پایان نامه ارشد:بررسی تاثیرآموزش برامنیت شغلی معلمان زن شهرستان لامرد

در این پست می توانید متن کامل این پایان نامه را  با فرمت ورد word دانلود نمائید:بررسی تاثیرآموزش برامنیت شغلی معلمان زن شهرستان لامرد

  • مقدمه

امروزه آموزش و پرورش همگانی به عنوان یکی از ارکان توسعه پایدار شناخته شده است و هر کشوری در جهان بخش بزرگی از درآمد ملی خود را برای گسترش، بهبود و کارآیی آن اختصاص می دهد. در واقع آموزش و پرورش رکن اساسی جامعه انسانی است و یکی از اهداف عمده آن پرورش و آموزش کودکان و نوجوانان توسط معلمان و مدیران است.

اغلب صاحب نظران و متفکران مسایل تربیتی بر این نظرند که معلمان، بزرگترین و مهم ترین عامل مؤثر در جریان تعلیم و تربیت هستند. بنابراین بی راه نیست اگر گفته شود شالوده و اساس یک سیستم آموزشی موفق را معلمان تشکیل می دهند.

اولین قدم در جهت رسیدن به کادر آموزشی موفق درک عواملی است که بر کیفیت فعالیت معلمان مؤثر است. یکی از این عوامل، امنیت شغلی معلمین است، چرا که رابطه مستقیمی بین امنیت شغلی افراد با عملکرد آنان وجود دارد و کسانی که رضایت داشته باشند، کار خود را بهتر انجام می دهند. بنابراین لازم است آموزش و پرورش به موضوع امنیت شغلی معلمان، بیش از پیش توجه نشان دهد.

بیان مساله

از آنجا که میزان امنیت شغلی در آموزش و پرورش حائز اهمیت است میتواند عملکرد آن را بالا ببرد بر آن شدیم تا رابطه بین آموزش و امنیت شغلی معلمان زن شهر لامرد را در سال تحصیلی 91-90مورد بررسی قرار دهیم و به بیان دیگر ببینیم که آیا بین آموزش و امنیت شغلی این معلمان رابطه وجود دارد یا خیر؟

و میتوان با استفاده از وضعیت آموزش به پیش بینی امنیت شغلی معلمان اقدام نمود.

انگیزه اصلی از بیان مساله حل مشکلات امنیت شغلی معلمان می باشد.

ضرورت و اهمیت تحقیق

اهمیت امنیت شغلی معلمان اولین قدم در جهت رسیدن به کادر آموزشی موفق درک عواملی است که بر کیفیت فعالیت معلمان مؤثر است. یکی از این عوامل، امنیت شغلی معلمین است، چرا که رابطه مستقیمی بین امنیت شغلی افراد با عملکرد آنان وجود دارد و کسانی که رضایت داشته باشند، کار خود را بهتر انجام می دهند. در این مقاله موضوع امنیت شغلی معلمان مورد بررسی قرار می گیرد. تعریف امنیت شغلی، اهمیت امنیت شغلی معلمان، عوامل مؤثر بر امنیت شغلی معلمان، پیامدهای امنیت شغلی، راهکارهایی برای افزایش امنیت شغلی معلمان، تأمین ایمنی و امنیت معلمان و حرمت و منزلت معلمان مباحث این مقاله را تشکیل می دهند.

فرضیه تحقیق

فرصیه پرسشی است جهت یافته که انسان در برابر یک امر واقع که قبل برگزیده شده است مطرح می سازد خواه بمنظور بررسی این امر که آیا قوانین شناخته شده در مورد آن قابل اعمال هستند یا خیر،خواه جهت دستیابی به قوانین تازه روابطی نو و یا پیشنهاد تجربه هایی جدید.(بیرو-آلن1366ص 165)

تمامی فرایند تحقیق برای اثبات یا رد فرضیه صورت می گیرد لذا با توجه به اهمیت فرضیه در تحقیق در پژوهش حاضر در زیر اشاره می کنیم.

