دانلود پایان نامه ارشد:سيستم هاي مداربسته


در این پست می توانید متن کامل این پایان نامه را  با فرمت ورد word دانلود نمائید:سيستم هاي مداربسته

معرفي محل كارآموزي:

شركت ره رشد يكي از بزرگترين و قويترين شركتهاي الكترونيكي است كه در زمينه سيستم هاي مداربسته و سيستم هاي الكترونيكي فعاليت دارد آغاز بكار آن از سال 70 مي باشد. اين شركت در آغاز كارخود را با 4 نفر شروع نمود و اينك علاوه بر قسمتهاي اداري، بازرگاني، پشتيباني داراي يك تيم طراح و 5 تيم نصب مي باشد. علاوه بر اين شركتي بنام رايان رشد از شركتهاي اقماري شركت ره رشد است كه طراحي سيستم هاي الكترونيكي، مخابراتي، … را انجام مي دهند كه داراي 6 مهندس كارآزموده و تعدادي تكنسين و … مي باشد و به آزمايشگاههاي الكترونيك مخابرات و الكترواپتيك مجهز است و در سال 79 موفق به اخذ گواهينامه ISO 9002 گرديده اند.

قسمت عمده فعاليت شركت ره رشد در زمينه طراحي نصب و راه اندازي سيستمهاي مدار بسته است. سيستمهاي مداربسته داراي كاربردهاي گوناگوني است كه مي توان آنها به بخشهاي زير تقسيم نمود.

1- SECURITY امنيتي

2- PROTECTION حفاظتي

3- SURVEILLANCE نظارتي

هر يك از موارد بالا تعريف خاص خود را دارد كه تا حدود كاربردهاي آنها همپوشاني دارد.

– در سيستم هاي SECURITY (امنيتي) از محل مورد نظر مراقبت به عمل مي آيد كه افراد غير مجاز به محل دسترسي نداشته باشند مانند خزانه بانكها

– در سيستمهاي PROTECTION دسترسي همه به يك سوژه وجود دارد.

و افراد مي توانند به محل مورد نظر رفت و آمد كنند اما سوژه ايي كه در محل قرار دارد نبايد توسط افراد دست خورده و يا سرقت و يا … شود تجهيزاتي كه اين كار برعهده آنان است را تجهيزات حفاظتي يا PROTECTION گويند. مانند موزه ها

– در سيستم هاي SURVEILLANCE يا نظارتي محل كوچك و يا يك سوژه مورد نظر نيست بلكه از امكاني كه رفت آمد در آنها صورت مي گيرد مانند خيابانهاي سطح شهر و يا فرودگاههاي بزرگ و يا سدهاي آب و نيروگاهها …

نظارت و كنترل صورت مي گيرد. ملموس ترين آنها دوربينهاي كنترل ترافيك در سطح شهر تهران است كه به شرك كنترل ترافيك تهران تعلق دارد.

اهداف هر يك از موارد ياد شده در بالا تا حدودي از تعريف صورت گرفته از آنها مشاهده مي شود.

براي طراحي يك سيستم مدار بسته (با توجه به تعاريف بالا) تقريباً روند يكساني طي مي شود ابتدا اهداف و نظريات كارفرما جمع آوري مي گردد سپس از محل بازديد بعمل آمده و نقشه حدودي آن رسم مي گردد با توجه به نياز كارفرما و نقشه حدودي، طراحي اوليه صورت گرفته و برآورد هزينه و ليست قطعات و تجهيزات صورت مي گيرد. بعد از بهينه سازي طرح ابتدا كار كابل كشي و لوله گذاري… آغاز مي گردد پس پايه ها و دكل هاي ثابت و پايه هاي گردان نصب مي شود و در مرحله بعد دوربينها نصب مي گردد. در مرحله بعدي طراحي و ساخت دكور اتاق كنترل صورت مي گيرد بدنبال آن تجهيزات اتاق شامل مانيتورها، مالتي پلكسرها، ويدئو يا (VDR) VDIEO DIGITAL RECORDER و كنترلرها نصب مي گردد بعد از اتمام كابل كشي اتاق كنترل دوربينها روشن گرديد و تصاوير تنظيم مي گردد. براي انجام اين كارها به چند تخصص نياز است. 1- آگاهي و شناخت تجهيزات و انواع مختلف دوربينها و لنزها 2- آگاهي و شناخت انواع مختلف منابع تغذيه، اتصال زمين … 3- توانايي راه اندازي مالتي پلكسرها و تنظيم نرم افزارهاي كاربردي داخل آن 4- شناخت درست از لنزها و محيطهاي مناسب هر يك از آنها…

