پايان نامه با موضوع تجزيه و تحليل فرآيند فروش خودرو در شركت ايران خودرو ديزل


در این پست می توانید متن کامل این تحقیق را  با فرمت ورد word دانلود نمائید:

معرفي سازمان:

درسرزمين پهناوري چون ايران نگرش به شرايط خاص اقليمي حمل و نقل يكي از مهمترين اركان اقتصادي را تشكيل مي‎دهد. گروه صنعتي ايران خودرو ديزل (گروه صنعتي خاور سابق) بر مبناي يك ارزيابي از ميان بهترين توليد كنندگان جهاني خودرو با مونتاژ ساليانه 186 دستگاه كاميون مرسدس بنز در سال 1338 پي ريزي و تاسيس شد و با بهره جويي ازشرايط زمان ضمن ارائه بهترين خدمات فروش و بعد از فروش تدريجا سهم خود را در صنعت حمل و نقل به نسبت كيفيت بالا و تنوع توليدات مطابق با نياز كشور افزايش داد. به طوري كه بعد از انقلاب شكوهمند اسلامي ايران اعتقاد به اصل توانمندي نسبت به توسعه كارخانه و افزايش ظرفيت خطوط توليد تا مرز 80 دستگاه مشاركت فعالي را در شبكه حمل و نقل داخلي ايفا نموده و زمينه هاي لازم را براي صادرات فراهم نموده و پيوسته با سرمايه گذاري در صنايع اقماري از جمله فنرسازي ، صنايع ريخته گري و توليد موتور گامهاي موثري در زمينه خودكفايي برداشته است. ارزيابي عملكرد شركت با توزيع بيش از 13000 دستگاه انواع مختلف توليدات تا سال 1370 در ناوگان حمل و نقل داخلي كشور جزء توانايي هاي بالقوه و بالفعل موجود به حساب مي آيد.

در حال حاضر در اين كارخانه كاميون هايي با ظرفيت هاي مختلف شامل مدل هاي 2624، 1921، 608 LP مونتاژ مي‎شود. همچنين در اين كارخانه خط توليد خودروي ون راه اندازي شده است. پيش بيني مي‎شود كه گروه صنعتي ايران خودرو ديزل با راه اندازي اين خط توليد بتواند بخش عمده اي از نياز كشور را در زمينه خودروهاي آمبولانس و توريستي تأمين نمايد.

موقعيت جغرافيايي:

كارخانه ايران خودرو ديزل در كيلومتر 8 جاده تهران- ساوه واقع شده است. كل اين مجموعه تا سال 1371 در زميني به وسعت 124500 مترمربع بنا گشته است. مطالعات نشان مي‎دهد در طرح اوليه مجموعه 85919 مترمربع بنا به خط توليد، 8732 مترمربع بنا به فضاهاي وابسته به توليد و 2952 مترمربع بنا به فضاهاي خدماتي اختصاص داده شده است.

تاريخچه:

شركت ايران خودروديزل با نزديك به 43 سال تجربه و گردآوري كم نظير پرسنل مجرب و كارآزموده داشتن تاسيسات مدرن و توان توليد ساليانه 15000 دستگاه كاميون تحت ليسانس بنز، نامي آشنا در صنعت خودروسازي ايران و جهان است.

كارخانجات شركت ايران خودرو ديزل، بيش از 75 درصد ظرفيت توليد كاميون جمهوري اسلامي ايران را در اختيار داشته و حضور بيش از 16000 دستگاه كاميون بنز در جاده هاي ايران گواه توان فوق العاده توليدي اين مجموعه بزرگ صنعتي است.

شركت ايران خودرو ديزل كه در سال 1338 در نزديكي تهران بزرگ امروز تاسيس شد و از قديميترين و پرسابقه ترين كارخانجات توليد كاميون در منطقه محسوب مي‎شود.

در ضمن مدرنترين و بزرگترين كارخانه توليد كننده انواع كاميون هاي سبك نيمه سبك، نيمه سنگين و سنگين (6 تا 26 تن) در خاورميانه و مجموعه توليدكننده كاميون هاي بنز در جهان مي‎باشد.

لازم به توضيح است كه اين شركت تا قبل از تاريخ 27/4/78 با نام گروه صنعتي خاور فعاليت مي نمود و از آن پس به شركت ايران خودرو تغيير نام يافت. گروه صنعتي خاور درسال 1338 با مونتاژ 186 دستگاه كاميون بنز در سال فعاليت خود را شروع كرد و با بهره جويي از شرايط زمان ضمن ارائه خدمات فروش و بعد از فروش به نحوي مطلوب به تدريج سهم خود را در صنعت حمل و نقل كشور افزايش داد. اين شركت با سرمايه بيست و شش ميليون ريال كه به 260 سهم يكصد هزار ريالي تقسيم شده بود، تاسيس گرديد. درسال 1342 با توليد روزانه 18 دستگاه (6 دستگاه در هر شيفت) حركت رو به جلو را اغاز كرد و درسال 1352 اين توليد ساليانه به 2700 دستگاه رسيد و در سال 1356 به بالاترين رقم يعني 9000 دستگاه رسيد و درسال 1358 مونتاژ كاميون به 2712 دستگاه كاهش يافت. درسال 1364 جهت جلوگيري از ضرر و زيان گروه و بهبود وضعيت توليد سالن L كارخانه راه اندازي شد. اين سالن شامل دو خط مونتاژ جداگانه است. با افتتاح اين سالن بايد ظرفيت اسمي توليد به 25000 دستگاه در سال مي رسيد، كه به علت كمبود بودجه ارزي هرگز حتي به اين رقم هم نزديك نشد و در روز حدود 57 دستگاه كاميون مونتاژ مي شد.

