پایان نامه ارشد:آزمون فرم کوتاه فراشناخت MCQ-30


در این پست می توانید متن کامل این پایان نامه را  با فرمت ورد word دانلود نمائید:آزمون فرم کوتاه فراشناخت MCQ-30

مقدمه

فراشناخت، آنچه که ما مورد توجه قرار می دهیم و وارد حیطه هوشیاری خود می کنیم،ارزیابی ها و تاثیر انواع راهبردهایی که ما برای تنظیم افکار و احساسات مان به کار می بریم را شکل می دهد(ولز،2001). فراشناخت، یعنی دانش فراشناختی و نظارت فراشناختی تمایز اساسی قایل شده اند. دانش فراشناختی، اطلاعاتی است که افراد در مورد شناخت خودشان و راهبردهای یادگیری دارند که این راهبردها بر آنها اثر می گذارد. نظارت فراشناختی به دامنه‌ای از کارکردهای اجرایی، نظیر توجه کردن، کنترل کردن، چک کردن، برنامه ریزی کردن و تشخیص خطاها در عملکرد اشاره دارد(بروان،1983).

جامعه تحقيق

جامعه تحقيق در تحقيق حاضر عبارتند از افراد خانواده و آشنایان كه از اين تعداد در حدود 9 نفر به حساب مي آيند .

حجم نمونه تحقيق

با توجه به جامعه تحقيق و اينكه افراد خانواده و آشنایان حدود 20  نفر است و با توجه به يكدهم برآورد كل آن 9 نفر به عنوان نمونه انتخاب گرديده و آزمون بر روي آن اجرا گرديده است .

روش نمونه گيري  تحقيق

روش نمونه گيري در تحقيق حاضر ازطريق نمونه گيري طبقه اي است كه در روش نمونه گيري طبقه اي در مطالعه هايي كه قصد مقايسه زير گروه هاي مختلفي را داشته باشد ، مناسب است به طور خلاصه هر روش نمونه گيري طبقه اي محقق مطمئن است كه نمونه انتخاب شده بر اساس ويژگي ها و عواملي كه اساس آن طبقه بندي بوده اند نماينده واقعي جامعه مورد نظر است.

ابزارها ي پژوهش

پرسشنامه باور هاي فراشناختی: یک پرسش نامه 30 گویه اي خود گزارش دهی است. پاسخ ها در این مقیاس بر پایه ي مقیاس 4 درجه اي لیکرت(1-موافق نیستم ،2-کمی موافقم،3-نسبتا موافقم،4-کاملا موافقم) نمره گذاري می شوند.این مقیاس داراي پنج خرده مقیاس می باشد که عبارتند از 1- باورهاي مثبت درباره نگرانی 2- باورهاي منفی درباره کنترل ناپذیري و خطر 3- باورهایی درباره ي نبود اطمینان شناختی 4- باورهای منفی درباره اندیشه های خرافی ،تنبیه و مسئولیت پذیری 5- خود آگاهی شناختی. همه خرده مقیاس ها به صورت مستقیم نمره گذاري می شوند و نمره هاي بالاتر نشان دهنده سطوح بالاتر در هر یک از زیر مقیاس ها می باشد. كه جواب به گزينه ک موافق نیستم جزء نمرات خام آن به حساب مي آيد و مدت پاسخگويي به ايم پرسشنامه در حدود 30 دقيقه است .

(ممکن است هنگام انتقال از فایل ورد به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)

متن کامل را می توانید دانلود نمائید

چون فقط تکه هایی از متن پایان نامه در این صفحه درج شده (به طور نمونه)

ولی در فایل دانلودی متن کامل پایان نامه

همراه با تمام ضمائم (پیوست ها) با فرمت ورد word که قابل ویرایش و کپی کردن می باشند

موجود است

فایل ها برای اینکه حجم آنها پایینتر شود وراحتتر دانلود شوند با فرمت rar یا zip فشرده شده و پسوردگذاری شده اند. پسورد همه فایل های این سایت یکسان است.

برای دریافت پسورد فایل اینجا کلیک کنید

آزمون فرم کوتاه فراشناخت MCQ-30

مطالب مشابه را هم ببینید
فایل مورد نظر خودتان را پیدا نکردید ؟ نگران نباشید . این صفحه را نبندید !
سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه ، تحقیق ، پروژه و مقالات دانشگاهی در رشته های مختلف است. مطالب مشابه را هم ببینید یا اینکه برای یافتن فایل مورد نظر کافیست از قسمت جستجو استفاده کنید. یا از منوی بالای سایت رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید و همه فایل های رشته خودتان را ببینید