دانلود پایان نامه مقطع کارشناسی رشته حقوق با موضوع قاچاق كودكان


در این پست می توانید پایان نامه مقطع کارشناسی رشته حقوق با موضوع قاچاق كودكان را  با فرمت ورد word دانلود نمائید:

فصل اول: مقدمه

1- بيان مساله مورد تحقيق

در دنياي امروز، تلاش كشورها در سطوح داخلي و بين‌المللي همواره بر اين مطلب استوار بوده است كه فضايي براي زندگي انسانها فراهم گردد كه حتي‌الامكان از خشونت فقر، مشكلات روحي و رواني و . . . به دور باشد اما علي‌رغم هه اين تلاش‌ها و برخلاف تمام تحقيقات و پژوهش‌هايي كه صورت گرفته است، مي‌بينيم كه همه اين پديده‌ها روز به روز رو به افزايش مي‌روند.

پديده قاچاق انسان به ويژه قاچاق كودكان از جمله مقولاتي است كه توجه جامعه جهاني را به خود معطوف كرده است. هر ساله مباحثات، كنگره‌ها و نشست‌هاي بسياري در خصوص مقابله با اين پديده تشكيل مي‌گردند. لكن هنوز كشورها نتوانسته‌اند به طور قاطع،با اين پديده مقابله كنند. اينكه چه عوامل و چه افرادي مانع از نتيجه‌دهي اين مبارزات مي‌گردد، اگر چه مورد بررسي متعددي قرار گرفته است لكن همواره دست‌هايي در كار است كه مانع از نتيجه‌دهي اين اقدامات مي گردد.

سازمان ملل به عنوان سازماني كه در سطح جهاني آواز صلح مي‌دهد، در خصوص مقابله با قاچاق اطفال تلاش‌هاي متعددي نموده است اما آماري كه در ا‌ين مورد از جانب يونيسف منتشر شده است، نشان مي‌دهد كه روز به روز اين پديده بيشتر شكل يك بحران را به خود مي‌گيرد. هم‌چنين گزارشات متعدد آمارهاي مختلفي كه از كشورهاي مختلف اعلام مي‌گردد، نشانگر اين است كه پديده قاچاق اطفال در بخش‌هايي خاصي از جهان بيشتر بروز مي‌كند كه اين امر همانا نشأت گرفته از عوامل متعدد سياسي، اقتصادي، اجتماعي است.

آنچه كه در صفحات آتي مدنظر است، نگاهي چند به اين پديده جهانگير است و بررسي آن از ابعاد مختلف و چگونگي برخورد كشورها و توافقات بين‌المللي در اين باب از ديگر اهداف مي‌باشد.

لازم به ذكر است ك از راهنمايي استاد ارجمند، جناب آقاي دكتر گلپايگاني كمال تشكر را مي‌نمايم كه در اين راستا اينجانب را همكاري و مساعدت نمودند.

2- اهميت تحقيق

آمارها حاكي از آن است كه قاچاق انسان بعد از قاچاق مواد مخدر و اسلحه سودآورترين تجارت نامشروع جهان مي‌باشد و سالانه تا 7 ميليون دلار منفعت براي قاچاقچيان در پي دارد. اين بازار گسترده، دامنه آثار و پيامدهاي ناگوار جرم را وسيع‌تر مي‌نمايد. خشونت عليه قربانيات،‌ نقض حقوق انساني آنها، ابتلاء به بيماريهاي مقاربتي از جمله بيماري ايدز و شيوع آن در سطح جهان، ايجاد اختلالات رواني، افزايش جرايم مرتبط از قبيل پولشويي و جعل و . . . از آثار سوء قاچاق انسان مي‌باشد و از آنجا كه كودكان بخش وسيعي از اين پديده رو به گسترش را شامل مي‌شوند لذا بررسي در حيطه قاچاق اطفال نيازي است انكارناپذير، علاوه بر اين كه قاچاق اطفال در حال حاضر از اهم جرايم سازمان‌يافته فراملي مي‌باشد كه آثار متعدد با ابعاد سياسي، اقتصادي، اجتماعي و . . . رادارا مي باشد.

