چهار عامل کلیدی که هنگام خرید تشک مناسب حتما باید رعایت کنید

ستون فقرات
حفظ منحنی طبیعی پشت کمک می کند تا خواب آرام را تجربه کند. این بدان معنی است که پشت نباید بیش از حد انحنا داشته باشد، بلکه باید صاف باشد. بعضی از این ها با موقعیت خواب مناسب انجام می شود.
برای عقب ماندگی ها، قرار دادن یک بالش کوچک زیر زانو و یک بالش ملایم زیر کمر، فشار روی ستون فقرات را  می تواند کاهش می دهد.

کمر
خوابیدن بر روی معده برای مبتلایان به درد پشت توصیه نمی شود، زیرا انحنای ستون فقرات را حفظ نمی کند. اما برای کسانی که نمیتوانند به این راحتی بخوابند، توصیه می شود با استفاده از یک بالش صاف و یا بدون بالش برای سر استفاده شود. بعضی از پزشکان نیز توصیه می کنند که یک بالش تخت کوچک زیر معده، باسن، لگن قرار گیرد.
برای خواب زمستانی، قرار دادن یک بالش بین زانوها به گونه ای که ترمیم استخوان های استخوان ران را تسریع می کند، می تواند تسکین دهنده باشد. آکادمی پزشکان خانواده آمریکایی به این موقعیت به عنوان سالم ترین درد کمر اشاره می کند. توصیه می شود خواب با زانوهای خم و بالش زیر سر و گردن و بالش بین زانو.
درمانگاه Mayo در گزارشی یک اسلاید مفید برای موقعیت های که تسکین درد بدون دردسر را ارائه می دهد.
علاوه بر این که در طول خواب بدن بصورت هوشمندانه قرار گیرد، تشک نیز می تواند در ترویج هماهنگی مناسب نقش داشته باشد.
در سال 2015 گزارش های مصرف کننده نشان می دهد که تشک های مدرن به صورت مداوم، منحنی طبیعی ستون فقرات را در بر میگیرند
آکادمی پزشکان خانواده آمریکایی توصیه می کند با استفاده از یک تشک ممتاز برای ترویج مناسب ترازنمایی انجام دهند. با این وجود، این توصیه، با برخی از داده ها، از جمله مطالعات Lancet قبلا ذکر شده است.
تشک می توانند برای کسانی که در معرض خوابیدن بروی معده و یا افراد چاقتر قرار دارند (کسانی که وزن 90 کیلو و بالاتر دارند) برای کسانی که نیاز به مقاومت بیشتری دارند وزن خود را حفظ کنند. اما بعضی از نرمی هایی که در بالا به بالش ارائه می شود، اغلب لازم است برای کم کردن شانه ها و استخوان های لگن از لوازم خواب جانبی استفاده نمود. به گفته آریا نیک شامی، استاد جراحی ارتوپدی و جراحی مغز و اعصاب در مرکز پزشکی سانتا مونیکا UCLA، یک تشک که بیش از حد سفت است، می تواند فشارهای اصلی را بیشتر کند و شما را دچار اختلال کند. اگر هم خیلی نرم باشد، این فشار به درستی پشتیبانی نمی شود، بنابراین کل بدن خود را دچار درد میکند.”

راحت ترین معیارهای ذهنی است. نظر کسی که از یک تشک راحت استفاده کرده بپرسید.

بله  شاید اندازه مناسب نیست ، برخی از ملاحظات اساسی بنیادی مورد استفاده قرار می گیرند – تشک باید از منحنی طبیعی ستون فقرات پشتیبانی کند و در نتیجه اکثر پزشکان و متخصصان خواب توصیه می کنند که تشک های متوسطی استفاده کنید. اما اگر یک تشک ماتریس نوعی کمانشویی و شناوری را ارائه کند که به طور مداوم درد کمر درد را از بین می برد، به نظر می رسد که آنها به یک تشک ممتاز تبدیل شوند. افراد کوچکتر (کمتر از 120 پوند) اغلب تشک های نرم تر را به اندازه کافی برای حمایت مناسب از فریم های خود می یابند.


تسکین نقطه
مناطقی از بدن که مخصوصا به فشار حساس هستند، به عنوان نقطه فشار شناخته می شوند. آنها اغلب در مناطق استخوانی احساس می شود. افرادی که مبتلا به فیبرومیالژیا هستند، به خصوص در معرض بیماری های حساسیت هستند.
هر تشکی که وزن خواب را به طور مساوی در همه جا برای تسکین نقاط فشار قرار می دهد.
درجه حرارت
آیا لایه راحت از تشک دارای اثر خنک کننده است؟ آیا حرارت بدن شما را حفظ می کند و شما عرق می کنید و ناراحت هستید؟ این سؤالات برای مشتریان تشک بسیار اهمیت دارد. مؤسسه ملی بهداشت توصیه می کند که درجه حرارت خنک تر برای خواب باشد. خنک کننده جریان خون را افزایش می دهد و به نوبه خود منجر تنفس راحتر میشود.
فوم حافظه، به ویژه در اولین فرم آن، مشکلی بود که بدن را با گرمای بیش از حد پوشانده بود و به خصوص برای کسانی که در معرض تابش های گرم و یا عرق شبانه قرار داشتند و یا در هوای گرم گرم زندگی می کردند، بسیار بد بود. تکنولوژی تشک برای پیشگیری از این مسئله از طریق تکنیکهایی مانند مواد جذب کننده دمای بدن (مواد تغییر فاز یا PCM) و استفاده از ژل های خنک کننده، مس یا مواد دیگر در لایه بالا پیشرفت کرده است. توپرهای خنک کننده، که به صورت جداگانه خریداری شده اند، معتقدند که همان دارو را پیشنهاد می دهند.
هنگامی که Consumer Reports تست تشک را انجام داد، متوجه شد که ژل خواب کمتری را ارائه نمی دهد. آزمایشکنندگان گزارش دادند که تشک با “یک لایه از فوم ساخته شده با ژل که به نظر می رسد یک اثر خنک کننده را فراهم می کند” این اثر را ندارد زیرا “این لایه زیر لایه های دیگر دفن شده است”. “در حالیکه آزمونهای ما نشان دادند که تشکهای جوراب با ژل تمایل به کمی خنک شدن دارند، این معکوس درست با تختهای فوم تزئین شده ژل بود.”