دانلود پایان نامه روانشناسی:تاثير موسيقي پاپ در كاهش اضطراب


دانلود متن کامل پایان نامه رشته روانشناسی

عنوان کامل پایان نامه : بررسی تأثیر موسیقی در کاهش اضطراب و دلهره

اضطراب رعبي

اضطراب رعبي بر خلاف عميم يافته شامل حمله هاي شديد ترس و وحشتاست كه تمركز يافته و به موقعيت يا هدف مشخصي محدود شده است . حمله هاي رعبي به صورت دوره هاي برگشت پذير اضطراب شديد است كه بيمار تجربه مي كند و از چند ثانيه تا چند ساعت به طول مي انجامد . اختلالات اضطرابي تميم يافته و رعبي در خانواده ها جريان مي يابد چنان كه گويي موروثي است . شيوع آن در زنان دو برابر مردان است ( كرو[۱] و ديگران ۱۹۸۷)  دوقلوهاي يكسان بيشتر از دوقلوهاي همزاد ملاحظه مي شود                  ( تورجرسن[۲] ، ۱۹۸۳ ) .

علاوه بر آن شواهد موجود يك علت فيزيولبوژيايي را در بعضي از موارد پيشنهاد مي كنند . به ويژه يك بدكار كردي قلبي يعني سندروم گرفتگي دريچه ميترال كه مي تواند نشانه هايي بسيار شبيه به آنچه در حمله رعبي ملاحظه مي شود ايجاد مي كند . چنين فرض شده است كه بعضي افراد مبتلا به گرفتگي دريچه ميترال از احساسات مربوط به تپشهاي قلب خود آگاه مي شوند و آن را به عنوان حمله هاي رعبي تلقي مي كنند ( كانتور [۳]۱۹۸۰ )

[۱] – crow

[۲] – torgersen

[۳] – kantor

سوالات یا اهداف پایان نامه :

هدف از تحقيق حاضر اين است كه آيا تمايل به موسيقي و نواختن آن مي تواند از اضطراب و دلهره كاهش بدهد يا مخصوصاً اگر موسيقي ، موسيقي پاپ باشد و نوع نواختن وسايل موسيقي مانندگيتار و … در اضطراب نقش موثري دارد يا نه .

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

پایان نامه روانشناسی

لینک متن کامل پایان نامه رشته روانشناسی با عنوان : بررسی تأثیر موسیقی در کاهش اضطراب و دلهره

مطالب مشابه را هم ببینید
فایل مورد نظر خودتان را پیدا نکردید ؟ نگران نباشید . این صفحه را نبندید !
سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه ، تحقیق ، پروژه و مقالات دانشگاهی در رشته های مختلف است. مطالب مشابه را هم ببینید یا اینکه برای یافتن فایل مورد نظر کافیست از قسمت جستجو استفاده کنید. یا از منوی بالای سایت رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید و همه فایل های رشته خودتان را ببینید