر روي وب يا داخل مجلات و بروشورها و كتابهاي كامپيوتر اغلب توصيه هاي مطالعه مي كنيد كه مقدار لازم حافظة Ram براي سيستم شما را اعلام مي كنند. اغلب اعلام مي شود كه حداقل 126 تا 512 مگابايت حافظة Ram براي عملكرد مناسب يك سيستم لازم است.

درك مفهوم لايه‌هاي ذخيره‌سازي

داخل كامپيوترهاي شخصي از ديسك‌ها براي نگهداري دايمي و بلند مدت اطلاعات استفاده مي‌كنيم. اطلاعات داخل ديسك سخت از طريق مغناطيس نمودن سطح ديسك انجام مي‌گيرد. به دليل روش مغناطيسي ذخيرة اطلاعات در ديسك سخت
(در مقابل روش الكترونيكي ) اين وسيله قابليت نگهداري دايمي و بلند مدت اطلاعات را دارد و با قطع برق يا خاموش شدن سيستم اطلاعات مستقردر ديسك از بين نرفته و ماندگار هستند چون ديسك سخت براي نگهداري اطلاعاات نياز به جريان برق دايمي ندارد. اما حافظة Ram اطلاعات را بطور موقت نگهداري مي كند  بديهي است كه با قطع برق يا خاموش شدن سيستم اين اطلاعات از بين خواهند رفت.

فن‌آوريهاي گوناگون براي ذخيره‌سازي اطلعات ابداع شده‌اند كه اغلب آنها را بر اساس سرعت، هزينه و ظرفيت ذخيره سازي طبقه‌بندي مي‌كنند. معمولاً ديسك‌ها وسايل مكانيكي هستند و به همين دليل سرعت عمليات آنها نسبت به انواع حافظه‌هاي الكترونيكي بسيار كندتر است. در شكل زير نمايي از اواع وسايل ذخيره‌سازي و در سمت راست كندترين وسيلة ذخيره‌سازي را نشان داده‌ايم.


جريان اطلاعات از حافظة RAM به پردازنده (‌CPU)

هرگاه Cpu براي اجراي عمليات به اطلاعات يا دستوري نياز داشته باشد ابتدا آنها را داخل حافظه ميانجي L1 جستجو مي‌كند. اگر اطلاعات مورد نياز را آنجا پيدا نكند به سراغ حافظه ميانجي L2 خواهد رفت. اگر اطلاعات مورد نياز را آنجا هم پيدا نكند پس Cpu بايد نشاني آدرس آن اطلاعات را از طريق گذرگاه سيستم به حافظه Ram ارسال نمايد. درخواست اطلاعات از Cpu باندا به تراشة كنترل كنندة حافظه مي‌رسد.

كنترل كنندة حافظه از آدرس رسيده استفاده مي‌كند و اطلاعات يا دستور مورد نياز Cpu را پيدا مي‌كند. پس از اينكه كنترل كنندة حافظه اين اطلاعات را پيدا مي كند آن را از طريق گذرگاه سيستم به Cpu ارسال مي‌كند.

انجام مراحل فوق نياز به زمان دارند. در سيستم هاي جديد به منظور افزايش كارايي سيستم از روشهايي استفاده مي كنند تا تاخير زماني درخواست و دريافت اطلاعات را كاهش دهند.

(ممکن است هنگام انتقال از فایل ورد به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)

متن کامل را می توانید دانلود نمائید

چون فقط تکه هایی از متن پایان نامه در این صفحه درج شده (به طور نمونه)

ولی در فایل دانلودی متن کامل پایان نامه

همراه با تمام ضمائم (پیوست ها) با فرمت ورد word که قابل ویرایش و کپی کردن می باشند

موجود است

فایل ها برای اینکه حجم آنها پایینتر شود وراحتتر دانلود شوند با فرمت rar یا zip فشرده شده و پسوردگذاری شده اند. پسورد همه فایل های این سایت یکسان است.

برای دریافت پسورد فایل اینجا کلیک کنید

حافظة Ram

مطالب مشابه را هم ببینید
فایل مورد نظر خودتان را پیدا نکردید ؟ نگران نباشید . این صفحه را نبندید !
سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه ، تحقیق ، پروژه و مقالات دانشگاهی در رشته های مختلف است. مطالب مشابه را هم ببینید یا اینکه برای یافتن فایل مورد نظر کافیست از قسمت جستجو استفاده کنید. یا از منوی بالای سایت رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید و همه فایل های رشته خودتان را ببینید