تحقیق :بررسي و تهيه طرح توليد شيلنگ پي وي سي

در این پست می توانید متن کامل این تحقیق را  با فرمت ورد word دانلود نمائید:بررسي و تهيه طرح توليد شيلنگ پي وي سي

چکیده :

آگاهي از نوع كالا و خصوصيات كلي و كاربرد آن ما را به شناخت و جايگاه اين صنعت راهنمايي مي كنند. به منظور شناخت انواع مختلف شلنگها و كاربرد هاي آن لازم است ويژگيها و مشخصات فني آن ها مورد بحث و بررسي قرار گيرد كه در اين راستا شناسايي استانداردهاي طي و جهاني از اهميت خاصي برخوردار مي باشند. تعيين جايگاه محصولات مذكور در اين سايه انواع شلنگهاي موجود (كالاي رقيب) نيز مي تواند در زمينه تحقق هر طرحي اهميت داشته باشد كه لازم است در بررسيهاي اوليه مربوط به آن مورد توجه قرار گيرد.

انجام مطالعات بازار و بررسي ماهيت محصول از جهت مصارف داخلي و پتانسيل صادراتي نيز مي تواند در راهگشاي مطمئني براي انجام مطالعات دقيقتر و در نهايت احداث چنين واحدهاي باشد كه به دليل مستقل بودن طرح از زمان و مكان تنها ملاحظات كلي مربوط به آن ها مدنظر خواهد بود .

مقدمه:

از دوران گذشته براي انتقال مايعات، گازها و حتي در برخي موارد، جامدات پودري، از لوله استفاده مي شده است. لوله ها عمدتاً براي انتقال مايعات مصرف مي شود و انواع گوناگون دارند. لوله هايي از جنس مواد طبيعي فقط در دوران محدود و كوتاهي از زمان به كار مي افتد و امروزه شلنگ و لوله در انوع مختلف و متنوع از تركيبات مصنوعي خصوصاً لاستيك و پلاستيك ساخته مي شوند. مي توان گفت اكنون لاستيك و پلاستيك جايگاه خود را در صنعت انتقال سيالات همچون ديگر صنايع يافته اند به طوريكه امروزه حدود 80% مصرف جهاني لوله هاي پلاستيكي را لوله هاي پي وي سي (نرم سخت) تشكيل مي دهند.

معرفي اجمالي پروژه :

شلنگهاي پي وي سي در اصطلاح به لوله هاي نرمي گفته مي شود كه بخش اصلي مواد سازنده آن ها را پي وي سي تشكيل مي دهد و از نظر علمي دسته اي از خانواده و سيع ترمو پلاستها مي باشد. با پيشرفت صنعت و نياز روز افزون به كار برد مواد پليمري امروزه شلنگهاي پي وي سي كاربرد گسترده اي در صنعت ، آبياري، گازرساني و حتي زندگي روزمره انسان پيدا كرده است شلنگهاي پي وي سي علاوه بر داشتن خواص مكانيكي،‌ فيزيكي و شيميايي بسيار خوب به دليل قيمت پايين تر نسبت به ساير شلنگها توان رقابت مطلوبي براي در دست گرفتن بازار مربوط دارا مي باشد فرآيند توليد شلنگ پي وي سي شامل اكستروژن پي وي سي نرم ، خنك كردن،‌ نخ پيچي،  اكسترون مجدد، خنك كردن و پيچيدن شلنگ مي باشد. به دليل اهميت كيفيت محصول فرآيند توليد شلنگ تمام اتوماتيك مي باشد.

اصول انتخاب ظرفيت براي واحدهاي توليد شلنگ پي وي سي شرايط و ويژگيهاي بازار و واحدهاي مشابه داخلي، سهم قابل كسب بازار، ويژگيهاي فني و تكنولوژي يكي ،‌ محدوده متداول و مطمئن باثمثك به روشهاي آماري و حداقل ظرفيت اقتصادي است.

2ـ1 معرفي محصول:

1ـ2ـ1 ويژگيهاي مشخصات فني شلنگ پي وي سي:

شلنگ اصولاً به لوله چند لايه اي گفته مي شود كه حاوي يك لايه (در برخي موارد چند لايه) تقويت كننده مي باشد و عموماً‌ از جنس پي وي سي نرم ساخته مي شوند، پلي ونييل كلوليد نرم تهي  شده از آميزه اي است كه حاوي درصد زيادي روان كننده مي باشد و محصول از اين آميزه انعطاف پذيري بالايي دارد.

مشخصه شلنگ قطر اسمي آن هاست كه ممكن است معادل با قطر حقيقي و يا توان با درصد كمي خطا باشد.

از ديگر مشخصاتي كه براي هر شلنگ توليد نشده بايد ذكر شود و حداكثر فشاري كه تحمل مي نمايد.

2ـ2ـ1 تعريف شلنگ:

در صنعت تعريف پذيرفته شده عمومي از يك شلنگ پلاستيك اين است كه شامل 3 بخش اصلي است:

الف) يك تيوپ

ب) ماده تقويت كننده يا نخ پيچيده شده

ج) يك پوششي براي محافظت خارجي

واژه شلنگ مجموعه تركيبي كه شكل دهي نشده است. محدود گسترده اي از پليمر ها براي بخش داخلي شلنگ وجود دارند و پليمرهاي جديدي نيز به اين رده وارد مي شود نوع پليمري مصرفي بستگي به كاربرد و خصوصيات مورد نياز دارد.

نوع تقويت كننده استفاده شده براي نخ تابع شرايط سرويس نهايي شكل ظاهري شلنگ مي باشد و ممكن است در شكل نخ يا تار پود بافته شده بوسيله بافندگي،‌نخ پيچي، مارپيچي، يا پيچش پارچه بافته شده با برش مستقيم و يك طرفه بكار برده نشود . گاهي بيش از يك لايه تقويت كننده استفاده مي شود ، و ماده ضعيف تري مانند پنبه يا كتان مورد مصرف قرار مي گيرد.

3ـ2ـ1 استاندارد محصولات:

در زمينه توليد هر كالائي بكارگيري استانداردهاي ملي و بين المللي امري ضروري مي باشد. پيروي از استاندارد سبب بهبود در كيفيت بالا و افزايش توانائي واحد توليدي تا حد رقابت با كالاهاي داخلي در نهايت كالاهاي خارجي مي گردد. در ارتباط با شلنگ نيز ضرورت رجوع به استاندارد محسوس است. فهرست استانداردها ي طي تمرين شده با شلنگ در جدول (1ـ1) آورده  شده است.

(ممکن است هنگام انتقال از فایل ورد به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)

متن کامل را می توانید دانلود نمائید

چون فقط تکه هایی از متن پایان نامه در این صفحه درج شده (به طور نمونه)

ولی در فایل دانلودی متن کامل پایان نامه

همراه با تمام ضمائم (پیوست ها) با فرمت ورد word که قابل ویرایش و کپی کردن می باشند

موجود است

فایل ها برای اینکه حجم آنها پایینتر شود وراحتتر دانلود شوند با فرمت rar یا zip فشرده شده و پسوردگذاری شده اند. پسورد همه فایل های این سایت یکسان است.

برای دریافت پسورد فایل اینجا کلیک کنید

لينک دانلود تحقيق : بررسي و تهيه طرح توليد شيلنگ پي وي سي