دانلود پایان نامه ارشد:واكنش هيدروژن اسيدها با استرهاي استيلني در حضور هسته دوستهاي فسفردار


در این پست می توانید متن کامل این پایان نامه را  با فرمت ورد word دانلود نمائید:واكنش هيدروژن اسيدها با استرهاي استيلني در حضور هسته دوستهاي فسفردار

مقدمه :

مطالعة واكنش تركيبات ارگانوفسفر و كاربرد آنها در تهية‌مواد آلي يكي از اهداف اصلي سنتز مي باشد .در اين تركيبات يك اتم كربن مستقيماً‌به اتم فسفر متصل شده است . از اين تركيبات براي توليد مواد شيميايي ، صنعتي و بيولوژيكي استفاده مي شود .

از مهمترين اين تركيبات ايليدهاي فسفر مي باشند كه در آن يك كربانيون مستقيماً به فسفر داراي بار مثبت متصل شده است . ايليدها معمولاً‌از تري فنيل فسفين تهيه مي شوند.

ايليدهاي فسفر ممكن است شامل پيوندهاي دوگانه ، سه گانه يا گروه ههاي عاملي ويژه باشند وقتي يك گروه الكترون كشنده نظير CN,CHO,COOR,COR در موقعيت آلفا حضور داشته باشند ايليدها بسيار پايدارند چون بار منفي روي كربن بوسيلة‌رزونانس پخش مي شود .

يكي از مهمترين كاربردهاي ايليدها استفادة آنها در واكنش ويتيگ مي باشد كه بهترين روش براي تهيه آلكن ها به شمار مي رود .

واكنش ويتيگ كه طي پنچاه سال گذشته يكي از واكنشهاي بسيار مهم در سنتز مواد آلي در آمده است از .واكنشهاي با اهميت در تشكيل پيوند كربن – كربن كه يكي از مشكل ترين فرآيندهاي شيميايي است مي باشد. واكنش ويتيگ مستلزم تراكم فسفونيوم ايليد و تركيب كربونيل دار مي باشد كه با حذف تري فنيل فسفين اكسيد يك آلكن ايجاد مي شود . اهميت اين واكنش در شيمي آلي باعث شده تا جايزة نوبل در سال 1979 به جورج ويتيگ اعطا شود .

اكنون اين واكنش در تهية‌مواد صنعتي و داروئي كاربرد گسترده‌اي پيدا كرده است.

بررسي واكنشهاي تركيبات داراي هيدروژن اسيدي با استرهاي استيلني در حضور تري فنيل فسفين

  • واكنش اوره يا متيل اوره با استرهاي استيلني و تري فنيل فسفين در دماي اتاق در حلال اتيل استات پس از چند ساعت منجر به توليد ايليدهاي پايدار فسفر مي شوند .

 

 

  • واكنش اتيل 2- ( 1- نفتيل آمينو) 2- اكسو استات با استرهاي استيلني و تري فنيل فسفين دردماي اتاق ابتدا ايليد پايدار تشكيل شده و سپس با حذف تري فنيل فسفين اكسيد واكنش ويتيگ درون مولكولي صورت گرفته و آلكن توليد مي شود .

 

  • واكنش 1- آمينو 2- متيل آنتراكينون بعنوان N-H اسيد با استرهاي استيلني در حضور تري فنيل فسفين

در محصول واكنش حلقة پيرولي با سيستم آنتراكينون هم صفحه نيستند چرخش حول پيوند      Ar-N آهسته  است  پس داراي دياسترومر سين و آنتي مي باشد اگر  باشد هر دو روتامر را نشان ميدهد ولي اگر R=t-Bu باشد فقط يك روتامر را داريم زيرا t-Bu حجيم است .

4-واكنش پيرول – 2- كربوكسالدئيد با استرهاي استيلني و تري فنيل فسفين در دماي اتاق پس از دو ساعت منجر به ايليد پايدار فسفر با راندمان بالا شده سپس آنرا در تولوئن افلاكس نموده تركيب هتروسيكلي كه اتم نيتروژن در سرپل قراردارد و از مشتقات H-1 پيروليزين مي باشد تشكيل مي شود . اين محصول فعاليت بيولوژيكي دارد و از سيستم هاي دو حلقه‌اي 5-5 مي باشد .

ماده اوليه داراي دو گروه كربونيل مجاور هم مي باشد كه نسبت به آلكيل كتونها در واكنش ويتيگ فعالتر هستند .

 

  • كنش N– آلكيل ايساتين ها با استرهاي استيلني و تري فنيل فسفين در دماي اتاق محصولات گاما اسپيرولاكتونها را توليد مي كنند در اين واكنش تري فنيل فسفين نقش كاتاليزور دارد .

(ممکن است هنگام انتقال از فایل ورد به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)

متن کامل را می توانید دانلود نمائید

چون فقط تکه هایی از متن پایان نامه در این صفحه درج شده (به طور نمونه)

ولی در فایل دانلودی متن کامل پایان نامه

همراه با تمام ضمائم (پیوست ها) با فرمت ورد word که قابل ویرایش و کپی کردن می باشند

موجود است

فایل ها برای اینکه حجم آنها پایینتر شود وراحتتر دانلود شوند با فرمت rar یا zip فشرده شده و پسوردگذاری شده اند. پسورد همه فایل های این سایت یکسان است.

برای دریافت پسورد فایل اینجا کلیک کنید

واكنش هيدروژن اسيدها با استرهاي استيلني در حضور هسته دوستهاي فسفردار

مطالب مشابه را هم ببینید
فایل مورد نظر خودتان را پیدا نکردید ؟ نگران نباشید . این صفحه را نبندید !
سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه ، تحقیق ، پروژه و مقالات دانشگاهی در رشته های مختلف است. مطالب مشابه را هم ببینید یا اینکه برای یافتن فایل مورد نظر کافیست از قسمت جستجو استفاده کنید. یا از منوی بالای سایت رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید و همه فایل های رشته خودتان را ببینید