دانلود پایان نامه: جایدشت ؛ فیروزآباد

در این پست می توانید متن کامل این پایان نامه را  با فرمت ورد word دانلود نمائید: جایدشت ؛ فیروزآباد

شهرستان فیروزآباد از شهرستانهای استان فارس است. مرکز این شهرستان شهر فیروزآباد است. جمعیت این شهرستان بر طبق سرشماری سال ۱۳۸۵، برابر با ۱۱۶٫۶۲۲ نفر بوده‌است .
این شهر در ۱۰۳۵ کیلومتری تهران و در منطقه‌ای کوهستانی با آب و هوایی معتدل در شمال و گرم در جنوب قرار دارد. فیروز آباد یکی از اقامتگاههای تابستانی ایل قشقایی است. شهر کنونی فیروز آباد در ۳ کیلومتری جنوب شرقی یک اثر تاریخی به نام گور که توسط اردشیر بابکان، بنیان گذار سلسلهٔ ساسانیان ساخته شده، واقع است. گور مرکز منطقهٔ اردشیر خوره بوده‌است که عربهای مسلمان آن را در سال ۲۸- ۲۹ ه.ق. تسخیر کردند. آثار تاریخی زیادی در این شهر وجود دارند که اکثراً به جا مانده از دورهٔ ساسانی اند.
………………………………….
 جغرافیا و محصولات :
شهرستان فیروز آباد با وسعت حدود ۳۵۷۵ کیلومترمربع در جنوب غربی استان فارس و ۹۵ کیلومتری جنوب شهرستان شیراز قراردارد. این شهرستان از شمال به شهرستان شیراز و ازجنوب به شهرستان لار و از شرق به شهرستان جهرم و از غرب به شهرستان کازرون منتهی می‌شود. ارتفاع آن ازسطح دریا ۱۶۰۰ متر و ارتفاعات عمده آن بصورت دو رشته کوه با جهت شمال غربی به جنوب شرقی کشیده شده‌است. وجود این ارتفاعات باعث گردیده که این منطقه از آب و هوایی معتدل برخوردار باشد. به علت برخورداری ازاقلیم مناسب، محصولات کشاورزی گوناگونی با کیفیت مرغوب و مناسب از جمله گندم، جو، برنج، انواع مرکبات، صیفی جات، ذرت، خرما،انار و حبوبات در آن کشت می‌گردد. همچنین پرورش انواع گلهای معطر و تهیه عرقیات گوناگون مانند نسترن، بهار، بیدمشک و گلاب بخش میمند این شهرستان صورت می‌گیرد.
………………………………….
 صنایع دستی :
از صنایع دستی شهرستان می‌توان به گلیم ، جاجیم ، گبه وقالی درمیان زنان عشایروروستاها که قدمت طولانی دارد اشاره کرد.
………………………………….
 گردشگری :
اماکن زیارتی این شهرستان شامل قلعه دختر ،آتشکده مناره شهرگور، نقش تنگاب و امامزاده بزرگ در میمند و امامزاده اسماعیل وبی بی حوروبی بی نور،امامزاده شاه حیدروامامزاده شعیب میباشد. اماکن سیاحتی این شهرستان عبارت‌اند از رودخانه تنگاب، تنگ خرقه، تنگ هایقر، چشمه حنیفقان (چهل چشمه)، رودخانه کنارسیاه، چشمه زنجیران، تنگ رودبال، دانال بهشت خرقه، جنگلهای طبیعی دشت موک و دشت کل.
………………………………….
نام دهستانها :
دهستان احمدآباد
دهستان جایدشت
دهستان پرزیتون
دهستان خواجه ای
دهستان دادنجان

صنایع دستی

از صنایع دستی شهرستان می‌توان به گلیم ، جاجیم ، گبه وقالی درمیان زنان عشایروروستاها که قدمت طولانی دارد اشاره کرد.

در سالهای جنگ تحمیلی با حضور همه جانبه خود در جبهه های نبرد بیش از 500 شهید و 1500 جانباز تقدیم انقلاب اسلامی کردند. عشایر غیر ساکن حدود هشت ماه از سال را در این شهرستان در مناطق قشلاقی و ییلاقی سپری می کنند که دارای فرهنگ خاص  خویش می باشند. وجود خاک مرغوب و شنهای حاصلخیز علیرغم کمبود آب شرب و زراعی محیطی مساعد ساخته که بیش از 35% از مردم به کارهای کشاورزی اشتغال دارند و این شهرستان یکی از قطبهای مهم کشاورزی به شمار می رود. و در کنار کشاورزی و دامداری که شغل اصلی عشایر می باشد و از منابع ارتزاق آنها می باشد نیز رواج دارد و تقریباً 20% جمعیت را به خود مشغول کرده است.

(ممکن است هنگام انتقال از فایل ورد به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)

متن کامل را می توانید دانلود نمائید

چون فقط تکه هایی از متن پایان نامه در این صفحه درج شده (به طور نمونه)

ولی در فایل دانلودی متن کامل پایان نامه

همراه با تمام ضمائم (پیوست ها) با فرمت ورد word که قابل ویرایش و کپی کردن می باشند

موجود است

فایل ها برای اینکه حجم آنها پایینتر شود وراحتتر دانلود شوند با فرمت rar یا zip فشرده شده و پسوردگذاری شده اند. پسورد همه فایل های این سایت یکسان است.

برای دریافت پسورد فایل اینجا کلیک کنید

جایدشت ؛ فیروزآباد