دانلود پایان نامه رشته حقوق با موضوع جرايم و قوانين و مجازاتهاي اطلاعاتي و رايانه‌اي


در این پست می توانید پایان نامه رشته حقوق با موضوع جرايم و قوانين و مجازاتهاي اطلاعاتي و رايانه‌اي را  با فرمت ورد word دانلود نمائید:

اين نوع فعاليت عبارت است از دستيابي به سيستم‎ها و برنامهغةاي كامپيوتري با استفاده از ويروس، كرم، يا بمب‎هاي منطقي.ايجاد خسارت از طريق پاك كردن، صدمه زدن، مخدوش نمودن يا موقوف‎سازي داده‎ها يا برنامه‎هاي كامپيوتري انجام مي‎شود.

تخريب داده‎ها گاه نتيجة حملة فيزيكي به تأسيسات كامپيوتري است. اين‎گونه اعمال معمولاً از طريق روشهاي كامپيوتري و تكنيكي صورت مي‎گيرد (مثلاً به وسيلة‌ ويروس‎هاي كامپيوتري يا بمب‎هاي منطقي زماني) برنامه‎هاي ويرويسي به تكثير و برنامه‎هاي فايل مي‎پردازد و تخريب زيادي را به همراه دارد.[1] در ادامه به توضيح مختصري راجع به ويروس‎ها، كرمها و بمبهاي منطقي مي‎پردازيم:

ويروس

ويروس نوعي كد برنامه است كه خود را به برنامه‎‎هاي مجاز چسبانده به ديگر برنامه‎هاي كامپيوتر منتقل مي‎شوند. ويروس مي‎تواند از طريق يك قطعه مجاز نرم‎افزاري كه به ويروس آلوده شده به سيستم كامپيوتر وارد مي‎شود.

كرم

كرم نيز به طريق ويروس ايجاد مي‎شوند تا با نفوذ در برنامه‎هاي داده‎پردازي مجاز، داده‎ها را تغيير داده يا نابود سازد اما تفاوت كرم با ويروس اين است كه كرم تكثير نمي‎شود. به عنوان مثال در پزشكي، كرم را مي‎تو.ان به غدة خوش خيم و ويروس را به غدة بدخيم تشبيه كرد. با استفاده از برنامة تخريبي كرم مي‎توان به كامپيوتر يك بانك دستور داد كه وجوه موجود در بانك را به طور دائم به يك حساب غيرمجاز منتقل كند.

بمب منطقي

بمب منطقي را بمب ساعتي نيز مي‎گويند، يكي از روشهايي كه به كمك آن مي‎توان دست به سابوتاژ كامپيوتري زد، بمب منطقي است. برخلاف ويروس و كرم، كشف بمب منطقي پيش از انفجار آن كار بسيار سختي است و بمب منطقي از سيار ترفندهاي كامپيوتري خسارت بيشتري را به همراه دارد.

سابوتاژ كامپيوتري و اخاذي كامپيوتري

كليه عمليات كامپيوتري كه به منظور تختل ساختن عملكرد عادي سيستم، به حساب مي‎آيد سابوتاژ كامپيوتري مي‎گويند.[2] سابوتاژ كامپيوتري وسيله‎اي است براي تحصيل مزاياي اقتصادي بيشستر نسبت به رقيبان. سابوتاژ براي پيش‎برد فعاليتهاي غيرقانوني تروريست‎ها و يا براي سرقت داده‎ها و برنامه‎ها به منظور اخاذي نيز به كار گرفته مي‎شود.

در جرم سابوتاژ كامپيوتري، اختلال و جلوگيري از عملكرد سيستم كامپيوتري ملاك است. عناصر متشكله جرم سابوتاژ كامپيوتري عبارت است از:

1- ابزار و راهها

2- هدف

كميتة تخصصي شوراي اروپا در تعريف سابوتاژ كامپيوتري مي‎گويد: سابوتاژ عبارت است از «وارد كردن، تغيير، محو يا موقوف‎سازي داده‎ها يا برنامه‎هاي كامپيوتري يا مداخله در سيستم‎هاي كامپيوتري با قصد اخلال و جلوگيري از عملكرد كامپيوتر».

نفوذ كامپيوتري (اخلال‎گران)[3]

اين دسترسي‎هاي غيرمجاز به كامپيوتر و سيستمهاي كامپيوتري داراي انگيزه‎هاي گوناگوني است كه اهم آنها كنجكاوي، تفريح و تفنن است و براي بهره‎برداري مالي انجام نمي‎گيرد.

از نظر گروه سني بيشتر اخلال‎گران ‎(Hackers) جوان و در ردة سني 15 تا 24 سال هستند.

با فن‎آوري‎هاي جديد همچون اينترنت اين افراد داراي زمين بازي مجازي به وسعت دنيا شده‎اندو فقط از طريق اتصال به اينترنت مي‎توانند با ساير اخلالگران در آن سوي دنيا ارتباط برقار كنند .

امروه عمل نفوذيابي ‎(Hacking) جرم تلقي مي‎شود ولي با اين حال اخلالگران در حال افزايش بوده و داراي بولتن، انتشارات و برنامه‎هاي آمادة اجرا هستند و از طريق اينترنت به معرفي آثار و برنامه‎هاي خود مي‎پردازند.

خطر اخلالگران به حدي گسترده است كه آنها را قادر نموده به سيستمهاي كامپيوتري سازمانهاي بزرگ دست يابند.

سيستمهاي مخابراتي مدرن نيز همچون ساير سيستمهاي كامپيوتري در معرض سوء استفاده از طريق دستيابي از راه دور قرار گرفه‎اند. اخلالگران با دستيابي به يك سيستم مخابراتي مي‎توانند به تمامي شبكة ارتباطي يك شهر يا يك كشور نفوذ كرده و از آن سوء استفاده كنند.

استراق سمع غيرمجاز

استراق سمع اطلاعات، از جمله جرايم كامپيوتري است كه موجب گشته در اكثر كشورها حمايت از مكالمات تلفني و شفاهي مدنظر باشد. بنا به تعريفي كه ارائه شده، استراق سمع عبارت است از:‌ استراق سمع يا قطع، كه بدون حق و توسط ابزارهاي تكنيكي بر روي ارتباطات، وارده يا خارجه انام مي‎شود، اين عمل به كمك يك سيستم يا شبكة كامپيوتري انجام مي‎شود.[4]

نمونه‎گيري و تكثير غيرمجاز برنامه‎هاي كامپيوتري

از آنجايي كه براي توليد برنامه‎هاي كامپيوتري هزينه و وقت بسيار زيادي صرف مي‎شود، تكثير و استفاده غيرمجاز از آن زيان اقتصادي قابل ملاحظه‎اي براي صاحبان آنها به همراه دارد. اين جرم از زمرة جرايم مالي است و شباهت زيادي به جرائم كلاسيك ديگر در اين خصوص دارد. اين نوع سرقت، شامل كپي و استفاده غيرمجاز از برنامه‎هاي كامپيوتري است و اغلب بدان «سرقت نرم‎افزار» يا «ربايش نرم‎افزار» مي‎گويند. در سالهاي اخير سرقت نرم‎افزار وسعت يافته و حجم وسيعي از تخلفات را به همراه دارد.

 

(ممکن است هنگام انتقال از فایل ورد به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)

متن کامل را می توانید دانلود نمائید

چون فقط تکه هایی از متن پایان نامه در این صفحه درج شده (به طور نمونه)

ولی در فایل دانلودی متن کامل پایان نامه

همراه با تمام ضمائم (پیوست ها) با فرمت ورد word که قابل ویرایش و کپی کردن می باشند

موجود است

از لینک زیر می توانید دانلود کنید :

فایل ها برای اینکه حجم آنها پایینتر شود وراحتتر دانلود شوند با فرمت rar یا zip فشرده شده و پسوردگذاری شده اند. پسورد همه فایل های این سایت یکسان است.

برای دریافت پسورد فایل اینجا کلیک کنید

دانلود پایان نامه رشته حقوق با موضوع جرايم و قوانين و مجازاتهاي اطلاعاتي و رايانه‌اي

مطالب مشابه را هم ببینید
فایل مورد نظر خودتان را پیدا نکردید ؟ نگران نباشید . این صفحه را نبندید !
سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه ، تحقیق ، پروژه و مقالات دانشگاهی در رشته های مختلف است. مطالب مشابه را هم ببینید یا اینکه برای یافتن فایل مورد نظر کافیست از قسمت جستجو استفاده کنید. یا از منوی بالای سایت رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید و همه فایل های رشته خودتان را ببینید