دانلود کامل پایان نامه نرم افزارهاي سيستمي و امنيتي، داده اي، مهندسي

در این پست می توانید متن کامل این پایان نامه را  با فرمت ورد word دانلود نمائید:

 1- مقدمه

 صنعت نرم‌افزاري در جهان و ايران صنعتي است نو و نسبتاً جديد. با اين وجود در طي عمر بسيار كوتاه، اين صنعت تحولات وسيع، عميق و شگرفي را شاهد بوده است. مهم‌ترين اين نوع تحولات را مي‌توان موارد زير دانست:

  •  رشد شديد و قابل توجه در درآمد بخش
  • تاثير آن بر ساير صنايع (امروز نرم‌افزار را مي‌توان يكي از انواع صنايع مادر يا پايه‌اي دانست)
  • تحول عميق در فناوري‌ةاي مربوط به آن
  • تحول در فرآيندهاي آن و تبديل آن‌ها از فرآيندهاي تجربي به فرآيندهاي مهندسي
  • گسترش و تنوع بي‌سابقه در فرآورده‌ها و خدمات

 مجموعه فوق باعث مي‌شود كه هر كشور دنيا براي رشد و توسعه صنعت نرم‌افزار خود برنامه‌ريزي‌هاي فراواني بنمايد اما از طرف ديگر، تجربه نشان مي‌دهد كه چنان چه بدون برنامه‌ريزي درست اقدام به ورود به اين عرصه شود، نتيجه مطلوب ممكن است بدست نيايد. بنابراين بسيار مهم است كه بدانيم در كدام عرصه‌ها، چگونه و با چه مجموعه فرآورده‌ها و خدماتي بايد وارد شد.

 گزارش حاضر براي پاسخ‌گويي به همين مسئله آماده شده است. اين گزارش (كه اولين گزارش از مجموعه گزارشاتي از اين دست است) ابتدا به بررسي وضعيت بازار جهاني مي‌پردازد و سپس تخميني از حجم بازار داخلي را بدست مي‌دهد.

 2-1 Data Base Management System

نرم‌افزار پايگاه داده‌ها Data Base، مجموعه‌اي است كه داده هاي ذخيره شده به صورت منطقاً مجتمع و به هم مرتبط و حتي الامكان فاقد افزونگي را كه مورد استفاده چند كاربر از يك محيط عملياتي است به صورت هم زمان و اشتراكي تحت مديريت يك سيستم كنترل متمركز DBMS قرار مي‌دهد. پس DBMS نرم‌افزاري است كه به كاربر امكان مي‌دهد كه پايگاه داده خود را تعريف و بر روي آن عمليات انجام دهد و بر روي آن تا حدي كنترل داشته باشد.

 در سال 1999 DBMS(مديريت سيستم پايگاه داده‌ها) از يك رشد 18درصدي برخورداربوده است. درآمد بازار نرم‌افزار DBMS در سال 2000 حدود 8/8 ميليارد دلار برآورد شده است كه نسبت به سال 1999، 10 درصد رشد داشته است. در سال 2000 Object DBMS و DBMS Pre-Relational که شامل HDBMS و NDBMS يك رشد منفي داشته و در مقابل DBMS Relational يك رشد 15% داشته است. در حقيقت DBMS‌R 80% از كل بازار DBMS را به خود اختصاص داده است .

2-2 XML , Virtual DBMS

 ( eXtensible Markup Language ) XML در سال‌هاي اخير به عنوان استاندارد جديدي براي بيان داده و رد و بدل كردن آن در اينترنت به كار مي‌رود. XML محتوي اطلاعاتي را از فرمت نمايشي آن جدا مي كند.

 بازار XML و Virtual DBMS در سال 2000 از يك رشد 7/66% برخوردار بوده است. يعني از مقدار 10 ميليون دلار در سال 1999 به 77 ميليون دلار در سال 2000 رسيده است. جدول زير نشان‌گر درآمد بازار , XML Virtual DBMS از سال 1998 تا 2000 توسط فروشندگان آنها مي باشد.

