دانلود پایان نامه ارشد:موارد استفاده از اينترنت در دنياي مدرن


در این پست می توانید متن کامل این پایان نامه را  با فرمت ورد word دانلود نمائید:موارد استفاده از اينترنت در دنياي مدرن

 موارد استفاده از اينترنت در دنياي مدرن

اگر چيز ثابت ولايتغيري در اينترنت باشد، اين واقعيت است كه اينترنت به رشد و گسترش خود ادامه خواهد داد. از ابتداي شروع اينترنت در اوايل دهه هفتاد (بله درسته. اينترنت در حدود 25 سال است وجود داشته است)، تعداد كاربران از تعداد انگشت شماري به بيش ار 20ميليون افزايش يافته است.

اين افزايش به چه چيزي مي تواند نسبت داده شود؛ اين درس به اين سوال پاسخ خواهد داد و به علاوه به سوالات زير :

  • × اينترنت چگونه شروع شد؛
  • × اينترنت چگونه در ربع قرن گذشته توسعه يافته است؛
  • × محبوبترين مورد كاربرد اينترنت چه بوده است؛
  • × اينترنت به چه صوت ديگري مي تواند مفيد باشد؛

در درس گذشته من حقايق واقعي  و حقيقي اينترنت را بيان كردم. خب حالا آماده باش چون شما قرار است …….  كسب كنيد.

يك مرور پانزده دقيقه اي بر اينترنت

مطمئنا چيزي كه تا به حد اينترنت به شهرت و اشتها دست يافته است بايستي هم براي كاربران و هم فراهم كنندگان اينترنت مفيد باشد. در بقية اين درس و ادمة اين كتاب، شا درخواهيد يافت كه چرا اينترنت اينقدر كتشهار يافته است. شما همچنين ياد خواهيد گرفت كه  چگونه از اينترنت براي ارتباطات و جستجو استفاده كنيد. اما من اين موارد را در عناوين بعدي بحث خواهم كرد ابتداي درس تاريخ خود را شروع كنيم.

اينترنت به عنوان يك پروژه در 1973 بوسيلة آژانس پروژه هاي تحقيقي عالي دفاعي آمريكا (DARRA) شروع شد. در آن زمان دارپا درصدد ايجاد يك برنامه تحقيقي بود تا تكنيكها و تكنولوژي ارتباط شبكه ها بسته از انواع گوناگون را مورد تحقيق قرار دهد. دارپا نهايتاً مي خواست پروتكل هاي ارتباطي را توسعه و ايجاد كند كه اجازه مي‌داد كامپيوترهاي موجود در شبكه بتوانند به طور آزادانه از خطوط و سكوهاي متفاوت با هم در ارتباط باشند و نتيجا شبكة دارپا خلق شد.

اصطلاح جديد: پروتكل : پروتكل چيزي خبر يك سري از قوانين نيست. در اينترنت پروتكل يك سري از قوانين است كه كامپيوترها ا‌ز آن جهت جهت ارتباط با شبكه استفاده مي كنند. تا زماني كه همه از اين قوانين تبعتي مي كنند. ارتباط مي تواند به راحتي و آزادانه ابغالم پذيرد.

آرپانت كه به عنوان اينترنت شناخته شد يك سري از پروتكل ها را كه به عنوان پروتكل‌هاي كنترل انتقال يا پروتكل اينترنت شناخته شدند را خلق و ابداع كرد كه TCP يا IP نيز ناميده مي شوند. شما بايستي بتوانيد IP را از بحث مربوط به آدرس‌هاي IP  در درس   يك بشناسيد كه مربوط واقعا شبيه چيست؟ بود. يك آدرس IP در واقع يك آدرس پروتكل اينترنت است.

يك لحظه مكث: آيا تواتستيد پاسخ مربوط به سوال آدرسIP را در بنش فعاليت‌هاي درس يك را بيابيد. تحقيقات به ما مي گويد كه 4294967296 آدرس احتمالي IP در اينترنت در دسترسي هستند.