  1. به نظر می رسد بین وضیعت اقتصادی و امنیت شغلی زنان رابطه وجود دارد.
  2. به نظر می رسد بین اعتماد بنفس و امنیت شغلی شغلی زنان رابطه وجود دارد.
  3. .به نظر می رسد بین آموزش و امنیت شغلی زنان رابطه وجود دارد.
  4. .به نظر می رسد بین وسایل ارتباط جمعی و اشتغال زنان رابطه وجود دارد.
  5. به نظر می رسد بین میزان تحصیلات زنان و امنیت شغلی آنها رابطه وجود دارد.
  6. به نظر می رسد بین طبقه اجتماعی و اشتغال زنان رابطه وجود دارد.

اهداف تحقیق

هدف کلی :

هدف کلی این تحقیق بررسی تاثیر آموزش بر امنیت شغلی معلمان زن در شهر لامرد می باشد.

اهداف ویژه:

  1. بررسی امنیت شغلی معلمان از موقعیت اجتماعی خودشان ازطریق پرسشنامه
  2. تحقیق از امنیت شغلی معلمان در محل کار و زندگی

تعریف متغیر ها

  • تعریف امنیت شغلی

محققان امنیت شغلی را از دیدگاه های گوناگونی تعریف کرده اند. گروهی امنیت شغلی را براساس نوع عامل روانی تعریف کرده و آن را نوعی سازگاری عاطفی با شغل و شرایط اشتغال می انگارند. یعنی اگر شغل موردنظر لذت مطلوب را برای فرد تأمین نماید در این حالت فرد از شغلش راضی است.

در مقابل چنانچه شغل مورد نظر رضایت و لذت مطلوب را به فرد ندهد در این حالت فرد شروع به مذمت شغل نموده و درصدد تغییر آن برمی آید. هاپاک استاد تعلیم و تربیت دانشگاه نیویورک، امنیت شغلی را مفهومی پیچیده و چند بعدی می داند و این مفهوم را با عوامل روانی، جسمانی و اجتماعی مرتبط می کند و تأکید می کند تنها یک عامل موجب امنیت شغل نمی شود، بلکه ترکیبی از مجموعه عوامل گوناگون سبب می شود که فرد شاغل در لحظه معینی از شغلش احساس امنیت نماید و از آن لذت ببرد.

گروهی دیگر از محققان عوامل مختلفی از قبیل میزان درآمد، ارزش اجتماعی شغل، شرایط محیط کار و فرآورده های آن را به عنوان عوامل احساس امنیت از شغل ناممی برند. (عبدالله شفیع آبادی، 1367، ص 52)

تعريف آموزش     

امروزه آموزش به عنوان يكي از مكانيزم هاي اصلي توسعه منابع انساني در حوزه سازمان ها و بنگاه هاي اقتصادي مورد توجه بسياري از صاحبنظران ومسئولين و مديران آموزش قرار گرفته است. آنچه بويژه در سازمانها و بنگاه هاي بزرگ از اهميت فراواني برخوردار است جهت گيري فعاليت هاي آموزشي به سمت ديدگاه هاي سيستمي و نگرش هاي استراتژيك مي باشد كه ضرورت آن با توجه به شرايط نوين جهاني، فن آوريهاي پيچيده، سرمايه دانش و تغيير در مشاغل دو چندان مي نمايد. تلفيق و تمركز نگرش سيستمي و جهت گيري استراتژيك با كاركردهاي اصلي سياست گذاري ، برنامه ريزي و اجرا و ارزشيابي آموزشي ، چرخه آموزش در سازمان ها را هدفمند ، عقلايي، پويا و انعطاف پذير مي نمايد.

(ممکن است هنگام انتقال از فایل ورد به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)

متن کامل را می توانید دانلود نمائید

چون فقط تکه هایی از متن پایان نامه در این صفحه درج شده (به طور نمونه)

ولی در فایل دانلودی متن کامل پایان نامه

همراه با تمام ضمائم (پیوست ها) با فرمت ورد word که قابل ویرایش و کپی کردن می باشند

موجود است

فایل ها برای اینکه حجم آنها پایینتر شود وراحتتر دانلود شوند با فرمت rar یا zip فشرده شده و پسوردگذاری شده اند. پسورد همه فایل های این سایت یکسان است.

برای دریافت پسورد فایل اینجا کلیک کنید

بررسی تاثیرآموزش برامنیت شغلی معلمان زن شهرستان لامرد