در پايان هر مرحله ازنصب عمليات كنترل كيفيت بايد صورت گرفته و فرمهاي مربوطه تكميل گرديده و به تأييد مسئول كنترل كيفيت و ناظر كارفرما برسد البته اين سيستم نيز مانند هر سامانه ساخته شده به دست انسان داراي محدوديتهايي مي باشد براي مثال فاصله و يا سرعت انتقال تصاوير بر روي خطوط تلفن و يا محدوديت مالتي پلكس نمودن تصاوير و ضبط آنها اما با پيشرفت تجهيزات و بهينه نمودن طراحي مي توان از كمبودهاي يك سيستم مدار بسته كاست.

شايد اين سيستم را بتوان مكمل مانيتورينگ اماكن مختلف صنعتي مانند خطوط توليد (كامپيوتري) عنوان نمود. براي مثال در پروژه گل گهر كرمان درمحل پروژه دوربينها نصب شده و مديران شركت براي كنترل معدن و روند استخراج با نصب سيستم ارسال تصوير از طريق خطوط تلفن محل پروژه را در تهران كنترل مي كنند و يا اينكه در نيروي انتظامي نصب دوربين در كلانتري ها و … فرماندهي نيرو  نظارتي كامل به كل نيروها و اماكن مختلف دارد و يا در حرم مطهر امام رضا (ع) كليه صحن‌ها، رواقها، توسط اين سيستم نظارت مي گردد و … در خاتمه مي خواهم پيشنهادي را ارائه كنم البته در اينكه اين پيشنهاد بلند پروازانه است و اينكه احتياج به بودجه و سخت افزار… است هيچ شكي نيست اما با توجه به اينكه هم اكنون اين كار در بعضي از دانشگاههاي پيشرفته دنيا عملي شده اين كار در ايران نيز قابل اجراست. اينكار چند مزيت دارد.

– كم شدن هزينه خريد، اداره و نگهداري ساختمانهاي بزرگ

– ارائه درس توسط استاد يكبار در هر روز با پخش درس بر روي شبكه دانشگاه

– صرف بقيه وقت استاد به پاسخ سوالات دانشجويان از طريق كامپيوتر

– كم كردن هزينه و سختي رفت و آمد

– آزاد شدن وقت اساتيد جهت مطالعه بيشتر

– نظارت بر نحوه ارائه دروس و توانايي علمي اساتيد

البته مطالبي كه گفته شده بسيار خام و بررسي نشده است كه احتياج به كار كارشناسي دارد ولي از جنبه عملي بودن آن بايد گفت كه اين كار صد در صد قابل اجراست زيرا در حال حاضر دانشگاه MIT و چندين دانشگاه ديگر به اين كار اقدام نموده اند.

(ممکن است هنگام انتقال از فایل ورد به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)

متن کامل را می توانید دانلود نمائید

چون فقط تکه هایی از متن پایان نامه در این صفحه درج شده (به طور نمونه)

ولی در فایل دانلودی متن کامل پایان نامه

همراه با تمام ضمائم (پیوست ها) با فرمت ورد word که قابل ویرایش و کپی کردن می باشند

موجود است

فایل ها برای اینکه حجم آنها پایینتر شود وراحتتر دانلود شوند با فرمت rar یا zip فشرده شده و پسوردگذاری شده اند. پسورد همه فایل های این سایت یکسان است.

برای دریافت پسورد فایل اینجا کلیک کنید

سيستم هاي مداربسته

مطالب مشابه را هم ببینید
فایل مورد نظر خودتان را پیدا نکردید ؟ نگران نباشید . این صفحه را نبندید !
سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه ، تحقیق ، پروژه و مقالات دانشگاهی در رشته های مختلف است. مطالب مشابه را هم ببینید یا اینکه برای یافتن فایل مورد نظر کافیست از قسمت جستجو استفاده کنید. یا از منوی بالای سایت رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید و همه فایل های رشته خودتان را ببینید