اينترنت در آغاز توانست چند صد دانشمند دولتي را به مدت يك دهه حمايت كند تا اينكه در 1986 موسسع   علوم آيالات متحده (NSE) شبكة NSF را بوجود آورد كه اكنون نيز چهارچوب سرويس ارتباطي را فراهم مي نمايد. و همچنانكه در تصوير 2010 مشاهده مي كنيد، شبكة NSF بيش از 12 ميليون بسته اطلاعاتي را در هر ماه انتقال  مي دهد.

اصطلاح جديد. Backbene  (چهارجوب)

چهارچوب اصلي چيزي جريك كابل نيست كه ترافيك شبكه راحمل مي كند. و گرچه هزارال شبكة خصوصي معلي و عمومي وجود دارد، بيشتر ترافيك اينترنت، بيشترين سفر خود را برروي يك چهارچوب اصلي افام مي دهد.

گرچه ورود NSF به صحنه يك فاكتور عمده در پيدايش اينترنت بود. شايد عمده‌ترين نكته در 1991 بودجود آمد كه NSF بودجه خود را در رابطه با اينترنت قطع تمامي ترافيك موجود در NSF از طرف موسسات آموزشي و دولتي بود.

باوجود اين بعد از 1991، اينترنت هرگز همانند سابق نبود. رقابت هاي  بكاري سريعتر  توانستند پاسخگوي بازار و نيازهاي اطلاعاتي باشند و چهارچوب‌هاي بكاري تقريبا يك شكه پديدار شدند و البته همراه با آنها بازاريابي  و اشتمار اينترنت  پيش آمد و شبكه از سيستم يونيكس و آير زبانهاي كاربردي علمي به سوي سيستم‌هاي ويندوز جهت داده شدند كه براي عموم مردم استفاده از آنها آسانتر بود.

بلافاصله از‌آن آمريكا آنلاين،  كامپوسرو ديگر فراهم كنندگان خدمات اينترنت كه از جوايند وسر تبعيت مي كردند بجاي تبعيت از دكتر آگهد، وارد عرصه شدند و همچنانكه اينترنت بيشتر قابل دسترسي شد، شركت هاي تجاري شاهد پتانسيل ‌هاي زياد اينترنت در امر تجارت در اينترنت شدند. علاوه بر آن، كاربراي نيز شاهد برخي از موارد غير قابل انكار شدند كه مي توانستند در اينترنت مورد استفاده قرار دهند

در اين كتاب من كمك خواهم كرد كه برخي از اين موارد استفاده را كشف كنيد. در بقيه‌ اين كتاب من شما را به سفر لاسيري در رابطه با شيوه هايي كه شما مي توانيد از اينترنت بهره‌برداري كنيد خواهم برد.

(ممکن است هنگام انتقال از فایل ورد به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)

متن کامل را می توانید دانلود نمائید

چون فقط تکه هایی از متن پایان نامه در این صفحه درج شده (به طور نمونه)

ولی در فایل دانلودی متن کامل پایان نامه

همراه با تمام ضمائم (پیوست ها) با فرمت ورد word که قابل ویرایش و کپی کردن می باشند

موجود است

فایل ها برای اینکه حجم آنها پایینتر شود وراحتتر دانلود شوند با فرمت rar یا zip فشرده شده و پسوردگذاری شده اند. پسورد همه فایل های این سایت یکسان است.

برای دریافت پسورد فایل اینجا کلیک کنید

موارد استفاده از اينترنت در دنياي مدرن

مطالب مشابه را هم ببینید
فایل مورد نظر خودتان را پیدا نکردید ؟ نگران نباشید . این صفحه را نبندید !
سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه ، تحقیق ، پروژه و مقالات دانشگاهی در رشته های مختلف است. مطالب مشابه را هم ببینید یا اینکه برای یافتن فایل مورد نظر کافیست از قسمت جستجو استفاده کنید. یا از منوی بالای سایت رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید و همه فایل های رشته خودتان را ببینید