دانلود پایان نامه درباره:تعیین رابطه بین زندگي در دو منطقه اقتصادي-اجتماعي ۶و۱۱ در اهمالكاري تحصيلي


دانلود متن کامل پایان نامه رشته روانشناسی

عنوان کامل پایان نامه :رابطه ی مولفه های هوش هیجانی و مولفه های یادگيری خود تنظيمی و زندگی در دو منطقه اقتصادی- اجتماعی۶  و۱۱با اهمالکاری تحصیلی

۲-۲-۳) نظریه‌هاي هوش‌هيجاني:

نظریه زوهار و مارشال [۱]( ۲۰۰۰) اعتبار هوش را در نشان دادن و حل كردن مسائلي دانسته‌اند كه ماهيتي منطقي، احساسي، معنايي و ارزشي دارد.( به نقل ازصمدي، ۱۳۸۵).

زوهار و مارشال(۲۰۰۳، به نقل از هلي[۲]و استرنبگ[۳]، ۲۰۰۴) سه نوع هوش عقلانی[۴]، هیجانی[۵] معنوی[۶] را ذکر کرده اند(نقل از رجایی، ۱۳۸۹).

زوهار و مارشال عقیده دارند که همه هوش‌های دیگر زیر مجموعه‌های این سه نـوع هوش کلی(بهره‌هوشی- هوش‌هیجانی (عاطفی) و هوش معنوی) تلقی شوند. هوش مدل که مبتنی بر تفکر خطی مغز است، همان بهره‌هوشیIQ  است و مناسب حل مسائل ریاضی ومنطقی می‌باشد. دومین نوع هوش که همان هوش‌عاطفی است و به افراد کمک می‌کند تا عواطف و احساسات خو و دیگران را مدیریت کند. هوش معنوی نیز بعنوان سومین نوع هوشی مبتنی بر تفکر و وحدت بخش مغز است(فرهنگی، فتاحی، واثق و فرهنگیان، ۱۳۸۸).

میانه‌ی سال ۱۹۹۰ گلمن به پژوهش درباره‌ی هوش‌هیجانی و بهره‌هیجانی و هوش عمومی پرداخت و خاطر نشان کرد که بهره‌هیجانی نیاز بنیادی برای بکارگیری بهره‌هوشی است. توجه به هیجان‌ها و کاربرد مناسب آنها در روابط انسانی، درک احوال خود و دیگران، خویشتن‌داری و همدلی با دیگران و استفاده ی مثبت از هیجان‌ها در اندیشه و شناخت، موضوع هوش‌هیجانی است(مایر و سالووی، ۱۹۹۷).

[۱] -Zohar and-Marshall

[۲] -Helly

[۳] -Estenbergh

[۴] -Rational Intelligence

[۵] -Emotional Intelligence

[۶] -spiritual Intelligence

سوالات یا اهداف پایان نامه :

-‌ تعيين رابطه بین مولفه‌های هوش‌هیجانی(تنظیم هیجان، بهره‌برداری از هيجان ، ارزیابی و بیان هیجان) با اهمال‌کاری تحصیلی.

– تعيين رابطه بين مولفه‌هاي یادگیری خودتنظيمي(شناختی، انگیزشی، رفتاری) با اهمال‌كاري تحصيلي.

-‌ تعیین رابطه بین زندگي در دو منطقه اقتصادي-اجتماعي ۶و۱۱ در اهمال‌كاري تحصيلي.

تعيين سهم مولفه های هوش هیجانی و مولفه های یادگیری خود تنظیمی و زندگی در دو منطقه اقتصادي – اجتماعي  ۶و۱۱ با اهمال‌کاری تحصیلی.

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

پایان نامه روانشناسی

لینک متن کامل پایان نامه رشته روانشناسی با عنوان :رابطه ی مولفه های هوش هیجانی و مولفه های یادگيری خود تنظيمی و زندگی در دو منطقه اقتصادی- اجتماعی۶  و۱۱با اهمالکاری تحصیلی

مطالب مشابه را هم ببینید
فایل مورد نظر خودتان را پیدا نکردید ؟ نگران نباشید . این صفحه را نبندید !
سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه ، تحقیق ، پروژه و مقالات دانشگاهی در رشته های مختلف است. مطالب مشابه را هم ببینید یا اینکه برای یافتن فایل مورد نظر کافیست از قسمت جستجو استفاده کنید. یا از منوی بالای سایت رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید و همه فایل های رشته خودتان را ببینید