دانلود کامل پایان نامه کارشناسی رشته کامپیوتر با موضوع اینترنت

در این پست می توانید متن کامل پایان نامه کارشناسی رشته کامپیوتر با موضوع اینترنت را  با فرمت ورد word دانلود نمائید:

 Internet

خداوندا تو را شکر می گویم به خاطر آنچه که من دارم و تو نداری

و آن خدایی است که من با همه کوچکیم دارم و تو با تمام عظمتت نداری

 اينترنت چيست ؟
اينترنت يك شبكه جهاني است . شبكه اي كه از لحاظ مقياس جغرافيايي در سطح جهان گسترش يافته است . اينترنت مخفف كلمات International Network به معناي شبكه جهاني مي باشد.

اتصال به اینترنت تجهيزات استاندارد براي اتصال به اينترنت :
1- كامپيوتر
2- Modem و بعضي انواع اتصال، که اينها همه تجهيزات پايه و استاندارد هستند ولي اين تجهيزات براي برقراري تماس كافي نيست و احتياج به تلفن داريم
3- تلفن
براي دستيابي به Internet ، كامپيوتر، مودم و ارائه كنندگان سرويس اينترنت و اتصال تلفني نيازهاي اوليه هستند و بطور كلي هر چه مقدار RAM سرعت پردازنده و سرعت Modem بيشتر باشد سرعت بيشتر خواهد بود.
انجام كار :
براي استفاده از سرويسهاي اينترنتي نظير FTP, Gopher, Web و غيره نيازمند بهره گيري از برخي نرم افزار ها هستيم.
در آخرين مرحله که چگونگي نگهداري اطلاعات كامپيوترهاي سرويس گيرنده و سرويس دهنده اينترنت است، احتياج به شماره تلفن جايي كه ميخواهيم با آنجا ارتباط برقرار كنيم داريم پس در اينترنت نياز به آدرس داريم . چون براي ما امکان درک زبان اينترنت ( که همان زبان صفر و يک است ) وجود ندارد پس نياز به مترجم ( Browser) داريم. اين مترجم بصورت Packet ميباشد.

IP آدرس و DNS

آدرس در اينترنت يا Intenet Protocol :
همانطور که ميدانيد همه شماره هاي تلفن با يکديگر تفاوت دارند و همگي منحصر به فرد هستند. در شبکه جهاني اينترنت نيز هر کامپيوتر داراي شماره خاصي است که آدرس IP ناميده ميشود.

آدرس IP :
اين آدرس توسط پروتكل اينترنت IP براي شناسايي هر كامپيوتر روي اينترنت مورد استفاده قرار ميگيرد يك آدرس IP از 4 عدد تشكيل ميشود كه اين اعداد دربازه صفر تا 255 تغيير كرده و توسط نقطه (.) از هم جدا ميشود (35.8.7.92) جلوتر به شرح مفصل آن ميپردازيم . كامپيوترها آدرس IP را چگونه به دست مي آورند؟ سازماني به نام Internic به ارائه دهندگان مختلف سرويس اينترنت( ISP ها) اين آدرسها را ميدهد و همانطور كه ممكن است پيش شماره تمام همسايه هاي شما مثلاً با عدد 624 شروع شود آدرس IP تمام كامپيوتر ها متصل به يك ISP نيز ممكن است با 35.8 شروع شود در حقيقت Internic معمولاً آدرس IP را بصورت مجموعه اي از آدرسها ارائه ميكند به عنوان مثال شركت Y تمام آدرسهاي IP كه با 35.8.7 شروع ميشوند را خريداري ميكند بنابراين ميتواند 255 آدرس IP مختلف را به افراد ارائه دهد. بعضي شركتها از اسامي دامنه ها براي پنهان كردن آدرسها IP استفاده ميكنند. نام دامنه نيز توسط Internic ثبت ميشود و نسخه انگليسي آدرس IP است . بعضي كامپيوترها (Domain Name Server) را به كار ميبرند كه همان آدرس اختصاري است كه براي دسترسي سريعتر به اينترنت از آن استفاده ميشود.

Isp:
مخفف كلمات Internet Service Provider مي باشد و واسطه اي است كه ما از طريق آن و ايجاد يک Username وPassword (با موافقت ما و ISP) مي توانيم به اينترنت دسترسي پيدا كنيم .
1. User name
2. Password
بطور كل يكي از عوامل مهمي كه باعث جذابيت اينترنت شده ارتباط دو طرفه اي است كه با كاربر دارد يعني در آن واحد ميتوان در تمام محاورات شركت نمود و از سوي ديگر غير خطي بودن آن است بعضي اگر يك كلمه يا اصطلاح نياز به توجيح بيشتر داشته باشد ميتوان Link كرد و اطلاعات گسترده تري بدست آورد.
Modem

مودم :
در كامپيوتر داده ها به شكل متفاوتي با داده هايي كه از طريق خط تلفن منتقل ميشود، ذخيره مي گردد داده ها در داخل كامپيوتر در قالب رقمي ( digital ) ذخيره ميشود. در جايي كه خطوط تلفني داده ها را در قالب قياسي( analog)منتقل ميكنند.
– به اطلاعاتي رقمي مي گويند كه توسط اعداد گسسته قابل نمايش باشند.
– به داده اي قياسي مي گوئيم كه توسط كميتهاي متغير پيوسته نمايش داده شود.
وقتي 2 كامپيوتر از طريق خط تلفن به هم متصل كنيم داده اي كه از كامپيوتر خارج ميشود رقمي است و قبل از اينكه از طريق خط تلفن قابل حمل باشد بايد به داده قياسي تبديل شود در انتها داده قياسي پيش از اينكه توسط كامپيوتر ديگر قابل قبول باشد بايد به داده رقمي برگردانده شود.
– فرايند تبديل داده هاي digital به Analog را modulation ميگويند.
– فرايند تبديل داده ها Analog به digital را demodualation ميگويند.
انتخاب مودم :
انتخاب مودم داخلي و خارجي موردي است كه در هنگام خريد مودم بايد به آنها توجه كنيد. نكته ديگر اطمينان از سرعت مودم ميباشد سرعتهاي مودم بر حسب بيت در ثانيه Bits per second يا BPS بيان ميشوند . سرعتهاي استاندارد مودم عبارتند از :
28800 bps,14400 bps, 9600 bps, 2400 bps . بعضي اوقات نيز از اختصار “k” براي 1000 استفاده ميكنند. بنابراين دو سرعت آخر معمولاً بصورت 28/8 kbps, 14/4 kbps بيان ميشوند.

