دانلود پایان نامه بررسی تاثیر سنگيني كار بر افزایش استرس شغلي


دانلود متن کامل پایان نامه رشته روانشناسی

عنوان کامل پایان نامه :عوامل استرس زای شغلی مدیران آموزشی مدارس متوسطه مناطق نوزده گانه شهر تهران

ناسازگاري نقش

ناسازگاري نقش زماني رخ مي دهد كه تن دادن به مجموعه اي از الزامهاي شغلي با پذيرش مجموعه ديگري از الزامهاي شغلي ، مغاير و يا به كل ناممكن است.در بررسيها، ‌چهارگونه ناسازگاري نقش شناخته شده است:

  1. ناسازگاري ميان نقش ها- فرست.شخص از دو سو ، در معرض انتظارات ، خواستها و فشارهاي متضاد قرار مي گيرد.مثلا از يك فروشنده خواسته مي شود كه در زمان كمتر ، مشتريان بيشتري را پاسخگو باشد و از سوي ديگر ، مشتريان خواستار صرف زمان بيشتري از سوي فروشنده هستند.
  2. ناسازگاري درون نقش ـ فرست.اين زماني پيش مي آيد كه از فرد شاغل خواسته شود فعاليتهاي گوناگوني را انجام دهد كه با يكديگر جور در نمي آيند.مثلا ، ممكن است مدير مركز مشاوره از روانشناس بخواهد تعداد كارگاههاي مشاوره گروهي كه به كاركنان اختصاص داده مي شود افزايش يابد، و در همين حال از تمام روانشناسان مركز خواسته مي شود تا حتما تعداد نشستهاي مشاوره فردي را نيز كه در طول هفته تشكيل مي شود افزايش دهند.
  3. ناسازگاري فرد و نقش ـ نقش .نقش هايي كه در كار به فرد محول مي شود با باورها و ارزشهاي شخصي او تضاد دارند .مثلا ، از پزشكي خواسته مي شود كه از روش درماني استفاده كند كه از نظر او مغاير اخلاق پزشكي است. (آرراس، ۱۳۷۷، صص۶۹-۶۷)

سوالات یا اهداف پایان نامه :

از نظر مديران آموزشي عوامل زير تا چه ميزان موجب استرس شغلي مي شود؟

۱٫امكانات فيزيكي نامناسب           ۴٫روابط نامناسب كاري

۲٫سنگيني كار               ۵٫ويژگي هاي نقش

۳٫عدم امكان رشد حرفه اي        ۶٫مسائل و مشكلات مالي

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

پایان نامه روانشناسی

لینک متن کامل پایان نامه رشته روانشناسی با عنوان :عوامل استرس زای شغلی مدیران آموزشی مدارس متوسطه مناطق نوزده گانه شهر تهران

مطالب مشابه را هم ببینید
فایل مورد نظر خودتان را پیدا نکردید ؟ نگران نباشید . این صفحه را نبندید !
سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه ، تحقیق ، پروژه و مقالات دانشگاهی در رشته های مختلف است. مطالب مشابه را هم ببینید یا اینکه برای یافتن فایل مورد نظر کافیست از قسمت جستجو استفاده کنید. یا از منوی بالای سایت رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید و همه فایل های رشته خودتان را ببینید