دانلود پایان نامه رشته مکانیک : تست كارآیی بویلر 240 صفحه

   پایان نامه تست كارآیی بویلر 240 صفحه با فرمت ورد (دانلود متن کامل پایان نامه)

استاندارد PTC 4.1

تست كارآیی بویلر

 

 

 

فصل اول: استاندارد PTC 4.1 تست كارآیی بویلر

فهرست مطالب

عنوان                                                                                                                      صفحه

مقدمه. 4

هدف و حوزه دید. 8

علائم و تعاریف آنها 19

اصول راهنما 27

محاسبه راندمان توسط روش ورودی – خروجی. 43

محاسبه راندمان به كمك روش تلفات حرارتی. 59

تلفات خاكستر و تشعشعات.. 77

اطلاعات متفرقه. 81

راندمان با روش ورودی – خروجی. 90

 

 

فصل دوم: چگونه می توان راندمان بویلر را افزایش داد

فهرست مطالب

عنوان                                                                                                                      صفحه

1-3- مقدمه: 156

2-3- احتراق: 157

3-3- روش های افزایش راندمان بدون صرف هزینه. 160

اثر هوای اضافی روی راندمان در ارتباط با متغیرهای دیگر: 173

تاثیر هوای اضافی بر روی خوردگی سطوح: 174

2-3-3- كاهش دمای دود خروجی. 180

4-3- افزایش راندمان با صرف هزینه و سرمایه گذاری مجدد: 192

شاخصهای دیگر كاركرد 208

ضمیمه. 213

  1. 5- بدست آوردن وزن هوای خشك: 213

 


بخش (0)

مقدمه

1-0- كد PTC شامل دستورالعملهایی به منظور تست واحدهای مولد بخاری می‌باشد این واحد تركیبی از وسایلی هستند كه برای آزاد سازی و بازیابی حرارت به همراه وسایل انتقال حرارت به یك سیال عامل استفاده گردیده تا بدینوسیله بتوان از حرارت آزاد شده استفاده نمود واحد مورد نظر این كد ممكن است شامل تجهیزات بویلر، كوره، سوپر هیتر، ری هیتر، اكونومایزر، گرمكن هوا (ایرهیتر) و مشعل سوخت باشد. در صورتیكه حرارت جذب شده توسط اكونومایزر و گرمكن هوا به واحد برگردانده نشود نمی توان آنها را به عنوان بخشی از واحد در نظر گرفت. هدف از روشهای این تست دستیابی اطلاعاتی به منظور ایجاد معیارهای طراحی قسمت های مختلف یك مولد بخاری نمی باشد. كدهای تكمیلی PTC 4.2 و PTC 4.3 به ترتیب شامل تستهای تجهیزات پودر كننده و گرمكن هوا می باشند.

2-0- ما قصد داریم برای استفاده از این كد، آزمایش جامعی از كد مربوط را با دستورالعمل PTC 1 و سایر كدهای اشاره شده قبل از آغاز مراحل مقدماتی تستها، انجام دهیم. این بررسی به منظور اطمینان از یك روش تست كامل و مرتب می باشد زیرا این بررسی یك درك كلی از نیازمندیهای كدهای تست قدرت ASME را به كاربر می دهد و او می تواند به سرعت روابط بین كدهای مختلف را درك نماید. برای دستیابی به آخرین اصلاحات مربوط به این كدها و استفاده از آنها باید دقت كافی را مبذول داشت.

3-0- اگرچه بخش دوم این كد در ارتباط با نشانه ها و تعاریف مربوط به آنها در اجرای تست واحدهای مولد بخاری می باشند، كاربر بایستی به منظور بحث كاملتر برای مواردی كه در پیش رو دارد به كد مربوط به تعاریف و مقادیر PTC 2 مراجعه نماید.

