پایان نامه : آلومینا


در این پست می توانید متن کامل این پایان نامه را  با فرمت ورد word دانلود نمائید:آلومینا

آلومینا چیست ؟

اکسید آلومینیوم یا آلومینا (Al2O3) یکی از مواد سرامیکی مهم است که دارای کاربردهای متنوعی در زمینه‌های مختلف می‌باشد. در میان خواص مختلف و برجسته آلومینا می‌توان به خواص مکانیکی مانند استحکام فشاری بالا و سختی بالای آن و همچنین دیرگدازی بالای آن اشاره نمود.

آلومينا به عنوان يكي از مهمترين آكسيدهاي سراميكي مي باشد كه كاربردهاي فراواني در صنايع و مواد مهندسي دارد. كاربرد آلومينا در اكثر موارد به علت خواص بالاي خوردگي و اكسيد شوندگي آن در دماهاي بالا مي باشد. امروزه با پيشرفتهاي فراواني كه در توليد پودرهاي آلومينا انجام شده است نويد بخش آينده اي روشن براي اين ماده ارزشمند مي باشد.

آلومينا كه تحت عناوين كوراندم يا ياقوت كبود نيز خوانده مي شود به عنوان مهمترين اكسيد سراميكي شناخته شده است.

خود لغت آلومينا به دسته وسيعي از توليدات با اندازه دانه مختلف ، درصد تخلخل ، درصد مواد افزودني را شامل مي شود. كه به نوبه خود خواص متفاوتي را ايجاد مي كنند. درصد آلوميناي موجود در تركيب شيميايي باعث تنوع ساختاري و خواص شيميايي و فيزيكي متفاوت در فراورده نهايي مي شود. اما اين نكته حائض اهميت است كه هرچه خلوص آلومينا بالاتر باشد خواص بهتري را به دست خواهيم آورد.

وجود ناخالصي ها اغلب باعث كاهش عمر محصولات و كاهش مقاومت خوردگي آنها مي شود.

آلومينا تنها اكسيد سرايكي است كه به صورت تك كريستال به صورت بسيار گسترده به كار مي رود.آلوميناي تك كريستال به مدد خواص بالاي نوري و ساختاري ويژه خود در صنايع توليد جواهرات مصنوعي و Laser Host به كار مي رود.

خواص

در جدول زیر به برخی از خواص فیزیکی و مکانیکی آلومینا با درجات خلوص مختلف اشاره شده‌است.

برخی ازخواص فیزیکی و مکانیکی آلومینای ٪۸۶ تا ٪۹/۹۹
خواص / خلوصSaphireتبلور مجدد 99%۹۹٫۹٪۹۷٫۵٪
دانسیته(g.cm)۳۳٫۹۸۵۳٫۹۳٫۹۳٫۷۸
استحکام فشاری(MPa)۲۱۰۰۲۶۰۰-۲۲۰۰۲۶۰۰-۲۲۰۰۲۵۰۰-۱۷۵۰
مدول گسیختگی(MPa)۲۶۰۴۰۰-۳۲۰
سختی ویکرز (kgf.mm۲)۳۰۰۰-۲۵۰۰۱۶۵۰-۱۵۰۰۱۶۵۰-۱۵۰۰۱۶۰۰-۱۵۰۰

 

(ممکن است هنگام انتقال از فایل ورد به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)

متن کامل را می توانید دانلود نمائید

چون فقط تکه هایی از متن پایان نامه در این صفحه درج شده (به طور نمونه)

ولی در فایل دانلودی متن کامل پایان نامه

همراه با تمام ضمائم (پیوست ها) با فرمت ورد word که قابل ویرایش و کپی کردن می باشند

موجود است

فایل ها برای اینکه حجم آنها پایینتر شود وراحتتر دانلود شوند با فرمت rar یا zip فشرده شده و پسوردگذاری شده اند. پسورد همه فایل های این سایت یکسان است.

برای دریافت پسورد فایل اینجا کلیک کنید

آلومینا

مطالب مشابه را هم ببینید
فایل مورد نظر خودتان را پیدا نکردید ؟ نگران نباشید . این صفحه را نبندید !
سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه ، تحقیق ، پروژه و مقالات دانشگاهی در رشته های مختلف است. مطالب مشابه را هم ببینید یا اینکه برای یافتن فایل مورد نظر کافیست از قسمت جستجو استفاده کنید. یا از منوی بالای سایت رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید و همه فایل های رشته خودتان را ببینید