پایان نامه پزشكی -بررسی ویژگیهای دموگرافیک وبالینی بیماران مبتلا به کانسر معده بستری


 مطالب این پست : پایان نامه پزشكی -بررسی ویژگیهای دموگرافیک وبالینی بیماران مبتلا به کانسر معده بستری

   با فرمت ورد (دانلود متن کامل پایان نامه)

پایان نامه

جهت دریافت درجه دکتری پزشکی

 

 

موضوع

بررسی ویژگیهای دموگرافیک وبالینی بیماران مبتلا به کا نسر معده بستری در بیمارستان رسول اکرم ، طی سالهای 1386_ 1381

 

 

استاد راهنما :

دکتر مجید حیدری

 

استاد مشاور:

دکتر صلاح الدین دلشاد

 

 

فصل اول                    

 

                       مقدمه پژوهش وبیان مسئله

 

 

 

 

 

فصل اول

عنوان پژوهش:

بررسی ویژگیهای دموگرافیك وبالینی بیماران مبتلا، به كانسر معده بستری در بیمارستان حضرت رسول اكرم (ص) طی سالهای 86-1381

مقدمه پژوهش:

شناخت ویژگیهای بالینی و اپید میولوژیك یك بیماری در نحوه برخورد با بیماری، پیشگیری وانتخاب درمان مناسب همواره اهمیت قابل ملاحضه ای داشته است. و تلاش در جهت كاهش مرگ و میر ناشی از بیماریها جزء اهداف تعریف شده اساسی هر نظام خدمات بهداشتی می باشد. و از آنجایكه سرطان معده علی رغم كاهش بروز قابل توجهی كه در كشورهای صنعتی داشته همچنان یكی از علل مهم مرگ ومیر ناشی از سرطان در جهان وایران محسوب می شود. در این پژوهش سعی بر آن شده است كه با بررسی رفتارهای مختلف جمعیت شناسی وبالینی این بیماری، با امید به رویكرد مفیدتری در زمینه مواجهه با این معضل پزشكی برداشته شود.

بیان مسئله و اهمیت پژوهش:

علی رغم كاهش چشمگیر بروز سرطان معده در مدت چندین دهه گذشته در كشورهای صنعتی ، سرطان معده هم چنان به عنوان علت شایم مرگ ناشی از بدخیمی محسوب می شود و بعد از سرطان ریه در این زمینه دومین مقام را داراست. با این حال حدود 60% موردهای جدید سرطان معده در كشورهای كمتر توسعه یافته رخ می دهد و مكانهایی همچون: ژاپن، كره، كاستاریكا، اكوادور، بلاروس و روسیه بروز بالایی از سرطان معده را نشان می دهند.

سرطان معده در افراد مسن ، مردان وسیاهیوستان شایع تر است و مواردی همچون سابقه خانوادگی مثبت سرطان معده رژیم غذایی نمك سود و حاوی نیترات، مصرف تنباكو، طبقه اجتماعی- اقتصادی پایین تر به عنوان عوامل خطر افزایش دهنده برای این بیماری مطرح شده است. اغلب طیف وسیعی از تظاهرات بالینی از پی علامتی در مرحله پایین بیماری، تا كاهش وزن، كاهش جذب غذا، بی اشتهایی، سیری زودرس ، خونریزی، دیسفاژی در مرحله های دیگر را بروز می دهند. كه در این زمینه تشخیص زودرس بیماری و استفاده از ابزارهایی پاراكینیك همچون: اندوسكوپی و بیو پسی گرفتن عكسهای متوالی دستگاه گوارش فوقانی ، CT اسكن شكمی _ لگنی سونوگرافی و PET اسكن كمك شایانی در برخورد اولیه با بیماری واتخاذ تصمیم صحیح درمانی داشته است.

تلاش در جهت پیشگیری از بیماری، مواردی همچون استفاده از آنتی اكسیدانها، آسپرین ، داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی و چای سبز را در كنار ریشه كن سازی عفونت هلیکوباكتر پیلوری ، مطرح كرده است.

در میان سرطانهای اولیه معده آد نوكارسینوها ، شایعترین آنهاست و بقیه تومورهای بدخیم شامل: لنفوم، تومور كارسینوئید و سایر ساركوها می باشند توزیع آناتومیك سرطان معده به سمت پرو گزیمال معده متمایل شده است.

بروز سالانه این بیماری در آمریكا حدود 22000 و مرگ ناشی از این بیماری حدود 12000 نفر می باشد بقای 5 ساله از 15% در سال 1975 به 22% رسیده است.

با این وجود هنوز در ایران سرطان معده در شمار شایعترین سرطانها قرار داد و یكی از مشكلات بهداشتی جامعه ما می باشد با توجه به این مسئله مطالعه سرطان معده از لحاظ رفتارهای بالینی و جمعیت شناسی آن در جهت كمك به طرح های اجتماعی در زمینه تشخیص زودرس ، روشهای درمانی مناسب تر و كاهش بروز این بیماری با دخالت بر عوامل پیشگیرانه منطقه ای همچون تغییر رژیم غذایی مسئله ای در خور توجه است

یونس قادری نژادمتن کامل را می توانید دانلود کنید چون فقط تکه هایی از متن این پایان نامه در این صفحه درج شده است(به طور نمونه)

ولی در فایل دانلودی متن کامل پایان نامه

همراه با تمام ضمائم با فرمت ورد که قابل ویرایش و کپی کردن می باشند

موجود است

دانلود پایان نامه با فرمت ورد

با فرمت ورد

 

دانلود متن کامل این پایان نامه به همراه تمام ضمائم (پیوست ها) : پایان نامه پزشكی -بررسی ویژگیهای دموگرافیک وبالینی بیماران مبتلا به کا نسر معده بستری 80ص

فایل ها برای اینکه حجم آنها پایینتر شود وراحتتر دانلود شوند با فرمت rar فشرده شده اند

برای دریافت پسورد فایل اینجا کلیک کنید.

 

 

مطالب مشابه را هم ببینید
فایل مورد نظر خودتان را پیدا نکردید ؟ نگران نباشید . این صفحه را نبندید !
سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه ، تحقیق ، پروژه و مقالات دانشگاهی در رشته های مختلف است. مطالب مشابه را هم ببینید یا اینکه برای یافتن فایل مورد نظر کافیست از قسمت جستجو استفاده کنید. یا از منوی بالای سایت رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید و همه فایل های رشته خودتان را ببینید