دانلود کامل پایان نامه رشته کامپیوتر درباره آشنایی با ISP

در این پست می توانید متن کامل پایان نامه رشته کامپیوتر درباره آشنایی با ISP را  با فرمت ورد word دانلود نمائید:

 آشنایی با ISP – internet Servise Provider شرکت خدمات سرویسهای اینترنت

 ای اس پی ISP برگرفته از کلمه Internet Servise Provider یعنی شرکت خدمات سرویس های اینترنت است. مراکز ارائه دهنده خدمات اینترنت ( ISP )، خدمات متعددی نظیر پست الکترونیکی و دستیابی به اینترنت را در اختیار متقاضیان قرار میدهند. در زمان انتخاب یک ISP میبایست فاکتورهای متعددی را بررسی نمود. امنیت ، نوع و کیفیت سرویس های ارائه شده و قیمت ارائه خدمات از جمله فاکتورهای مهم در زمان انتخاب یک ISP است.

 برای شناخت این مراکز باید بگویم شما اکنون با خط تلفن به صورت دیال آپ DialUP یا ای دی اس ال ؛ خطوط پرسرعت Adsl به اینترنت متصل شده اید ؛ شرکتی که کارت اینترنتی آن را خریداری نموده اید و اکنون به شماره های شبکه آن متصل شده اید یا از خدمات اینترنت پرسرعت آن بهره می برید در اصل ای اس پی یا مرکز ارایه سرویسهای اینترنتی است ؛ فروش پهنای باند و سیرویسهای اتصال کاربر به اینترنت یکی از خدمات این شرکتها است در این گفتار با یک ISP و یا Internet Service Provider خدمات که انجام می دهند و در پایان تحیلیل یک ای اس پی از لحاظ فنی و ارایه خدمات را مرور می کنم

  •  اقتصاد اینترنت

ورود اینترنت به سازمان ها و مراکز اقتصادی سر منشا آغاز و پایه ریزی اقتصاد دیجیتال، اقتصاد شبکه، ‏اقتصاد اینترنت یا اقتصاد وب است.‏

‏اقتصاد جدید عبارت است از نرم افزاری برای دنیای شبکه ای. به بیان دیگر اقتصاد اینترنت چیزی نیست جز ‏برنامه های الکترونیکی یا نرم افزارهایی که برای انجام امور اقتصادی از طریق اینترنت طراحی شده است. ‏شاید بتوان بزرگترین هدف توسعه اینترنت را رقابتهای تجاری و اقتصادی عنوان کرد. اقتصادی که در یک ‏فناوری الکترونیکی به نام اینترنت ماهیت یک سیستم مجازی را پیدا کرده است.‏

با توجه به مطالب فوق می توان علم اقتصاد اینترنت را به عنوان دانش چگونگی استفاده مردم و سازمان ‏های مختلف از اینترنت، در استفاده کارا از منابع کمیاب جهت تولید و یا عرضه کالا ها و خدمات به منظور ‏توسعه کسب و کار دانست.

  •  ای اس پی(ISP) مرکز Internet Servise Provider

ای اس پی ISP برگرفته از کلمه Internet Servise Provider یعنی شرکت خدمات سرویس های اینترنت است. مراکز ارائه دهنده خدمات اینترنت ( ISP ) ، خدمات متعددی نظیر پست الکترونیکی و دستیابی به اینترنت را در اختیار متقاضیان قرار می دهند . در زمان انتخاب یک ISP می بایست فاکتورهای متعددی را بررسی نمود . امنیت ، نوع و کیفیت سرویس های ارائه شده و قیمت ارائه خدمات از جمله فاکتورهای مهم در زمان انتخاب یک ISP است.

  • مرکز ارایه خدمات اینترنت Internet Servise Provider – ISP چیست ؟

یک ISP و یا Internet Service Provider ، شرکتی است که امکان دستیابی به اینترنت و سایر سرویس های وب را فراهم می نماید . مراکز ارائه دهنده خدمات اینترنت علاوه بر نگهداری و پشتیبانی از یک خط مستقیم به اینترنت ، فعالیت های متعدد دیگری نظیر نگهداری و پشتیانی از سرویس دهندگان وب را نیز انجام می دهند . مراکز فوق با ارائه نرم افزارهای لازم ( در صورت ضرورت ) ، یک رمز عبور حفاظت شده و یک شماره تلفن برای تماس با شبکه ، امکان استفاده از اینترنت و مبادله نامه های الکترونیکی را در اختیار متقاضیان قرار می دهند . برخی از مراکز ISP خدمات اضافه دیگری را نیز ارائه می نمایند .

مراکز ISP دارای ابعاد و اندازه های متفاوتی می باشند . برخی از آنان توسط افرادی اندک اداره می شوند و تعدادی دیگر شرکت هائی بزرگ می باشند که خدمات متنوعی را در اختیار کاربران قرار می دهند . مراکز ارائه دهند خدمات اینترنت دارای حوزه های عملیاتی متفاوتی نیز می باشند . مثلا” برخی از آنان خدمات خود را صرفا” در سطح یک شهرستان ارائه داده و برخی دیگر دارای قابلیت های منطقه ای و حتی بین المللی می باشند .

  • مراکز ISP چه سرویس هائی را ارائه می دهند ؟

همانگونه که اشاره گردید ، خدماتی که توسط مراکز ارائه دهنده خدمات اینترنت ارائه می گردد بسیار متنوع و در عین حال متفاوت است :

▪ تقریبا” تمامی مراکز ارائه دهنده خدمات اینترنت ، سرویس هائی نظیر پست الکترونیکی و استفاده از اینترنت را ارائه می نمایند .

