دانلود پایان نامه رشته کامپیوتر در ارتباط با ساخت فروشگاه اینترنتی

در این پست می توانید متن کامل این پایان نامه را  با فرمت ورد word دانلود نمائید:

مقدمه:

شما براي خريدن مثلا يك كتاب تخصصي درباره كامپيوتر به چند جا سر ميزنيد ؟ چقدر براي رفتن به كتاب فروشي ها هزينه مي كنيد ؟ چقدر از وقت شما در ترافيك و گشت و گذار در پشت ويترين ها هدر مي رود ؟ چقدر خسته ميشويد ؟ چقدر CO2 تنفس مي كنيد ؟ و . . .

حال فرض كنيد بخواهيد آخرين نسخه برنامه winamp را داشته باشيد . در عرض 2 دقيقه كار انجام شده است . اتصال به اينترنت ، جستجو در وب و سپس دانلود برنامه مربوطه . خوب كدام راه بهتر است ؟

با طرح جهاني شدن ا قتصاد و گسترش روزافزون آن و پيوستن جوامع مختلف به ا ين طرح، مرز بين کشورها از ميان برداشته شده و تجارت جهاني شده است. فضاي طبيعي به فضايي مجازي تبديل گشته و انسان ها بدون در نظر گرفتن مکان و زمان با امکانات پيشرفته روز مي توانند معاملات خود را انجام دهند. لذا تجارت الکترونيکي در اين عصر يک ضرورت است.

تجارت ا لکترونيکي باعث افزايش سرعت و حجم مبادلات بازرگاني گرديده و بطور محسوسي سبب :

کاهش هزينه خريدار
کاهش هزينه توليد کننده
کاهش خطا در زمان
صرفه جويي درهزينه انبارداري
جذب مشتري بيشتر
حذف واسطه ها
و در نهايت سود بيشتر مي شود.

تجارت الكترونيك در جهان يك چيز كاملا ساده و جا افتاده است . اما در ايران بعلل گوناگون ( از جمله نبودن كارت هاي اعتباري ) اين مورد هنوز براي مردم ما امري نا آشناست . اما تا آينده نچندان دور اوضاع عوض خواهد شد . اما اگر آن روز بخواهيد تازه شروع كنيد ، ديگر به پاي كساني كه امروز شروع كرده اند نمي رسيد . پس همين امروز براي برپايي سايت خود اقدام كنيد .

Domain و Web Hosting:

اولين قدم در راه اندازي يك وب سايت ثبت يك نام سايت اختصاصي (‌ Domain ) مي باشد.

Domain ثبت شده مي تواند نام يك شخص و يا يك موسسه ، شركت ، يا سازمان باشد و براي مثال به شكل www.panchar.com باشد.

هر سايتي پسوندي دارد كه با توجه به زمينه فعاليت آن (‌ وب سايت يك شركت ، سازمان ، مركز علمي پژوهشي ، خدمات رايانه اي و اينترنتي ، و عمومي و غيره ) مشخص و ثبت ميگردد.

Domain هاي توسط شركتهاي ثبت Domain كه يكي از آنها Online NIC است ثبت ميشوند و از ويژگيهاي بارز اين سرويس ميتوان به موارد زير اشاره نمود :

*اعتبار و امنيت Domain هاي ثبت شده توسط اين شركت

*امكان اختصاص رمز عبور و نام كاربري مخصوص هر Domain ثبت شده

*امكان مديريت روي Domain ثبت شده و اطلاعات آن

*امكان انتقال Domain ثبت شده به هر سايت ديگر و يا بلعكس بصورت رايگان

*امكان ثبت Domain با پسوندهاي مختلف

نرم افزاري براي مديريت فروشگاه آنلاين:

حالا ما به يك نرم افزار براي راه اندازي فروشگاه آنلاين خود نياز داريم .از جمله اين نرم افزارها ميتوان osCommerce ,CubeCartو Zen cartرا نام برد. يكي از بى‌نظير و قدرتمندترين اين نرم افزارها نرم افزار كد باز OsCommerce ميباشد كه به زبان انگليسي است.اما ما با جامعه ايراني سروكار داريم كه به زبان انگليسي تسلت كامل ندارن. ما ميتوانيم توسط نرم افزاركد باز FarsiCommerce كه نسخه كاملا فارسي نرم افزار osCommerce بوده اين مشكل را برطرف كنيم.

 OSCommerce :

پروژه osCommerce براى اولين بار توسط Harald Ponce de Leon در مارس سال 2000 ميلادى با انتشار عمومى آغاز شد. برنامه‌اى كه در آن زمان به انتشار عمومى رسيد در واقع يك نمونه منبع مطالعه درباره چگونگى كاركرد يك سيستم خريد اينترنتى بود. پس از آن پروژه در يك محيط درحال رشد و توسعه (Sourceforge) قرار گرفت و امكاناتى ايجاد شد كه يك تيم فعال از كاربران كه داراى اهداف يكسانى بودند روى پروژه شروع به كار كردند.

