دانلود پایان نامه ارشد ارتباط ويژگي هاي شخصيتي با تعهد سازماني و دلبستگي شغلي

ارسال شده در سایت پایان نامه

دانلود متن کامل پایان نامه رشته روانشناسی

عنوان کامل پایان نامه : بررسی رابطه بین ويژگي هاي شخصيتي با تعهد سازماني و دلبستگي شغلي در بين کارکنان شرکت نفت و گاز شهر گچساران

عوامل مؤثر در دلبستگی شغلی:

تئوری مبتني بر کار دلبستگي شغلي مك کلوی و سكارن(۲۰۰۰) ثابت مي کنند که دلبستگي شغلي به عنوان يك پيامدی از سازگاری بين کار، شخصيت، شغل و ويژگي های سازماني است(حیدری، ۱۳۹۱).

دلبستگي شغلي يك جنبه از انگيزش کاری است و يك سری از متغييرها مانند خدمات انگيزشي عمومي، فرصت های پيشرفت، وضوح نقش، کار روزمره شغل و فرهنگ گروهي برای انگيزش کاری مهم هستند( موينيهان و سنجي۱، ۲۰۰۷).

دلبستگي شغلي با انگيزش و خشنودی شغلي رابطه تنگاتنگي دارد. معمولا دلبستگي شغلي از خشنودی شغلي مهم تر است. دلبستگي شغلي به خصوصيات شخصي و ماهيت وظايف کاری وابسته است(مهداد، ۱۳۸۹).

در بين ديدگاههای متنوع درباره دلبستگي شغلي، واقع بين ترين آن تابعي از شخصيت و جو سازماني است. شخصيت به الگوی پايدار رفتاری و شناختي در طي زمان و در ميان موقعيت ها اشاره دارد. بنابراين منطقي است که انتظار داشته باشيم که ويژگي های شخصيتي، ارزش ها و نگرش های افراد را تحت تاثير قرار مي دهد(کتل، ۱۹۶۵ ؛ به نقل از بون۲، ۲۰۰۷).

دلبستگي کاری نگرش ها و ارزش هابه سمت يك جنبه خاص از زندگي را بازتاب مي کند بنابر اين بايد با ويژگي های شخصيتي مرتبط باشد و بسياری از نويسندگان از جمله الوی و تريپينگ(۲۰۰۰) به عنوان اولين فرد موافق اين موضوع هستند. دلبستگي شغلي تا حدودی از شخصيت، ويژگي های فردی، محيط سازمان، طراحي شغل رفتار سرپرستي ناشي مي شود(براون۳ ، ۲۰۰۷).

۱ – Moynihan & Sanjay

۲ – Boon

۳ – Brown

سوالات یا اهداف پایان نامه :

  • بررسی رابطه ويژگي هاي شخصيتي با تعهد سازماني در بين كاركنان.
  • بررسی رابطه ويژگي هاي شخصيتي با دلبستگي شغلي در بين كاركنان.
  • پيش بيني تعهد سازماني و دلبستگي شغلي از روي ويژگي هاي شخصيتي كاركنان.

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

پایان نامه روانشناسی

لینک متن کامل پایان نامه رشته روانشناسی با عنوان : بررسی رابطه بین ويژگي هاي شخصيتي با تعهد سازماني و دلبستگي شغلي در بين کارکنان شرکت نفت و گاز شهر گچساران

 

مطالب مشابه را هم ببینید

فایل مورد نظر خودتان را پیدا نکردید ؟ نگران نباشید . این صفحه را نبندید !

سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه ، تحقیق ، پروژه و مقالات دانشگاهی در رشته های مختلف است. مطالب مشابه را هم ببینید یا اینکه برای یافتن فایل مورد نظر کافیست از قسمت جستجو استفاده کنید. یا از منوی بالای سایت رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید و همه فایل های رشته خودتان را ببینید

پایان نامه رابطه استفاده شهروندان از خدمات دولت الکترونیک با اعتماد عمومی
پایان نامه بررسی اولویت بندی شاخص ها و معیار های تاثیر گذار بر انتصابات
پایان نامه مجازات های حاکم بر معاونت و مشارکت در جرم آدم ربایی
پایان نامه استفاده از ابزارهای کمک آموزشی در کلاس های درس معلمان آموزش دیده و آموزش ندیده
پایان نامه پیشرفت تحصیلی با آزمونهای عملکردی سازنده گرایی