1-  اهداف تحقيق

با توجه به آنچه كه در خصوص اهميت قاچاق اطفال به عنوان يك جرم سازمان‌يافته فراملي گفته شد لذا اين پژوهش بر آن است تا اين پديده مخرب را از بعد بين‌المللي و داخلي مورد بررسي قرار دهد. لذا به طور كلي اهداف اين تحقيق عبارتند از:

 • بررسي ضرورت جرم‌شناختي قاچاق اطفال
 • بررسي بين‌المللي صورت‌ گرفته در خصوص قاچاق اطفال با توجه به اسناد بين‌المللي در اين خصوص
 • بررسي مفهوم قاچاق اطفال در پروتكل پيشگيري، سركوب و مجازات قاچاق اشخاص به ويژه زنان و كودكان
 • بررسي اهداف پروتكل پيشگيري، سركوب و مجازات قاچاق اشخاص به ويژه زنان و كودكان
 • بررسي رويكرد ملي و بين‌المللي پروتكل پيشگيري، سركوب و مجازات قاچاق اشخاص به ويژه زنان و كودكان در پرتو اقدامات ملي و بين المللي
 • نگاهي تطبيقي به حقوق داخلي و اسناد بين‌المللي در زمينه قاچاق اطفال

4- سئوالات و فرضيات

در وهله اول فرض بر اين است كه اقدامات صورت‌گرفته در خصوص قاچاق اطفال به اندازه كافي نمي‌باشد تا پژوهش در اين خصوص را نطلبد، با توجه به اينكه اين پديده روز به روز از حساسيت بيشتري چه در سطح ملي و چه در سطح بين‌المللي برخوردار مي‌گردد.

لذا آنچه كه اين تحقيق درصدد پاسخ آن مي‌باشد عبارت است از:

 • وضعيت قااق اطفال در حال حاضر چگونه است؟
 • اقدامات بين‌المللي صورت گرفته در خصوص قاچاق اطفال كدامند؟
 • اقدامات ملي صورت‌گرفته از جانب قانونگذار داخلي در رابطه با قاچاق اطفال چيست؟
 • آيا بين اقدامات بين‌المللي و اقدامات ملي در ارتباط با پديده قاچاق اطفال همسويي و هماهنگي وجود دارد يا تعارض و ناهماهنگي؟
 • در خصوص قاچاق اطفال، جامعه جهاني چه برخوردي با اين پديده را در سطح بين‌المللي و داخلي انتظار دارد؟

(ممکن است هنگام انتقال از فایل ورد به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)

متن کامل را می توانید دانلود نمائید

چون فقط تکه هایی از متن پایان نامه در این صفحه درج شده (به طور نمونه)

ولی در فایل دانلودی متن کامل پایان نامه

همراه با تمام ضمائم (پیوست ها) با فرمت ورد word که قابل ویرایش و کپی کردن می باشند

موجود است

از لینک زیر می توانید دانلود کنید :

فایل ها برای اینکه حجم آنها پایینتر شود وراحتتر دانلود شوند با فرمت rar یا zip فشرده شده و پسوردگذاری شده اند. پسورد همه فایل های این سایت یکسان است.

برای دریافت پسورد فایل اینجا کلیک کنید

 دانلود پایان نامه مقطع کارشناسی رشته حقوق با موضوع قاچاق كودكان

مطالب مشابه را هم ببینید
فایل مورد نظر خودتان را پیدا نکردید ؟ نگران نباشید . این صفحه را نبندید !
سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه ، تحقیق ، پروژه و مقالات دانشگاهی در رشته های مختلف است. مطالب مشابه را هم ببینید یا اینکه برای یافتن فایل مورد نظر کافیست از قسمت جستجو استفاده کنید. یا از منوی بالای سایت رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید و همه فایل های رشته خودتان را ببینید