دانلود پایان نامه مواد روان گردان در دانش آموزان


سن آغاز و شیوع مصرف مواد مخدر

در برخی از کشورهای صنعتی ۴۰ درصد از فارغ التحصیلان دبیرستان دست کم یکبار از مواد مخدر، نظیر کوکائین استفاده کرده اند آمار برخی از شهرهای بزرگ مانند لوس آنجلس و شیکاگو نشان می دهد که شروع اعتیاد برای ۴۰ الی ۵۰ درصد از جمعیت از حدود کلاس نهم (آخرین سال راهنمایی )آغاز می شود. بررسی دیگری که در آمریکا صورت گرفته حاکی از این است که ۱۰ درصد کودکان ۱۴ ساله، مصرف کننده شدید الکل نیز هستند (احدی و جمهری ،۱۳۸۹).

مطالعات ملی نشان می دهد که استعمال داروهای غیر قانونی در میان نوجوانان آمریکایی از ۲۷ درصد در سال ۱۹۹۲ به ۴۰ درصد در سال ۱۹۹۶ رسیده است (جانستون وبچمن[۱] ،۱۹۹۶ ،به نقل از بوتوین و همکاران ،۲۰۰۰ ).

موسسه تحقیقات ملی آمریکا گزارش می کند علیرغم کاهش نرخ اعتیاد به مواد مخدر در اواخر سال های ۱۹۷۰ واوایل ۱۹۸۰ در سال ۱۹۹۱ استعمال مواد مخدر در بیبن دانش آموزان کلاس هشتم و در سال ۱۹۹۲ در بین دانش آموزان کلاس های دهم تا دوازدهم رو به افزایش بوده است .در خلال سالهای ۱۹۹۱ تا ۱۹۹۶ نرخ استعمال مواد مخدر در دانش آموزان کلاس هشتمی به بیش از دو برابر (از ۱۱درصد به ۲۴ درصد )،در دانش آموزان کلاس هشتم به بیش از دوبرابر (از ۲۰ درصد به ۳۸ درصد )و در دانش آموزان کلاس دوازدهمی به ۵/۱ برابر (از ۲۷ درصد به ۴۰ درصد )رسیده است .استعمال مواد مخدر در سال های ۱۹۹۵-۱۹۹۲   در بین جمعیت عمومی نیز افزایش ناگهانی داشته است (سیگل[۲] ،۱۹۹۸ ؛به ترجمه از خسروی ،۱۳۷۸ ).

در ایران نیز  ستاد مبارزه با موادمخدر ،سن آغازمصرف  مواد مخدر را بین ۱۲و۱۵ سالگی اعلام کرده است.

۱- Johnston,L. & Bechman,J.G

۲- Siegle

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل پایان نامه می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 لینک متن کامل پایان نامه

مطالب مشابه را هم ببینید
فایل مورد نظر خودتان را پیدا نکردید ؟ نگران نباشید . این صفحه را نبندید !
سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه ، تحقیق ، پروژه و مقالات دانشگاهی در رشته های مختلف است. مطالب مشابه را هم ببینید یا اینکه برای یافتن فایل مورد نظر کافیست از قسمت جستجو استفاده کنید. یا از منوی بالای سایت رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید و همه فایل های رشته خودتان را ببینید