4-0- ضمائم مربوط به ابزار دقیق و وسایل PTC 19 كه در اینجا به آنها اشاره شده بایستی بطور كامل مورد مطالعه قرار گیرند زیرا ارزش و اعتبار نتایج این تست به انتخاب ابزار و طریقه استفاده، كالیبراسیون و دقت قرائت آنها بستگی دارد.

1-4-0- سایر موارد بسیار مهم برای ارزش و اعتبار این تست عبارتند از تعیین دقیق مقدار ارزش حرارتی بالا و دیگر خواص سوخت مصرفی كد مناسب برای نوع سوخت و روش استاندارد ASTM مربوط به گرمای احتراق بایستی به دقت پیگیری گردد.

5-0- این كد بعنوان یك راهنما برای انجام كلیه تستهای مولد بخاری مورد نظر می‌باشد اما احتمالاً قادر نیست كاربر یك آزمایش را با اشكال گوناگون در طراحی‌های مختلف مولدهای بخاری به تفصیل شرح دهد. در هر صورت یك مهندس ذیصلاح بایستی واحد خاصی را كه مرود نظر می باشد مطالعه نموده و رابطه آن را با بقیه سیكل سنجیده و دستورالعملهای تست را كه از نظر كلی درست بوده و با مفاهیم این كد مطابقت دارد بهبود بخشد. مثالهای مربوط به طراحی های گوناگون در هنگام آماده سازی این كد، واحدهای مولد بخاری مادون بحرانی و مافوق بحرانی تك گذر و سیكل مضاعف می باشد.

چنین واحدهایی نیز در هنگام آماده سازی این كد در نظر گرفته شده و عقیده بر این است كه قوانین مربوطه در تست این واحدهای بخاری نیز اقبل اجرا می باشد.

6-0- دستورالعملهای كلی كه در این كد بیان شده است همچنین در تست گرمكن‌های آب تغذیه فشار قوی قابل اجرا هستند با این تفاوت كه تعیین راندمان فقط توسط روش تلفات حرارتی كه در بخش 5 توضیح داده شده است، بدست می آید. روش ورودی – خروجی در تعیین راندمان قابل قبول نمی باشد زیرا عدم دقت زیادی به علت وجود مقادیر غیر قابل تعیین بخار در خروجی و خطاهای كوچك اندازه گیری درجه حرارت میزان دبی حجمی زیاد وجود دارد. ظرفیت تست یا خروجی توسط راندمان و گرمای ورودی و یا توسط اندازه گیری مستقیم گرمای خروجی در صورتیكه دقت بالا لازم نباشد، قابل تعیین خواهد بود.

7-0- تست واحدهای اتمی و مولدهای بخاری سیكل تركیبی در این كدها نمی باشد زیرا گسترش توسعه مولدها در زمان اصلاح این كدها انجام می گرفته در نتیجه توصیه های ویژه اضافه نگردیده است.

8-0- سیستمهای ابزار دقیق پیشرفته مانند ادوات الكترونیكی یا تكنیكهای اندازه‌گیری دبی جرمی، ممكن است با یك توافق دو جانبه به عنوان یك انتخاب برای ملزومات كد ابزار دقیق اجباری استفاده گردند چون كاربردهای این ابزارها دقت لازم برای این كد را نشان داده است.

متن کامل را می توانید دانلود کنید چون فقط تکه هایی از متن این پایان نامه در این صفحه درج شده است(به طور نمونه)

ولی در فایل دانلودی متن کامل پایان نامه

همراه با تمام ضمائم با فرمت ورد که ویرایش و کپی کردن می باشند

موجود است

دانلود پایان نامه با فرمت ورد

 

دانلود متن کامل این پایان نامه به همراه تمام ضمائم (پیوست ها) : پایان نامه تست كارآیی بویلر 240 ص

فایل ها برای اینکه حجم آنها پایینتر شود وراحتتر دانلود شوند با فرمت rar فشرده شده اند

برای دریافت پسورد فایل اینجا کلیک کنید.

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید