پایان نامه اختصاص منابع و بودجه و تجهیزات و امکانات در آموزش فنی و حرفه ای


عنوان کامل پایان نامه :امکان سنجی تحقق برنامه های آموزش فنی و حرفه ای رسمی در سند ملّی آموزش و پرورش

تعریف آموزش فنی و حرفه ای :

در سطح بین المللی همواره در به کارگیری مفاهیم آموزش فنی و حرفه ای ابهام وجود دارد. در کشورهای انگلیسی زبان اصطلاح آموزش فنی را معمولاً بر آموزش در سطح عالی بکار می برند- و از کالج های تکنولوژی پیشرفته و دانشگاههای فنی نام برده می شود و در سایر سطوح آموزشی اصطلاح (( پلی تکنیک )) به کار گرفته می شود. از سوی دیگر در فرانسه و سایر کشورهای فرانسوی زبان یکی از رشته های تحصیلی اختیاری است که طی مرحله دوم تعلیمات متوسطه به دانش آموزان ۱۵ تا ۱۸ ساله ارائه می شود. اصولاً آموزشهای فنی می تواند در سطوح متفاوتی ارائه شود. لکن جهت کلی آنها متوجه مشاغلی در صنابع کشاورزی، تجارت و مدیریت است و لزوماً اشتعغال دانش آموزان و دانشجویان را تضمین نمی کند. در صورتی که در جهت کلی آموزش حرفه ای به سوی حرفه خاص و تخصص عملی است و همواره کار در کارگاهها که نوعی ضمانت شغلی را فراهم می آورد از ویژگی های این نوع آموزش به شمار می آید در اینجاست که این آموزش یعنی آموزش حرفه ای از آموزش فنی متمایز می گردد. ( آقازاده، ۱۳۸۱، ص ۱۰۲ ).

منظور از آموزشهای فنی و حرفه ای فعالیت هایی است که فرد را برای احراز شغل، حرفه و کسب و کار آماده می کند و یا کارآیی و توانایی وی را در انجام آنها افزایش می دهد ( گزارش بررسی نحوه سازماندهی آموزش فنی و حرفه ای کشور، ۱۳۷۱، ص ۴ ).

تعریف امکان سنجی : دانشنامه کتابداری و اطلاع رسانی، امکان سنجی را بررسی عملکرد یک نظام پیشنهادی در سازمانی خاص، دانسته است. ( سلطانی، ۱۳۷۹، ص ۲۷ ).

سوالات یا اهداف پایان نامه :

  • بهره گیری از منابع مالی و کالبدی در آموزش فنی و حرفه ای چگونه است ؟
  • ارزشیابی از عملکردآموزشی آموزش فنی و حرفه ای به چه صورت انجام می گیرد ؟
  • شیوه جذب، آماده سازی و ارتقاء نیروی انسانی در آموزش فنی و حرفه ای چگونه است ؟
  • آموزش فنی و حرفه ای در برنامه های خود از چه نوع رویکردی برای آموزش و تدریس بهره می گیرد ؟

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

پایان نامه روانشناسی

لینک متن کامل پایان نامه رشته روانشناسی با عنوان : امکان سنجی تحقق برنامه های آموزش فنی و حرفه ای رسمی در سند ملّی آموزش و پرورش

مطالب مشابه را هم ببینید
فایل مورد نظر خودتان را پیدا نکردید ؟ نگران نباشید . این صفحه را نبندید !
سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه ، تحقیق ، پروژه و مقالات دانشگاهی در رشته های مختلف است. مطالب مشابه را هم ببینید یا اینکه برای یافتن فایل مورد نظر کافیست از قسمت جستجو استفاده کنید. یا از منوی بالای سایت رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید و همه فایل های رشته خودتان را ببینید