در حال حاضر گروه صنعتي ايران خودرو ديزل حدود 17 الي 25 دستگاه كاميون در يك شيفت كاري توليد مي كنند. سرمايه گذاري اين واحد صنعتي توسط سرمايه داران ايراني و با امتيازات كارخانجات دايملر بنز آلمان مي‎باشد. در سال 1352 نوع شركت از سهامي خاص به سهامي عام تبديل گرديد و پس از انقلاب اين شركت در رديف صنايع ملي شده اعلام گرديد و در حال حاضر تحت پوشش سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران قرار دارد كه وابسته به وزارت صنايع مي‎باشد.

به طور كلي شركت ايران خودرو ديزل وظيفه توليد و مونتاژ كاميون هاي دايملر بنز از انواع كاميون هاي سبك، نيمه سنگين، و سنگين دار بر عهده دارد.

كارگاههاي زيرمجموعه اين شركت:

گروه صنعتي ايران خودرو ديزل در حال حاضر همواره كوشيده است تا با سرمايه گذاري در صنايع مشروحه گامهاي موثري در زمينه خودكفايي بردارد. اين شركت در حال حاضر داراي واحدهاي و كارگاههاي زير است:

الف- شركت گواه:

كه مسئوليت تهيه و توزيع لوازم يدكي انواع كاميون هاي سبك و نيمه سنگين گروه را برعهده دارد.

ب- شركت خدمات فني خاور

كه مسئوليت رفع عيب موتورهاي مونتاژ شده بر روي كاميون ها و همچنين مسئوليت خدمات پس از فروش كالاهاي تحويل شده به مشتري را بر عهده دارد.

ج- كارخانه رادياتورسازي ايران:

اين كارخانه مسئوليت ساخت رادياتورهاي مصرفي شركت و كارخانه هاي ماشين سازي و شركت هاي داخل كشور را بر عهده دارد.

د- فنرسازي شهرستان ساوه:

جهت توليد فنر و كمك فنر مصرفي شركت و سفارشات واحدهاي ديگر فعاليت مي‎كند.

هـ-كارخانه ريخته گري اراك:

جهت توليد قطعاتي كه امكان ساخت آنها وجود دارد.

مواد اوليه مصرفي شركت:

نحوه تأمين قطعات و مواد مصرفي در شركت ايران خودرو ديزل به صورت زير مي‎باشد:

الف- ريسندگي فومنات:

اين واحد جهت توليد و تهيه انواع نخهاي پنبه اي است.

ب- انواع موتور كاميون:

كه از كشورآلمان وارد مي‎شود و در كارخانه ايدم تبريز پوسته موتور ريخته مي‎شود.

ج- انواع رادياتور:

كه از كارخانه رادياتورسازي ايران تهيه مي‎شود.

د- باطري:

كه از شركت باطري نيرو اين قطعه تهيه مي‎شود.

هـ-لاستيك:

كه از كارخانجات كيان تاير، بارز، كوير تاير و … تهيه مي‎شود.

و- قطعات لاستيكي:

كه اين قطعات لاستيكي مورد استفاده در داخل كاميونها از كارخانه ايران بارز تهيه مي‎شود.

 

(ممکن است هنگام انتقال از فایل ورد به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)

متن کامل را می توانید دانلود نمائید

چون فقط تکه هایی از متن تحقیق در این صفحه درج شده (به طور نمونه)

ولی در فایل دانلودی متن کامل پایان نامه

همراه با تمام ضمائم (پیوست ها) با فرمت ورد word که قابل ویرایش و کپی کردن می باشند

موجود است

از لینک زیر می توانید دانلود کنید :

فایل ها برای اینکه حجم آنها پایینتر شود وراحتتر دانلود شوند با فرمت rar یا zip فشرده شده و پسوردگذاری شده اند. پسورد همه فایل های این سایت یکسان است.

برای دریافت پسورد فایل اینجا کلیک کنید

 دانلود پايان نامه كارشناسي با موضوع تجزيه و تحليل فرآيند فروش خودرو در شركت ايران خودرو ديزل

مطالب مشابه را هم ببینید
فایل مورد نظر خودتان را پیدا نکردید ؟ نگران نباشید . این صفحه را نبندید !
سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه ، تحقیق ، پروژه و مقالات دانشگاهی در رشته های مختلف است. مطالب مشابه را هم ببینید یا اینکه برای یافتن فایل مورد نظر کافیست از قسمت جستجو استفاده کنید. یا از منوی بالای سایت رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید و همه فایل های رشته خودتان را ببینید