دانلود پایان نامه تاثیر اضطراب بر یادگیری دانش آموزان تیزهوش


دانلود متن کامل پایان نامه رشته روانشناسی

عنوان کامل پایان نامه : بررسی تاثیر اضطراب در یادگیری دانش آموزان تیزهوش و عادی

چكيده:

پژوهش حاضر به بررسي تفاوت اضطراب بين دانش آموزان دختر تيزهوش و عادي در دوره راهنمايي تحصيلي در ناحيه ۶و ۷ مشهد در سال تحصيلي ۸۵ پرداخته است.

جامعه آماري كليه دانش آموزان دختر مقطع راهنمايي در ناحيه۶ كه ۲۴ مدرسه بود ،۱ مدرسه به نام راهنمايي تحقيقي به عنوان دانش آموز عادي و ۱ مدرسه از ناحيه ۷ با عنوان مدرسه راهنمايي نمونه آرميتا مصلي نژاد (تيزهوش) در نظر گرفته شد.

نمونه آماري ۱۵۰ نفر مي باشد كه شامل ۷۵ دانش آموز عادي و ۷۵ دانش آموز تيزهوش به صورت كاملا تصادفي انتخاب شده اند و از سه پايه تحصيلي اول، دوم و سوم در مقطع راهنمايي هستند.

روش تحقيق به صورت همبستگي، مقايسه اي مي باشد و براي بررسي تفاوت اضطراب بين دانش آموزان ، ابتدا براي جمع آوري اطلاعات لازم در اين زمينه از تست استاندارد كتل استفاده شده است، پس از تهيه و تنظيم نمره اضطراب بدست آمده و محاسبه ميانگين هر گروه به صورت مستقل، بدست آوردن نمره حداكثر و حداقل هر گروه با هم مقايسه شدند و بر اساس جدول كي دو x2   و درجه آزادي مربوطه مسئله فوق مورد بررسي قرار گرفت.

سوالات یا اهداف پایان نامه :

  • آیا در بین دانش­آموزان دختر تیزهوش و عادی از نظر اضطراب در مقطع راهنمایی تفاوت معنا داری وجود دارد ؟
  • آیا بین دانش­آموزان دختر عادی و تیزهوش در پایه­های مختلف تحصیلی (دوره راهنمایی) تفاوت معناداری وجود دارد؟

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

پایان نامه روانشناسی

لینک متن کامل پایان نامه رشته روانشناسی با عنوان : بررسی تاثیر اضطراب در یادگیری دانش آموزان تیزهوش و عادی

مطالب مشابه را هم ببینید
فایل مورد نظر خودتان را پیدا نکردید ؟ نگران نباشید . این صفحه را نبندید !
سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه ، تحقیق ، پروژه و مقالات دانشگاهی در رشته های مختلف است. مطالب مشابه را هم ببینید یا اینکه برای یافتن فایل مورد نظر کافیست از قسمت جستجو استفاده کنید. یا از منوی بالای سایت رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید و همه فایل های رشته خودتان را ببینید