دانلود پایان نامه مقایسه تحریف های شناختی و طرحواره های هیجانی در افراد مبتلا به میگرن با افراد سالم


عنوان کامل پایان نامه : مقایسه تحریف های شناختی وطرحواره های هیجانی در افراد مبتلا به میگرن با افراد سالم

۱-۳٫ اهمیت وضرورت پژوهش

اولین ضرورت این پژوهش این است که ميگرن بر ۱۸-۱۵ درصد زنان، ۸ درصد مردان و ۴ درصد كودكان تاثير مي گذارد. ميگرن معمول ترين حالت عصب شناختي است كه بر۱۲-۱۵درصد جمعيت جهان اثر سوء دارد(مورفی،۲۰۰۶). در ایالات متحده۸۵/۵ميليون نفر در سنين بين۱۶-۶۵سال، ۱۹۰۰۰۰ حمله ي ميگرني روزانه را تجربه ميكنند(کرنیک[۱]،۲۰۰۶) واین مقدار شیوع وتاثیر بر بشریت بر اهمیت تحقیق می افزاید.

دومین ضرورت این پژوهش ، آمارهای مربوط به داخل ایران می باشد. آمار نشان مي دهد كه ميانگين سن شروع ميگرن در زنان ايراني ۲۴ سالگي و در مردان ۲۲ سالگي می باشد و۱۵/۶درصد افراد مبتلا به ميگرن در ايران را خانم ها و۸۴/۴درصد از آن ها را آقايان تشكيل مي دهند كه جمعاً حدود ۱۱ درصد مي باشند)قهفرجی،۱۳۸۹،غضنفری املشی،۱۳۹۲).

سومین ضرورت پژوهش این است که درمان ميگرن به سبب هزينه هايي كه بر جاي مي گذارد، اهميت زيادي دارد كه شامل هزينه هاي مادي و رواني براي فرد، خانواده و جامعه است. سردردهاي ميگرني، سالانه حدود ۵/۶ تا۲/۱۷ بيليون دلار هزينه در بر دارد. علت آن اين است كه در حدود۳/۸ درصد از افراد ميگرني كارشان را از دست مي دهند و۶/۴۳ درصد، كاهش عملكرد در كارشان را گزارش مي دهند. همچنين همانطور كه فراواني و شدت ميگرن و سردرد تنشي افزايش پيدا مي كند، اثرات سردرد بر كاركردهاي روزانه به طور همزمان نيز افزايش پيدا مي  کند. تقريبا يك سوم افرادي كه از ميگرن رنج مي برند، كارشان را از دست مي دهند و بين ۴۵ تا ۵۰ درصد افراد ميگرني فعاليتهاي خانوادگي معموليشان را نمي توانند ادامه دهند و يا فعاليتهاي خانوادگي و اجتماعي خود را به دليل سردرد كنار مي گذارند(دوركين و بريت بارت[۲]، ۲۰۰۴).

چهارمین ضرورت تحقیق این است که ميگرن اثر معنی داري بر كيفيت زندگي بيماران مبتلا بر جاي مي گذارد كه هم بر فعاليت هاي روزمره و هم بر ارتباط خانوادگي آنها موثر است(مورفي[۳]، ۲۰۰۶ ).

پنجمین ضرورت یا اهمیت تحقیق این است که میگرن هزینه‌های پزشکی زیادی را به خود اختصاص داده درحالیکه این هزینه‌ها سود چندانی نداشته‌اند. برآورد شده است که میگرن یکی از پرهزینه ترین اختلالات عصب شناختی در جامعه اروپا است که سالانه بیش از ۲۷ میلیارد پوند هزینه داشته است)استونر واندری،۲۰۰۸).

۱-krnyk

۲- Dworkin and Brett Barrett

۳- Murphy

سوالات یا اهداف پایان نامه :

۱٫مقایسه طرحواره های هیجانی افراد مبتلا به میگرن با افراد سالم.

۲٫مقایسه تحریف های شناختی افراد مبتلا به میگرن با افراد سالم.

 

۱-۵٫سؤال تحقیق:

۱٫آیا بین طرحواره های هیجانی افراد مبتلا به میگرن با افراد سالم تفاوت وجود دارد؟

  1. آیا بین تحریف های شناختی افراد مبتلا به میگرن با افراد سالم تفاوت وجود دارد؟

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

پایان نامه روانشناسی

لینک متن کامل پایان نامه رشته روانشناسی با عنوان : مقایسه تحریف های شناختی وطرحواره های هیجانی در افراد مبتلا به میگرن با افراد سالم

مطالب مشابه را هم ببینید
فایل مورد نظر خودتان را پیدا نکردید ؟ نگران نباشید . این صفحه را نبندید !
سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه ، تحقیق ، پروژه و مقالات دانشگاهی در رشته های مختلف است. مطالب مشابه را هم ببینید یا اینکه برای یافتن فایل مورد نظر کافیست از قسمت جستجو استفاده کنید. یا از منوی بالای سایت رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید و همه فایل های رشته خودتان را ببینید