 طریقه ارتباط با ISP از طریق خط تلفن

ابتدا بايد Connection بسازيم.
نحوه ايجاد Connection
1- روي گزينه My computer ميرويم و آيكون آن را باز ميكنيم.
2- وارد Dial up networking مي شويم
3- گزينه Make a New connection را انتخاب ميكنيم
4- در پنجره اي كه ظاهر ميشود نامي براي آيكون انتخاب ميكنيم
5- با فشردن Next وارد مرحله بعدي ميشويم. در صورتيكه با ISP هر دو در يك شهر باشيم Area code را خالي گذاشته در صورتيكه در در شهر هاي متفاوتي بوديم كد شهري كه ISP در آن قرار دارد وارد را ميكنيم سپس در قسمت Telephone number شماره تلفني كه ISP در اختيار ما قرار داده است را وارد مي كنيم سپس كليد Next را مي فشاريم.
6- در اينجا پيامي مبني بر اينكه Conection با موفقيت درست شده است ، دريافت ميداريم .
سپس براي سهولت کار آيكون Short cut آن را بر روي Desktop ميسازيم و با بازكردن آيكون ازروي Desktop ، User name , password كه از طرف ISP به ما داده شده وارد ميكنيم حال براي برقراري ارتباط كاملاً آماده هستيم.

جستجو در اينترنت

موتورهای جستجوگر :نرم افزاری است که تمام اطلاعات موجود در اینترنت را میتواند جستجو کند . موتورهای جستجو در واقع وب سایتهایی هستند که با پیوندهایی بسیار قوی با سایر وب سایتها اطلاعات مورد نظز شما را در اینترنت جستجو مینمایند.

چگونگی فعالیت موتورهای جستجو:وقتی جستجویی در یک موتور جستجوگر انجام و نتایج جستجو ارائه میشود کاربران در واقع نتیجه کار بخشهای متفاوت موتور جستجوگر را میبینند .موتور جستجوگر قبلاً پایگاه داده خود را پاماده کرده و اینگونه نیست که درست در همان زمان و لحظه تمام وب ها را بگردد.

 موتورهاي جستجو (Search Engine) سايتهايي هستند كه داراي برنامه جستجو گر ميباشد از جمله موتورهاي جستجوگر معروف ميتوان موارد زير را نام برد.
http://www.google.com/
http://www.yahoo.com/
http://www.altavista.com/
http://www.infoseek.com/
http://www.hotbot.com/
http://www.msn.com/

جستجو در اينترنت دو صورت دارد:
1- بر اساس كلمات كليدي
2- جستجو از طريق category
قواعد حاکم بر جستجو :

AND
IRAN and Industry صفحاتي كه مربوط به يك كدام يا هر دو باشد مي يابد. گيومه “ “ در ابتدا و انتهاي كلمه براي جستجو دقيق استفاده ميشود.
استفاده از پرانتز :
جستجوي ما را واحد ميكند IRAN+INDUSTRY- not Isfahan در مورد صنعت ايران صفحاتي را جستجو ميكند كه Isfahan در آنها نيست .
* تذكر :
(به جاي AND ميتوان از + و به جاي NOT ميتوان از – نيز استفاده كرد.)
Case : اغلب موتورهاي جستجو به بزرگي و كوچكي حروف حساس هستند.
Match Case : جستجوي گسترده در اينترنت روش مناسب جهت گسترده کردن جستجو در اينترنت از Match Case ميباشد.
شما با وارد کردن کلمه جستجو امکان Search در بيش از يک موتور جستجو را داريد. به نمونه اي از آنها اشاره ميکنيم.
http://www.dogpile.com/

نمايش نتايج جستجو :
آخرين بخش هر جستجو نمايش نتايج است نتايج جستجو بيشتر بصورت URL نمايش داده ميشوند جستجوي نتايج معمولا از نزديكترين نتيجه به ضعيف ترين آن مرتب ميشوند و امكان رجوع به صفحات ديگر نيز فراهم ميشود.
در اينجا به ذكر چند Search engine در ارتباط با موضوعهاي متفاوت مي پردازيم.
   

(ممکن است هنگام انتقال از فایل ورد به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)

متن کامل را می توانید دانلود نمائید

چون فقط تکه هایی از متن پایان نامه در این صفحه درج شده (به طور نمونه)

ولی در فایل دانلودی متن کامل پایان نامه

همراه با تمام ضمائم (پیوست ها) با فرمت ورد word که قابل ویرایش و کپی کردن می باشند

موجود است

از لینک زیر می توانید دانلود کنید :

فایل ها برای اینکه حجم آنها پایینتر شود وراحتتر دانلود شوند با فرمت rar یا zip فشرده شده و پسوردگذاری شده اند. پسورد همه فایل های این سایت یکسان است.

برای دریافت پسورد فایل اینجا کلیک کنید

 دانلود متن کامل پایان نامه کارشناسی با موضوع اینترنت

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید