تحقیق:ایمنی عمومی


در این پست می توانید متن کامل این تحقیق را  با فرمت ورد word دانلود نمائید:ایمنی عمومی

هدف از آموزش عمومي:

الف- توجيه پرسنل تازه استخدام و آشنا كردن آنها به قوانين و مقررات شركت ملي صنايع پتروشيمي درخصوص ايمني ، بهداشت و مسايل زيست محيطي و اجراي اين قوانين و مقررات توسط آنها

ب- ارتقاء سطح دانش ايمني ، بهداشت و مسايل زيست محيطي نيروها و در نتيجه ارتقاء و اشاعه فرهنگ ايمني

ج- ارائه و گوشزد منابع و موارد خطر به منظور جلوگيري از وقوع حوادث و در نتيجه حفاظت از جسم و جان پرسنل و همينطور اموال و سرمايه 

 

هدف از كار كردن:

الف- اهداف كلان ( رسيدن به خودكفايي وسازندگي كشور )

  • داشتن وجهه اجتماعي
  • بعد مالي ( امرار معاش، تامين رفاه و آسايش براي خود و خانواده )

 

لازمه رسيدن به اهداف مذكور كار وتلاش است و لازمه كار و تلاش برخورداري از سلامت جسم و جان مي باشد و برخورداري از سلامت جسم و جان به جزء از طريق توجه و رعايت اصول و مقررات ايمني در محيط كار، منزل، جاده ها و…….. حاصل نخواهد شد.

انديشيدن به سرنوشتي كه پس از بروز حادثه هاي منجر به فوت و ناتوان كننده گريبانگير خانواده خواهد شد نبايد حتي يك لحظه ما را از رعايت و احترام به اين قوانين و مقررات غافل نمايد. كساني كه براي تامين خانواده خود وارد صنعت در منطقه عسلويه شده اند قطعاً افراد شريف و بزرگواري هستند كه اين شرايط سخت را براي داشتن زندگي شرافتمندانه اي پذيرفته اند. در نتيجه بي توجه بودن به سرنوشت خانواده بعد از خود اصلا معقول نيست.

 

ايمني چيست؟

ايمني يعني زندگي ، چيزي كه ميتواند در هر لحظه سلامت جسم و جان ما را به خطر بياندازد قطعا = زندگي است.

 

مجموعه قوانين و مقرراتي هستند كه با رعايت آنها ميتوان از بروز حوادث و در نتيجه خسارات جاني و مالي جلوگيري كرد. اين مقررات اغلب مقررات ساده اي هستند ولي عدم رعايت آنها ميتواند به همان سادگي عامل بروز حادثه شود.

 

ايمني تدابير و چاره انديشي اي است که هر کسي با توجه به شناختي که از محيط کارش و کارش دارد براي جلوگيري از بروز حوادث بکار مي گيرد.

حادثه چيست؟

هر رويداد ، رخداد ، ويا اتفاق غير منتظره ، غير پيش بيني شده و نامطلوب که منجر به جراحت افراد ويا آسيب به محيط زيست يا خسارت به اموال گردد را حادثه گويند.

لوازم حفاظت فردي:

پس از اجراي قوانين و مقررات ايمني ، لوازم آن مي تواند تا حد زيادي از بروزحوادث جلوگيري نمايد. قيمت و هزينه کفش ، کلاه ، عينک ايمني ، لباس

کار ، ماسكهاي محافظ و……….در مقابل سود و فايده اي كه براي پرسنل دارند ، بسيار ناچيز است.  

 

استفاده از لوازم حفاظت فردي متناسب با نوع كار الزامي است . با توجه به اينكه اين وسايل از جسم و جان ما محافظت مي كنند، نگهداري و حراست از آنها بر همه واجب است.

 

بهداشت و مسايل زيست محيطي :

 نقش بهداشت و محيط زيست بر سلامت ما اثر مستقيم دارد.از آنجا كه اثرات عدم رعايت موارد بهداشتي و زيست محيطي در دراز مدت نمود ميكنند لذا اغلب مورد بي توجهي و به دست فراموشي سپرده ميشود . ولي هرگز فراموش نشود كه همه ما گرفتار اين موضوع بوده و سلامت همه ما را تهديد ميكند. لذا رعايت موارد زير الزامي است.

  • بهداشت و نظافت فردي
  • استحمام روزانه
  • استفاده از مواد شوينده براي البسه و دست و صورت
  • صرف غذا فقط در رستوران و پرهيز از بردن آن به كمپ

 

(ممکن است هنگام انتقال از فایل ورد به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)

متن کامل را می توانید دانلود نمائید

چون فقط تکه هایی از متن تحقیق در این صفحه درج شده (به طور نمونه)

ولی در فایل دانلودی متن کامل تحقیق

همراه با تمام ضمائم (پیوست ها) با فرمت ورد word که قابل ویرایش و کپی کردن می باشند

موجود است

فایل ها برای اینکه حجم آنها پایینتر شود وراحتتر دانلود شوند با فرمت rar یا zip فشرده شده و پسوردگذاری شده اند. پسورد همه فایل های این سایت یکسان است.

برای دریافت پسورد فایل اینجا کلیک کنید

لینک دانلود تحقیق :ایمنی عمومی

مطالب مشابه را هم ببینید
فایل مورد نظر خودتان را پیدا نکردید ؟ نگران نباشید . این صفحه را نبندید !
سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه ، تحقیق ، پروژه و مقالات دانشگاهی در رشته های مختلف است. مطالب مشابه را هم ببینید یا اینکه برای یافتن فایل مورد نظر کافیست از قسمت جستجو استفاده کنید. یا از منوی بالای سایت رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید و همه فایل های رشته خودتان را ببینید