دانلود پروژه کارشناسی رشته حقوق با موضوع اصول مخالفتهاي قضايي


در این پست می توانید پروژه کارشناسی رشته حقوق با موضوع اصول مخالفتهاي قضايي را  با فرمت ورد word دانلود نمائید:

تکه هایی از متن :

دو پرسش اساسي در رابطه با موضوع اعسار در سطح کشورهاي خارجي مطرح است. اول آنکه آيا تمام دارايي هاي بدهکار بايد بطور جامع در دادگاه يک کشور مورد قضاوت و صدور حکم قرار گيرد؟ مثلا اگر شرکت يک بدهکار در يک کشور مورد محاکمه قرار گرفت اين روند کشف و ضبط دارايي در کشور ديگر نيز بايد به اجرا در آيد.

به عبارت ديگر آيا اين اصل يکي از اصول «وحدت» است يا از اصول «تعدد» است؟

دومين پرسش حاکي از آن است که آيا حکم صادره راجع به اعسار در دادگاه بايد شامل تمام دارايي بدهکار در سراسر دنيا گردد يا بايد تنها در رابطه با دارايي هاي همان محل صدور حکم باشد. در اينجا مجادله بين جهان گرايي و منطقه گرايي است: اين دو اصل مغاير به همراه تمايزات نظري اغلب تحت بر چسب «جهاني سازي» با هم ترکيب مي شوند که در بر گيرنده اصول نظري دادگاه و حقوق منفرد است و حکم صادره شامل تمام دارايي هايي بدهکار بر مبناي اصلي جهاني بهسازي مي شود.

07-15 در حاليکه در برخي کشورها : احکام صادره محدود به دارايي هاي محلي مي شود، شيوه عمومي دادگاه اعسار صدور حکم براي همه دارايي هاي بدهکار در هر نقطه جهان است. اما در هر صورتيکه اکراه بيشتري براي پذيرش احکام قضايي صادره توسط دادگاههاي خارجي اعسار وجود دارد. صحيح تر آن است که بگوييم در حاليکه جهان شمولي احکام صادره دادگاههاي خارجي شايد در اصول به رسميت شناخته شده باشند اما دادگاه محلي اعسار ممکن است براي صرفنظر کردن از کنترل تمام دارايي هاي محلي بدهکار بي ميل باشد و متقاعد شود که واگذاري اين دارايي ها به مجري خارجي منافاتي با هيچکدام از قوانين سياست عمومي ندارد. اکثريت مفسرين موافق نظريه ناب جهاني شدن هستند و به نظر آنها اگرچه در تئوري بسيار خوب و جالب است اما غير واقعي مي باشد. لذا مشخص شده است که زمانيکه اقدام مربوط به اعسار در يکي از محاکم قضايي مفتوح مي گردد ، دادگاههاي مربوط در ديگر حوزه هاي قضايي اغلب مايلند که نقش فرعي و مکمل داشته باشند و ممکن است نسبت به واگذاري نهايي کنترل مديريت دارايي هاي بدهکار در حوزه قضايي شان اکراه داشته باشند. مجادلات بسيار شديدي بخصوص در ميان کارشناسان امريکايي راجع به حکم اخلاس در جريان است که طلايه داران مباحثات در رابطه با موارد مورد پرسش بوده وروي نقطه شروعي که بر گرفته از مدل منطقه اي است متمرکز شده اند اين مدل توسط پروفسور تانگ، لوپوکي و ديگران پيشنهاد شده در مقابل مدل جهاني است که توسط برخي از دانشمندان بخصوص پرفسور جي وست بروک مطرح مي شود. ما با مطرح کردن برخي از انتقادات نسبت به شيوه جهاني شدن اين مبحث را شروع مي کنيم.

فردريک تانگ «آيا امکان ورشکستگي بين المللي وجود دارد؟ دانشمندان مطرح در زمينه ورشکستگي بين المللي گرفتار يک ايده شکست خورده شده اند و آن ايده جهاني شدن است. نسل دانشمندان ، تفکر جهاني شدن در رابطه با اين قانون را پيشرفته کرده اند بطوريکه دارايي ها و ديون شرکتها چند مليتي جريان ورشکستگي بايد تحت مديريت يک دادگاه و طبق قوانين ملي ورشکستگي بر مبناي اصول جهاني قرار گيرد. تا چندي قبل اين پيشرفت جهاني بدون هيچ چالش بطور گسترده اجرا مي شد. حتي با وجود چالش هاي اخير نيز ايده جهاني بر مباحثات متداول غالب بود بطوريکه دانشمندان در تلاش بودند تا نتايج سودمند ادعايي آن را کم ارزش جلوه دهند.

مباحثات راجع به جهاني شدن اين احکام گمراه کننده است زيرا عملا واقعيت عيني پيدا نمي کند. در اين مقاله مباحثاتي وجود دارد مبني بر آنکه جهاني شدن اين احکام از لحاظ سياسي غير محتمل است و به نوعي غير ممکن مي باشد. هيچ ملتي آن را نمي پذيرد ، و اين ايده با خواسته آنها منافات دارد. کشورها نسبت به انجام آن اکراه دارند و تمايلي به اجراي تصميمات دادگاههاي خارجي در زمينه بکارگيري قوانين خارجي ورشکستگي موجود باشد که مايل به اجراي سيستم جهاني احکام صادره داشته باشد، مشکلات ساختاري متعددي مانع دستيابي عملي به همکاريهاي جهاني خواهد شد. 

(ممکن است هنگام انتقال از فایل ورد به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)

متن کامل را می توانید دانلود نمائید

چون فقط تکه هایی از متن پایان نامه در این صفحه درج شده (به طور نمونه)

ولی در فایل دانلودی متن کامل پایان نامه

همراه با تمام ضمائم (پیوست ها) با فرمت ورد word که قابل ویرایش و کپی کردن می باشند

موجود است

از لینک زیر می توانید دانلود کنید :

فایل ها برای اینکه حجم آنها پایینتر شود وراحتتر دانلود شوند با فرمت rar یا zip فشرده شده و پسوردگذاری شده اند. پسورد همه فایل های این سایت یکسان است.

برای دریافت پسورد فایل اینجا کلیک کنید

دانلود پروژه کارشناسی رشته حقوق با موضوع اصول مخالفتهاي قضايي

 

مطالب مشابه را هم ببینید
فایل مورد نظر خودتان را پیدا نکردید ؟ نگران نباشید . این صفحه را نبندید !
سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه ، تحقیق ، پروژه و مقالات دانشگاهی در رشته های مختلف است. مطالب مشابه را هم ببینید یا اینکه برای یافتن فایل مورد نظر کافیست از قسمت جستجو استفاده کنید. یا از منوی بالای سایت رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید و همه فایل های رشته خودتان را ببینید