دانلود کامل پایان نامه بررسی برق شرکت گمگ ماکارون

در این پست می توانید متن کامل این پایان نامه را  با فرمت ورد word دانلود نمائید:

 فصل اول

مقدمه :

توسعه صنعتي و شكوفايي اقتصادي كشور ، جزء لاينفك يكديگر خصوصاً در جوامع روبه رشد مي باشند . كه در اثر تشكيل كارخانجات ، خصوصاً توسعه شبكه تعاون كشور بوجود خواهد آمد .

جذب نقدينگي در دست مردم از طريق هدايت آن به سمت شركتهاي تعاوني توليدي مهمترين گام در راه خود كفايي يك كشور در حال توسعه مي باشد.

تاريخچه :

 شركت تعاوني و توليدي ماكاروني ساقه با نام تجاري گمك ماكارون درسال 1376 در اداره ثبت شهرستان ايذه به ثبت رسيده است كه مديريت اين شركت پس از دو سال موفق به دريافت مجوز ساخت و ساز گرديد و در ابتداي سال 79 كار ساخت و ساز را با مشاركت بانك تجارت شروع كرده و در شهريور ماه سال 1382 به صورت آزمايشي توليد خود را آغاز نموده و هم اكنون وارد چرخه توليد شده و در حال توسعه مي باشد

 هدف از تشكيل اين واحد توليدي ايجاد اشتغال براي جوانان در يك منطقه محروم ، توسعه صنعت كشور در جهت امر خود كفايي ، جذب سرمايه در قالب تشكيل تعاوني و برآورده كردن قسمت كوچكي از نيازهاي مصرفي جامعهشركت تعاون ي و توليدي ساقه (گمك ماكارون ) در ابتداي تأسيس داراي يك خط توليد بوده و هم اكنون با توجه به درخواست نياز مصرف كنندگان خط توليد به دو عدد رسيده است اكثر كارخانجات توليدي تازه تأسيس پيشرفت آنان بستگي به گذشت زمان دارد كه هر چه كاركرد كارخانه طولاني تر شود موفقيت آنان از نظر تجاري و اقتصادي بهتر خواهد شد علت آن است كه مارك اجناس توليد شده بايد مدت زيادي طول بكشد تا در بين مردم شناخته شود .

فصل دوم :

مراحل توليد ماكاراني :

مرحله اول : قسمت انبار

انبار داري ظرفيت 12 تن آرد مي باشد و نيز شامل يك الك برقي مي باشد كه اين الك برقي داراي يك موتور تك فاز با تعدادي چرخدنده مي باشد كه باعث لرزش الك مي شود و وظيفه ان گرفتن مواد زايد موجود در ارد مي باشد سپس آرد وارد سيلو مي شود و از آنجا به وسيله مارپيچ هايي كه روي آن قرار دارد وارد دستگاه خمير گير مي شود .

مرحله دوم قسمت توليد :

اين قسمت شامل يك خمير گير مي باشد كه رنگ مخصوص ماكاروني ( بتا كاروتن ) و آرد گرفته شده از قسمت انبار را با آبي كه از طريق يك پمپ كه به صورت اتوماتيك عمل مي كند وارد خمير گير مي شود مخلوط مي شود و به وسيله               مار پيچ داخل خميرگير به هم مي خورد . پس از آماده شدن خمير از طريق 3 سليندر كه توسط 3 موتور پر قدرت 3 فاز به چرخش در مي آيند و خمير توليد شده را به سمت قالب هاي مخصوص هدايت مي كند و قبل از خارج شدن خمير از قالب ها به وسيله پمپ واكيوم هواي خمير گرفته مي شود در نتيجه ما كاراني رنگ زرد به خود گرفته و از قالب ها خارج مي شود كه پس از خروج از قالب ها ماكاروني توسط يك قيچي برقي در اندازه هاي يكسان برش داده مي شود و آنها را روي ني هاي مخصوص مي ريزند و ني ها را روي چرخ هاي حامل مي گذارند و وقتي چرخ ها پر شد به داخل گرمخانه مي برند قسمت هاي زائد ماكاروني توسط يك پمپ ( مكش ) كه زير قيچي برقي قرار دارد به بيرون منتقل مي شود .

 مرحله سوم گرمخانه ها :

 پس از انتقال ماكاروني به گرمخانه ، فن داخل گرمخانه روشن مي شود و وقتي ظرفيت داخل گرمخانه ها تكميل شد به مدت 48 ساعت ماكاروني داخل گرمخانه مي ماند تا با استفاده از هواي گرم خشك شود كه اين هواي گرم در قسمت سوخت كد شامل يك مشعل مي باشد كه سوخت آن گازئيل آب مو جود در ديگ بخار گرم مي شود و آب گرم شده توسط لو له هاي به اتاق هاي گرم خانه ها منتقل مي شود و تبديل به بخار مي شود تو ليد مي شود و پس از خوشك شدن ما كاراني يك سالن منتقل مي شود تا كاملأ سرد شود .

مرحله چهارم : برش و بسته بندي ماكاراني

پس از سرد شدن ما كاراني ،آنهارا به اتاق برش منتقل مي كنند كه درآنجا ماكاروني ها را توسط دستگاه برش به اندازهاي منا سب برش مي زنند و پس به سالن بسته بندي منتقل مي كنند و ما كاراني هارا به مقدار تعين شدۀ استاندار درون سلفون هاي مخصوص مي ريزند و سپس به قسمت پرسانتقال داده پرس مي شوند و آنها را به صورت بسته هاي 10تاي ويا 20 تايي آماده مي كنند سپس در سالن مخصوص انبار مي شوند وآماده براي انتقال به با زار و مصرف مشتري مي باشد.

فصل سوم

سيستم برق كارخانه :

برق فشار قوي از شبكه به ترانس 3 فاز 100 كيلو وات با جريان 200 آمپر از نوع روغني وارد مي شود . كه اين ترانس بروي 2 پايه بتوني از نوع توپر نصب شده است . دليل استفاده از پايه هاي بتني از نوع توپر اين است كه اين پايه نسبت به پايه هاي چوبي سنگين تر بوده و از نظر مكانيكي بسيار قوي بوده و عمر طولاني تري دارد . سپس از ترانس 3 فاز و يك نول خارج مي شود كه سيم نول آن در درون يك لوله قرار داده و زمين مي شود و 3 سيم فاز آن به قسمت تابلو كنتورها داده مي شود . تابلو كنتورها شامل 2 كنتور اكتيو و رآكتيو و 3 فاز مي باشند و وظيفه آنها اندازه گيري توان حقيقي مشتركين بر حسب كيلو وات ساعت توسط كنتور اكتيو و اندازه گيري بار آكتيو مصرف كنندگان توسط كنتور آكتيو مي باشد .

سپس برق 3 فاز از كنتورها وارد جعبه تقسيم مي شود . و در جعبه تقسيم منشعب مي شود سپس انشعابات آن به قسمت هاي مختلف كارخانه فرستاده مي شود .

از جعبه تقسيم يك انشعاب وارد تابلوي برق قسمت انبار مي شود . كه اين تابلو شامل يك كليد زبانه اي صفر و يك ( 1- 0) مي باشد كه برق اصلي همان قسمت را كنترل مي كند و شامل 3 عدد فيوز فشنگي مي باشد همراه با تعدادي تر مينال خروجي كه مي توان براي كاربردهاي مختلف از اين ترمينالها انشعاب گرفت علاوه بر اين از 3 لامپ سيگنال ( رنگي ) استفاده شده كه هر كدام نشان دهنده درستي يك فاز مي باشند تا در صورت معيوب و يا ضعيف بودن هر فاز سريعاً وارد عمل شده رفع عيب نمايند.

يك انشعاب از جعبه تقسيم وارد 3 تابلوي اصلي برق كارخانه مي شود كه اين انشعاب به 3 قسمت تقسيم مي شده و وارد تابلوي اصلي تابلوي خازن و تابلوي كنتاكتور اصلي مي شود .

1-تابلوي برق اصلي كه برق ورودي را از ترانس 3 فاز مي گيرد .

اين تابلو شامل يك كليد 3 فاز كشويي اصلي مي باشد كه سر راه مدار قرار دارد . و سر راه هر كدام از سيم هاي فاز يك فيوز 160آمپري كشابي قرار دارد . اين تابلو همچنين شامل آمپر متر ، ولت متر و 3 عدد لامپ سيكنال به رنگ هاي سبز و زرد و قرمز وجود دارد كه هر كدام نشان دهنده يك فاز از 3 فاز برق مي باشند تا درصورت معيوب بودن هر فاز به آساني عيب را تشخيص داده و آن را رفع نمائيم .

علاوه بر اين بروي تابلو كليدهاي اتاقك هاي گرمخانه كه شمل يك كليد زبانه اي  ( 1- 0) مي باشد قرار دارند . كليد قسمت توليد و قيچي برش نيز در اين قسمت قرار دارد .

 

(ممکن است هنگام انتقال از فایل ورد به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)

متن کامل را می توانید دانلود نمائید

چون فقط تکه هایی از متن پایان نامه در این صفحه درج شده (به طور نمونه)

ولی در فایل دانلودی متن کامل پایان نامه

همراه با تمام ضمائم (پیوست ها) با فرمت ورد word که قابل ویرایش و کپی کردن می باشند

موجود است

از لینک زیر می توانید دانلود کنید :

فایل ها برای اینکه حجم آنها پایینتر شود وراحتتر دانلود شوند با فرمت rar یا zip فشرده شده و پسوردگذاری شده اند. پسورد همه فایل های این سایت یکسان است.

برای دریافت پسورد فایل اینجا کلیک کنید

دانلود متن کامل پایان نامه بررسی برق شرکت گمگ ماکارون

Author: آرتین جوهری

دیدگاهتان را بنویسید