پایان نامه ارتباط رضایت مندی زناشویی با عشق ورزی


عنوان کامل پایان نامه : بررسی رابطه بین عشق ورزی و رضایت مندی زناشویی

عوامل موثر بر رضایت مندی زناشوئی :

عوامل متعددی وجود دارد که در رضایت مندی زناشوئی موثر می باشند . چنانچه این عوامل نادیده گرفته شوند زوجین زندگی شاد و خوشبخت نخواهند داشت . مهم ترین این عوامل به شرح زیر می باشد:

۱) عوامل اجتماعی : یکی از عواملی که موجب اختلاف در زندگی زناشوئی می شود عامل اجتماعی است. خانواده ممکن است به علت نوسانات اجتماعی از یک طبقه به طبقه دیگر ارتقاء یا تنزل یابد.

در زمینه عوامل اجتماعی عوامل متعددی وجود دارد که باعث یک ازدواج موفق می شود . از جمله اینکه دو فرد از یک طبقه اجتماعی با هم ازدواج کنند که در این صورت رضایت بیشتری خواهد بود .

در کل دو خانواده دختر و پسر باید با هم سنخیت و تناسب داشته باشند سنخیت و تناسب دینی، اجتماعی، اخلاقی و چون ازدواج، با یک فرد مساوی است با پیوند با یک خانواده و فامیل و نسل (مظاهری، ۱۳۷۸) پس باید در این ازدواج رضایت وجود داشته باشد .

۲) عوامل سیاسی: این نیز یکی از عوامل دیگری است که ممکن است در طول زندگی باعث نارضایتی و اختلاف شود . منظور از بینش سیاسی طرز فکر فرد در مورد دولت، مسئولان اجرائی و نظام سیاسی کشور است (حسینی، ۱۳۷۵).

اختلاف نظر در امور سیاسی به دلیل وجود زیربنای عقیدتی حتی ممکن است بین پدر و مادر و فرزندان و خویشان جدائی بیندازد . بنابراین نباید مثلا معتقدین و طرفداران انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی با افراد و خانواده های ضد انقلاب و ضد نظام هر چند که متدین ظاهری باشند ازدواج کنند .

سوالات یا اهداف پایان نامه :

۱ . آيا بين عشق ورزي و رضايت مندي زناشويي ارتباط معناداري وجود دارد ؟

۲٫آيا بين مدت ازدواج و رضايت مندي زناشويي ارتباط معناداري وجود دارد ؟

۳٫آيا بين عشق ورزي زنان و مردان رابطه معناداري وجود دارد ؟

۴ . آيا بين رضايت مندي زناشويي زنان ومردان رابطه معناداري وجود دارد  ؟

  1. آيا بين رضايت مندي زناشويي و صميميت ارتباط معناداري وجود دارد ؟
  2. آيا بين رضايت مندي زناشويي و هوس رابطه معناداري وجود دارد ؟

۷ .آيا بين رضايت مندي زناشويي و تعهد رابطه معناداري وجود دارد ؟

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

پایان نامه روانشناسی

لینک متن کامل پایان نامه رشته روانشناسی با عنوان : بررسی رابطه بین عشق ورزی و رضایت مندی زناشویی

مطالب مشابه را هم ببینید
فایل مورد نظر خودتان را پیدا نکردید ؟ نگران نباشید . این صفحه را نبندید !
سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه ، تحقیق ، پروژه و مقالات دانشگاهی در رشته های مختلف است. مطالب مشابه را هم ببینید یا اینکه برای یافتن فایل مورد نظر کافیست از قسمت جستجو استفاده کنید. یا از منوی بالای سایت رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید و همه فایل های رشته خودتان را ببینید