▪ نوع و کیفیت ارائه خدمات و پشتیبانی فنی توسط مراکز ارائه دهنده خدمات اینترنت دارای سطوح متفاوتی است .

▪ اکثر مراکز ISP ، سرویس هاستینگ وب را نیز ارائه می نمایند. با استفاده از سرویس فوق ، متقاضیان می توانند صفحات وب شخصی خود را ایجاد و از آنان نگهداری نمایند . اختصاص فضای لازم به منظور ذخیره سازی اطلاعات از جمله وظایف یک ISP در این رابطه است .

▪ برخی از مراکز ارائه دهنده خدمات اینترنت سرویس هائی را به منظور طراحی و پیاده سازی صفحات وب ارائه می نمایند .

▪ تعدادی از مراکز ISP گزینه های متفاوتی را در ارتباط با نوع دستیابی به اینترنت در اختیار متقاضیان قرار می دهند . ( Dial-up ، DSL ، مودم های کابلی ). برخی از مراکز ISP امکان دستیابی به اینترنت را صرفا” از طریق خطوط معمولی تلفن فراهم می نمایند .

▪ اکثر مراکز ISP عملیات متفاوتی نظیر تهیه Backup از نامه های الکترونیکی و فایل های وب را نیز انجام می دهند . در صورتی که بازیافت نامه های الکترونیکی و فایل های وب برای شما مهم است ( در صورت بروز اشکال )، یک ISP را انتخاب نمائید که Backup گرفتن از داده ها را در دستور کار خود قرار داده است .

  • چگونه یک مرکز ارایه خدمات اینترنتی ؛ ISP را انتخاب نمائیم ؟

برای انتخاب یک ISP پارامترهای متعددی بررسی می گردد :

▪ امنیت :

آیا ISP انتخابی از رویکردهای مناسب امنیتی در جهت حفاظت اطلاعات استفاده می نماید ؟ آیا از رمزنگاری و SSL به منظور حفاظت اطلاعات ارسالی شما نظیر نام و رمز عبور استفاده می گردد ؟

 ▪ محرمانگی :

آیا مرکز ارایه خدمات اینترنتی ISP انتخابی دارای یک سیاست تعریف شده در خصوص رعایت حریم خصوصی کاربران است ؟ آیا خیال شما از این بابت راحت است که چه افرادی به اطلاعات شما دستیابی دارند ؟ نحوه برخورد و استفاده آنان از اطلاعات به چه صورت است ؟

▪ سرویس ها :

آیا مرکز ارایه خدمات اینترنتی ISP انتخابی سرویس های مورد نظر شما را ارائه می نماید ؟ آیا سرویس های ارائه شده تامین کننده نیاز شما می باشند ؟ آیا پشتیبانی لازم به منظور ارائه سرویس ها در اختیار شما گذاشته می شود ؟

▪ قیمت :

آیا قیمت ارائه خدمات توسط ISP قابل قبول است ؟ آیا قیمت ارائه شده با توجه به تعداد و نوع سرویس های ارائه شده، منطقی است؟ آیا به منظور دریافت خدمات ارزان تر ، از کیفیت و امنیت چشم پوشی می نمائید ؟

▪ اعتماد پذیری :

آیا به سرویس های ارائه شده توسط مرکز ارایه خدمات اینترنتی ISP انتخابی می توان اعتماد داشت و یا در اغلب موارد سرویس های مورد نظر به دلایل متفاوتی نظیر پشتیبانی و نگهداری ، تعداد زیاد کاربران و … ، غیر فعال بوده و عملا” امکان استفاده از آنان وجود ندارد . در صورتی که به دلایل متفاوتی لازم است برخی از سرویس های ارائه شده غیر فعال گردند آیا این موضوع با استفاده از مکانیزم های خاصی به شما اطلاع داده می شود ؟

▪ پشتیبانی کاربران :

آیا مرکز ارایه خدمات اینترنتی ISP انتخابی دارای بخش پشتیبانی کاربران است ؟ نحوه برخورد پرسنل بخش پشتیبانی به چه صورت است ؟ آیا آنان دارای دانش لازم به منظور پاسخگوئی منطقی به سوالات شما می باشند ؟

▪ سرعت :

سرعت اتصال ISP انتخابی به اینترنت چگونه است ؟ آیا این سرعت به منظور دستیابی شما به نامه های الکترونیکی و استفاده از وب کافی است؟

▪ کیفیت ارائه خدمات :

آیا ISP انتخابی دارای عملکردی مثبت در کارنامه فعالیت خود است و استفاده کنندگانی که قبلا” از خدمات آنان استفاده نموده اند ، از کیفیت ارائه خدمات راضی می باشند ؟ (منبع ۱)

 

(ممکن است هنگام انتقال از فایل ورد به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)

متن کامل را می توانید دانلود نمائید

چون فقط تکه هایی از متن پایان نامه در این صفحه درج شده (به طور نمونه)

ولی در فایل دانلودی متن کامل پایان نامه

همراه با تمام ضمائم (پیوست ها) با فرمت ورد word که قابل ویرایش و کپی کردن می باشند

موجود است

از لینک زیر می توانید دانلود کنید :

فایل ها برای اینکه حجم آنها پایینتر شود وراحتتر دانلود شوند با فرمت rar یا zip فشرده شده و پسوردگذاری شده اند. پسورد همه فایل های این سایت یکسان است.

برای دریافت پسورد فایل اینجا کلیک کنید

 دانلود متن کامل پایان نامه کامپیوتر درباره آشنایی با ISP

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید