دانلود پایان نامه تفاوت بین تعهد هویت دانشجویان دختر و پسر


دانلود متن کامل پایان نامه رشته روانشناسی

عنوان کامل پایان نامه : بررسی رابطه تعهد هویت و ابراز وجود با احساس تنهایی در دانشجویان

۲-۳-۵- ابراز وجود در روانشناسی بالینی

در دهه هاي ابراز وجود یا جرأت ورزي توجه بسياري از روان شناسان و پژوهشگران باليني را به خود جلب كرده است. اهميت ابراز وجود یا جرأت ورزي در ارتباط هاي ميان فردي، نقش مؤثر آن در فعاليت هاي اجتماعي و فراواني رفتارهاي غير جرأت ورزانه در جمعيت هاي باليني سبب شده است كه در اين زمينه پژوهش هاي زيادي صور ت گيرد و برنامه هايي تحت عنوان جرأت آموزي، طرح ريزي شود (بارتل، ويتلاك و فرانكس، ١٩٧٤ ؛ مارشال، كلتنر و ، مارشال، ١٩٨١ ؛ اي ملك م پ، واندرهات و دوريز ، ١٩٨٣ ؛ استاك، دي ويل و پنل؛ ١٩٨٣ ؛ دو بيا و مك ماري، ١٩٨٥ ؛ پي سي نين، مك كاري و چيزلت[۱]، ١٩٨٥ استيوارت، ١٩٨٦ ؛ وهر وكافمن، ١٩٨٧ ؛ اينگرام وسالزبرگ، ١٩٩٠ ؛ كيپر، ١٩٩٢ ؛ وين( هارت، كاري، كاري و وردشياس، ۱۹۹۸).

انجام پژوهش هاي عملي و باليني در مورد مفهوم جرأت ورزي و ويژگي هاي آن و همين طور آموزش و درمان رفتارهاي غير جرأت ورزانه، بيشتر به كارهاي ولپی مربوط است كه به شرح مفصل جرأت ورزي پرداخت. وي در توصيف و تبيين اين مفهوم به تضاد ميان بارز ساختن هيجان خشم و بازداري از اضطراب، توجه خاصي نشان مي داد. وي اولين دانشمندي بود كه اصطلاح جرأت ورزي را به كار برد وآموزش آن را مدنظر قرار داد(هريوت و پريچارد، ٢٠٠٤). روان شناسان معتقد هستند افراد كم جرأت نمي توانند به صورت مناسب با اطرافيان خود تعامل داشته باشند. اين افراد احساس گناه بي اعتمادي و سلطه پذيري در روابط اجتماعي را تجربه مي كنند و ترس، اضطراب و افسردگي از خود نشان مي دهند (پاچمن و فوي[۲]، ١٩٧٨ ؛ لفر و وست[۳]، ١٩٨١ ؛ پالرمو و نيكلي[۴]، ١٩٩٠ ؛ وان گاندي[۵]، ٢٠٠٢ ). همين طور ميزان پذيرش خود و عزت نفس در ؛ اين افراد پايين است (پرسل، برويك و بيگل[۶]، ١٩٧٤ ؛ لور و مور[۷]، ١٩٨٠ ؛ دلوتي[۸]، ١٩٨١ لفر و وست، ١٩٨١ ). اين افراد ممكن است به جاي رفتارهاي منفعلانه، اقدام به پرخاشگري و رفتارهاي آزارگرانه كنند (اسوارت، چانگ، فارور[۹]، ۲۰۰۱).

 

سوالات یا اهداف پایان نامه :

۱-بررسی قدرت پیش بینی کنندگی تعهد هویت بر احساس تنهایی .

۲- بررسی قدرت پیش بینی کنندگی ابراز وجود بر احساس تنهایی.

۱-۳-۲- اهداف فرعی پژوهش:

۱- بررسی تفاوت بین تعهد هویت دانشجویان دختر و پسر.

۲- بررسی تفاوت بین ابراز وجود دانشجویان دختر و پسر.

۳- بررسی تفاوت بین احساس تنهایی دانشجویان دختر و پسر.

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

پایان نامه روانشناسی

لینک متن کامل پایان نامه رشته روانشناسی با عنوان : بررسی رابطه تعهد هویت و ابراز وجود با احساس تنهایی در دانشجویان

مطالب مشابه را هم ببینید
فایل مورد نظر خودتان را پیدا نکردید ؟ نگران نباشید . این صفحه را نبندید !
سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه ، تحقیق ، پروژه و مقالات دانشگاهی در رشته های مختلف است. مطالب مشابه را هم ببینید یا اینکه برای یافتن فایل مورد نظر کافیست از قسمت جستجو استفاده کنید. یا از منوی بالای سایت رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید و همه فایل های رشته خودتان را ببینید