XML نشان مي دهد كه در سال 2004 ، 25/1 ميليارد دلار درآمد خواهد داشت و اين رشد بيان‌گر نياز به XML در بازار IT مي‌باشد.

 اگر وضعيت بازار را بر حسب موقعيت جغرافيايي نيز بسنجيم در سال 2000 اروپاي غربي رشد درآمد آن بالغ بر 34 ميليون دلار بوده كه 2/44% از سهم بازار را به خود اختصاص داده است و آمريكاي شمالي با رشد درآمد كمتر از 34 ميليون دلار، %6/43 از سهم بازار را به خود اختصاص مي‌دهد.

بازار , XML Virtual DBMS نقش مهمي را در موفقيت enterprise information management ايفا نموده است به طوريكه پيش‌بيني مي شود كه EIM در بين سال‌هاي 2000 تا 2005 با نرخ رشد ساليانه 85% پيش رود.

 نمودارهاي زير درآمد و سود حاصل از , XML Virtual DBMS را با توجه به منطقه و محيط سيستم عامل نشان مي دهد . ( در بين سال‌هاي 2000 تا 2005 ).

2-3 Data Management System

 مديريت كليه داده‌ها و اطّلاعات دريك سازمان كه شامل آناليز، رده‌بندي و نگه‌داري از داده‌ها و ارتباطات آنها و بهره‌برداري و گسترش DB (پايگاه داده‌ها) که شامل توسعة مدل هاي داده و ديكشنري داده‌ها و بهينه‌سازي سيستم‌هاي كاربردي و رعايت استانداردها براي تعريف داده ها و روش‌هايي كه مردم بتوانند آنها را درك كرده و از آنها استفاده كنند.

 سرمايه‌گذاري در زمينه راه حل هاي مناسب مديريت داده ها Data Management solution در صنايع توليدي و صنايع پردازشي رشد خيلي سريع‌تري نسبت به بازار مديريت داده‌ها در اين چند سال داشته است. رشد سرمايه گذاري در پيدا كردن راه حل هاي مناسب مديريت داده‌ها 17% درسال افزايش يافته است.

 نفوذ داده به واسطة مديريت محتوي و مستندات ( Document /content Management )

و مديريت دادة محصولات (PDM) براي بهبود سرمايه‌گذاري و تشکيلات اقتصاديِ کارا بسيار مفيد خواهد بود.

 رشد در سرمايه‌گذاري Data Management Solution ( راه حل هاي مناسب مديريت داده ) باعث بهبود در ركورد اقتصادي مي شود هر چند كه بيش‌تر اين رشد متعلق به بازار مديريت داده محصولات مي‌باشد.

 شرکت Daratechپيش‌بيني مي‌کند که تا سال 2007 سرمايه‌گذاري کاربران در اين زمينه %35 افزايش خواهد داشت.

 روند اين رشد در برنامه‌ريزي اوليه استراتژيك صنايع توليدي و پردازشي، باعث يك‌پارچه كردن طراحي و مهندسي و همچنين توليدات سريع‌تر و پردازش مديريت چرخه حياتLifecycle process و ارتباط فعال بين مشتري و تهيه كننده مي شود.

 

(ممکن است هنگام انتقال از فایل ورد به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)

متن کامل را می توانید دانلود نمائید

چون فقط تکه هایی از متن پایان نامه در این صفحه درج شده (به طور نمونه)

ولی در فایل دانلودی متن کامل پایان نامه

همراه با تمام ضمائم (پیوست ها) با فرمت ورد word که قابل ویرایش و کپی کردن می باشند

موجود است

از لینک زیر می توانید دانلود کنید :

فایل ها برای اینکه حجم آنها پایینتر شود وراحتتر دانلود شوند با فرمت rar یا zip فشرده شده و پسوردگذاری شده اند. پسورد همه فایل های این سایت یکسان است.

برای دریافت پسورد فایل اینجا کلیک کنید

 دانلود متن کامل پایان نامه نرم افزارهاي سيستمي و امنيتي، داده اي، مهندسي

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید