دانلود پایان نامه مسوليت مدني والدين در ازدوج هاي تحميلي


دانلود متن کامل پایان نامه رشته روانشناسی

عنوان کامل پایان نامه : ازدواج تحمیلی

بند ۵- ضرر بايد قابل پيش بيني باشد

اين شرط از شروط اختلافي بين حقوق دانان و نيز حقوق كشورهاي مختلف است. البته اين اختلاف در مورد مسئوليت  هاي خارج از قرارداد است و در مسئوليت هاي قراردادهاي همه در لزوم وجود اين شرط متفق القول اند.

منشا ترديد در مورد الزام هاي خارج از قرارداد اين است كه مي گويند بر خلاف مسئوليت قراردادي كه با توافق قبلي طرفين به وجود آمده و طرفين قرارداد مي توانند قلمرو آن را وسيع يا محدود نمايند، مسئوليت قهري بر خلاف اراده شخص به او تحميل مي شود و ضرورتي ندارد كه محدود به امري شود كه در قلمرو پيش بيني او قرار مي گيرد. استدلال كساني كه وجود اين شرط را براي مسئوليت هاي خارج از قرارداد لازم مي داند دو گونه است: «اين عده معتقدند عمل خوانده نسبت به زياني كه پيش بيني نمي شود تقصير نيست و نمي توان او را در برابر اين گونه زيان ها خطاكار شمرد و برخي ديگر گفته اند زياني كه بر حسب سير متعارف امور پيش بيني نمي شود به عمل خوانده نمي شود و نبايد فعل او را مسبب چنين زياني محسوب كرد»

البته ذكر اين نكته ضروري است كه وجود اين شرط در مورد مسئوليت بر مبناي تقصير ضروري است. در مسئوليت هاي مفروض و نيز مسئوليت هاي مبتني بر نظريه خطر امكان پيش بيني ضرر هيچ نقشي در لزوم جبران آن ندارد چرا كه از يك انسان متعارف و معقول فقط در همين حد مي توان انتظار داشت كه از ضرر قابل پيش بيني اجتناب كند و ضررهاي دور از انتظار و نامتعارف را نبايد به خطا و تقصير او منسوب كرد.

سوالات یا اهداف پایان نامه :

۱-آيا ميشود با وجود موانع قانوني موجود براي والدين مسوليت مدني فرض نمود؟

۲- آيا صحيح است كه والدين را محكوم به جبران خسارت نمود؟

۳-آيا نبايد قانوني تدوين شود كه در راستاي حمايت از قربانيان ازدواج هاي تحميلي باشد؟ آيا مقررات فعلي به نحوي  است كه بتواند جبران خسارت شخص زيان ديده را نمايد و چنانچه خسارتي وارد گردد آيا شخص زيان ديده مي تواند از طرق پيش بيني شده ي قانوني خسارت خود را جبران نمايد و آيا مي توان از طريق نظريه مسئوليت مدني والدين جلوي اين معضل اجتماعي را گرفت يا از آمار ازدواج تحميلي كاست؟

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

پایان نامه روانشناسی

لینک متن کامل پایان نامه رشته روانشناسی با عنوان :  ازدواج تحمیلی

مطالب مشابه را هم ببینید
فایل مورد نظر خودتان را پیدا نکردید ؟ نگران نباشید . این صفحه را نبندید !
سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه ، تحقیق ، پروژه و مقالات دانشگاهی در رشته های مختلف است. مطالب مشابه را هم ببینید یا اینکه برای یافتن فایل مورد نظر کافیست از قسمت جستجو استفاده کنید. یا از منوی بالای سایت رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید و همه فایل های رشته خودتان را ببینید