پایان نامه:بررسي نقش افراد در ميزان چگونگي دچار شدن به افسردگي و از بين رفتن آن


در این پست می توانید متن کامل این پایان نامه را  با فرمت ورد word دانلود نمائید:بررسي نقش افراد در ميزان چگونگي  دچار شدن به افسردگي و از بين رفتن آن

 

مقدمه:

همانطور كه ميدانيم دوري از افسردگي يكي از مهمترين مواردي است كه هر فرد بايد در زندگي روزمره خود به آن اهميت زيادي قائل شود و جايگاه ويژه اي را براي آن در نظر گيرد. حال ممكن است اين سئوال به ذهن برسد مگر انسان خود قادر است كه افسردگي را از خود برهاند و دور سازد؟ كه پاسخ آن بسيار ساده بود و دور از دسترس نيست.

بله هر فرد مي تواند با مهيا ساختن موارد و شكل و جهت دادن به كليه كارهاي روزمره آنها را طوري جهت دار نمايد كه توأم با نشاط و اميد براي فرد و مانع از بروز افسردگي در خود گردد.

امروزه چنانچه كار روزانه همراه با اشتياق باشد و از روي رضايت باشد و فرد با اشتياق و از روي رضايت كار خود را انجام دهد حداقل چيزي كه نصيبش خواهد شد اين است كه در انتهاي كار احساس خستگي و تنفر ندارد. حال فرد بايد بتواند در بين كار و در زمان اوقات فراغت خود از زمان طوري استفاده نمايد كه ايجاد نشاط براي خود مهيا ساخته و روحيه فرد را شاد نمايد.

مثلا تفريحات سالم در زمان اوقات فراغت از جمله رفتن به سينما- پارك-پياده روي يا گوش دادن به موسيقي و تماشاي تلويزيون خصوصا برنامه هاي مهيج و نشاط آور- سرگرمي هاي دسته جمعي با افراد هم سن و سال از جمله مواردي است كه فرد مي تواند با استفاده از اوقات فراغت براي خود شادي و نشاط به ارمغان آورده و افسردگي را از خود دور سازد.

معمولا دچار شكست در مواردي باعث افسردگي و فكر دست نيافتن به آرزوها ايجاد چنين معضلي را در بر دارد.

 

 

مشخصات كساني كه از آنها آمارگيري شد ( در بين 50 نفر)

1- 25 نفر زن   50%          25 نفر مرد    50%

2- 10 نفر زير 20 سال          15     20 تا 25 سال

3- 28 نفر زير ديپلم          15 نفر ديپلم           7 نفر فوق ديپلم

 

 

نتايج آمارگيري   ( در بين 50 نفر)

1- توام نمودن كار و جهت دادن آن براي ايجاد اميد 

20 نفر موافق             15 نفر مخالف             15 نفر بي تفاوت

(ممکن است هنگام انتقال از فایل ورد به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)

متن کامل را می توانید دانلود نمائید

چون فقط تکه هایی از متن پایان نامه در این صفحه درج شده (به طور نمونه)

ولی در فایل دانلودی متن کامل پایان نامه

همراه با تمام ضمائم (پیوست ها) با فرمت ورد word که قابل ویرایش و کپی کردن می باشند

موجود است

فایل ها برای اینکه حجم آنها پایینتر شود وراحتتر دانلود شوند با فرمت rar یا zip فشرده شده و پسوردگذاری شده اند. پسورد همه فایل های این سایت یکسان است.

برای دریافت پسورد فایل اینجا کلیک کنید

بررسي نقش افراد در ميزان چگونگي دچار شدن به افسردگي و از بين رفتن آن

مطالب مشابه را هم ببینید
فایل مورد نظر خودتان را پیدا نکردید ؟ نگران نباشید . این صفحه را نبندید !
سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه ، تحقیق ، پروژه و مقالات دانشگاهی در رشته های مختلف است. مطالب مشابه را هم ببینید یا اینکه برای یافتن فایل مورد نظر کافیست از قسمت جستجو استفاده کنید. یا از منوی بالای سایت رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید و همه فایل های رشته خودتان را ببینید