در دسامبر سال 2001 ميلادى پروژه از نام قديمى خود (Exchange) به نام فعلى خود (OSCommerce) تغيير نام داد نام جديد برگرفته از دو كلمه تجارت الكترونيك (e-commerce)   و دنياى كدباز (OpenSource) بود.

osCommerce با بهره‌گيرى از يك انجمن فعال و تيم اختصاصى و همچنين پشتيبانى شركتهاى بزرگى مانند Sourceforge, Sunsite, Google و ديگر مردم توانسته است امروز به عنوان بهترين سيستم ايجاد فروشگاه الكترونيكى شناخته شود و فلسفه كدباز بودن پروژه هزاران نفر از سراسر جهان را مشتاق مى‌كند كه به توسعه و پيشرفت پروژه كمك كنند. ما امروز به آينده مى‌انديشيم و به طرف يك Framework تجارت الكترونيك كه سازگار با نيازهاى جامعه ايرانى باشد حركت مى‌كنيم كه اين محيط نه تنها براى راه‌اندازى و نگه‌دارى آسان است بلكه مدير فروشگاه را قادر مى‌سازد كه يك محيط دوست‌داشتنى را براى مشتريان خود آماده كند.

Farsi Commerce:
اينك با بهره‌گيرى از امكانات osCommerce و تغييراتى كه براى سازگارى با زبان فارسى در كدهاى آن داده ‌شده اين امكان را مهيا ميسازد كه شما به راحتى با استفاده از اين برنامه اقدام به ايجاد و نگه‌دارى فروشگاه خود برروى اينترنت كنيد. تغييراتى كه در برنامه ايجاد شده فقط در جهت سازگارى كامل آن با زبان فارسى و محيط تجارت الكترونيك ايران مى‌باشد البته لازم به ذكر است كه امكانات جديد ديگرى هم به برنامه اضافه گرديده كه شما با استفاده از اين برنامه احساس امنيت بيشترى خواهيد كرد.

اين پروژه به هرشخص حقيقى اين اجازه را مي‌دهد كه با كمترين تلاش و بدون هيچ هزينه يا دستمزدى و بدون داشتن اطلاعات اضافى فروشگاه الكترونيكى مستقل و متفاوت خود را برروى اينترنت ايجاد و نگه‌دارى كند.

FarsiCommerce يك محيط تجارت الكترونيكى كدباز را محيا مى‌كند كه به همراه زبان برنامه‌نويسى قدرتمند PHP و وب سرور پايدار Apache و همچنين پايگاه داده سريع MySQL بهترين را به شما عرضه مى‌كند.

FarsiCommerce مى‌تواند برروى هر وب ‌سرورى كه قابليت اجراى اسكريپتهاى PHP را دارد و همچنين درهر محيطى كه از PHP و MySQL پشتيبانى مى‌كند اجرا شود. حال اين محيط ‌مى‌خواهد لينوكس باشد يا سولاريس يا مكينتاش و ياحتى ويندوز.

FarsiCommerce يك برنامه كاملا مجانى بدون هيچ هزينه اضافى مى‌باشد و تحت ليسانس عمومى GNU منتشر شده است. هيچ محدوديتى در FarsiCommerce وجود ندارد اين سخن به اين معنى است كه تعداد شاخه‌ها, محصولات, سفارشها, مشترى‌ها و غيره بدون محدوديت مى‌باشد. ليسانس عمومى GNU به شما اين اطمينان را مى‌دهد كه FarsiCommerce همواره آزاد و مجانى خواهد بود و همه كارهايى كه پايه آنها FarsiCommerce است چه موژولهاى نوشته شده براى آن و چه برنامه‌هاى تجارت الكترونيك ديگر همه و همه تحت اين ليسانس خواهند بود.

 

(ممکن است هنگام انتقال از فایل ورد به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)

متن کامل را می توانید دانلود نمائید

چون فقط تکه هایی از متن پایان نامه در این صفحه درج شده (به طور نمونه)

ولی در فایل دانلودی متن کامل پایان نامه

همراه با تمام ضمائم (پیوست ها) با فرمت ورد word که قابل ویرایش و کپی کردن می باشند

موجود است

از لینک زیر می توانید دانلود کنید :

فایل ها برای اینکه حجم آنها پایینتر شود وراحتتر دانلود شوند با فرمت rar یا zip فشرده شده و پسوردگذاری شده اند. پسورد همه فایل های این سایت یکسان است.

برای دریافت پسورد فایل اینجا کلیک کنید

 دانلود پایان نامه رشته کامپیوتر در ارتباط با ساخت فروشگاه اینترنتی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید