دانلود پایان نامه بررسي مسائل ايمني در شركت پلاستيك سازي امواج

دانلود متن کامل این پایان نامه با فرمت ورد word

دانشگاه آز اد اسلامي

واحد دهاقان

:

بررسي مسائل ايمني در شركت پلاستيك سازي امواج

استاد راهنما

جناب آقاي مهندس سترگ

 تهيه و تنظيم :

مهدي يار كريمي كناري

تاريخچه و موقعيت جغرافيايي :

كارخانه پلاستيك سازي امواج در مركز استان مازندران و در كيلومتر 1 جاده بابلسر به فريدون‌كنار با مساحت كل 1500 متر قرار گرفته است. از شمال به جاده اصلي بابلسر- فريدون‌كنار، از جنوب به زمين‌هاي زراعي و از شرق به كارخانه نيشكر گل سرخ و از غرب به شركت پلاستيك كسري ارتباط دارد.

مساحت سالن تزريق پلاستيك 300 متر

مساحت سالن قالب سازي 100 متر

مساحت انبار مواد اوليه 200 متر

مساحت انبار محصول 150 متر

مساحت انبار ضايعات 60 متر

مساحت بخش‌هاي اداري 70 متر

تعداد پرسنل :

مهندسان 4 نفر

تكنسين 8 نفر

اپراتور 24 نفر

تعداد اداري 8 نفر

شركت همچنين داراي رختكن – استراحت‌گاه و سالن غذاخوري مي‌باشد.

قانون كار در اين شركت بصورت 12 ساعته و در 2 شيف و در تمام روزهاي هفته به غير از جمعه‌ها مي‌باشد.

دستورالعمل كنترل فرآيند

شرح

كنترل فرايند به منظور حصول اطمينان از مطابقت فرايند و مشخصات محصول با مشخصات تعيين شده در طرح كيفيت و خواسته‌هاي مشتري صورت مي‌گيرد و شامل كليه مراحل توليد، قطعات و محصولات شركت مي‌باشد.

مدير توليد و مدير تضمين كيفيت مسئوليت اجراي اين دستورالعمل را به عهده دارند.

 شرح دستورالعمل :

به منظور كسب اطمينان از مطابقت مشخصات و ويژگي‌هاي محصول با خواسته‌هاي مشتريان و مدارك فني، فرايند توليد قطعات به شرح زير تحت نظارت و كنترل قرار مي‌گيرد.

 الف- كنترل فرايند، مرحله آغاز توليد

  • در هر بار شروع توليد، سرپرست توليد نسبت به وجود و معتبر بودن برگه‌هاي فرايند توليد، بازرسي اطمينان حاصل مي‌نمايد. برگه‌هاي مربوط به فرايند كنترل هر مرحله كه در برگه‌هاي فرايند گنجانده شده است بايد در هر يك از ايستگاه‌هاي كاري نصب شود.
  • باتوجه به برگه‌هاي فرايند توليد و بازرسي و راهبري ماشين‌آلات، سرپرست خط به كمك اپراتورها تجهيزات مورد نياز در هر ايستگاه شامل قالب و فيكسچرها، ابزار و ساير ملزومات را بر روي ماشين‌ و يا ايستگاه كاري نصب مي‌نمايد. همچنين كليه لوازم اندازه‌گيري ضروري بايد در ايستگاه كاري مهيا گردد.
  • اپراتور بايد از صحت لوازم كار و كاليبره بودن تجهيزات اندازه‌گيري اطمينان حاصل نمايد. اپراتورها بايد آموزش لازم در رابطه با موارد زير را ديده و نسبت به آنها احاطه كامل داشته باشند.
  • در صورت وجود هرگونه اشكال در قالب، فيكسچر و ساير ملزومات توليد، موضوع بايد به اطلاع مدير توليد رسيده و اقدام مناسب جهت رفع اشكال بعمل آيد.
  • اپراتور به كمك سرپرست توليد، نسبت به تنظيم ماشين‌ها در ايستگاه‌هاي كاري اقدام مي‌نمايد. مشخصه‌هاي مربوطه به دماي سيلندر، زمان تزريق، فشار تزريق، دماي قالب مطابق برگه‌هاي داده‌هاي تزريق (در صورت وجود) تنظيم مي‌گردد. در هنگام تنظيم راه‌اندازي ماشين‌آلات، اپراتور بايد توجه خاص نسبت به مسائل ايمني مبذول نمايد.
  • پس از انجام تنظيمات، نخستين قطعات هر مرحله توليد مي‌شود. اپراتور به همراه سرپرست خط و بازرسين تضمين كيفيت قطعه توليد شده را كنترل و در صورت مطابقت مشخصات، توليد آغاز مي‌گردد. حداقل قطعات كنترل شده توسط واحد تضمين كيفيت 2 ضرب مي‌باشد.
  • در صورت عدم مطابقت مشخصات اندازه‌گيري شده با الزامات نقشه و فرايند، اپراتور به كمك مدير توليد نسبت به تصحيح ايستگاه كاري اقدام مي‌نمايد. ادامه توليد و آغاز مرحله توليد انبوه تنها در صورت تشخيص مطابقت كامل نمونه‌هاي اوليه با الزامات طرح كيفيت توسط مدير بازرسين تضمين كيفيت مجاز مي‌باشد.
  • بازرسين كنترل كيفيت صحت نمونه‌هاي اوليه را در قسمت توضيحات فرم setup ثبت مي‌نمايد. تنها در صورت تائيد مدير تضمين كيفيت (در صورت نبود وي بازرس كنترل كفيت) شروع توليد مجاز و برگه‌هاي گزارش روزانه به اپراتورها تسليم مي‌گردد.

متن کامل را می توانید دانلود نمائید چون فقط تکه هایی از متن پایان نامه در این صفحه درج شده (به طور نمونه)

ولی در فایل دانلودی متن کامل پایان نامه

همراه با تمام ضمائم (پیوست ها) با فرمت ورد word که قابل ویرایش و کپی کردن می باشند

موجود است

 

دانلود تحقیق ، پروژه ، پایان نامه و مقاله با فرمت ورد همه رشته ها - کارشناسی و کارشناسی ارشد - سایت مرجع دانلود پایان نامه

شما با داشتن پسورد سایت ما می توانید از تمام فایل ها استفاده کنید برخلاف سایت های دیگر که برای هر فایل ، باید مبلغ جداگانه ای پرداخت نمائید.

 

 

فایل ها برای اینکه حجم آنها پایینتر شود وراحتتر دانلود شوند با فرمت rar یا zip فشرده شده اند

برای دریافت پسورد فایل اینجا کلیک کنید

دانلود پایان نامه بررسي مسائل ايمني در شركت پلاستيك سازي امواج

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید