دانلود پایان نامه ارشد:روانشناسی تربیتی


در این پست می توانید متن کامل این پایان نامه را  با فرمت ورد word دانلود نمائید:روانشناسی تربیتی

فعالیت های سنتی تدریسی- آموزشی

فعالیت های سنتی- آموزشی همان فعالیت های قبلی آموزش وپرورش است که توسط مئتودهای سنتی پیشبرده می شد وهمیشه شاگردان مثل یک مخاطب می شنیدند. یا به عبارت دیگر فعالیت های سنتی آموزشی- تدریسی عبارت از شیوه های درسی خشک و کلاسیک است.

تعریف:

نظربه تحلیل که در مقدمه صورت گرفت فعالیتهای سنتی تدریسی- آموزشی را میتوان چنین تعریف کرد.« فعالیت های سنتی تدریسی- آموزشی عبارت از فعالیتهای است که معلمین قبل از عصر تکنالوژی(انکشاف شیوه های جدید تدریسی ومواد ولوازم تدریسی) در صنف پیش روی شاگردان خود اجرا می کردند.

دراین اواخر فلسفۀ آموزش وپرورش مورد توجه مکاتب روانشناسی قرار گرفت وتمام جزئات تعلیم وتربیه را از دیدگاه پیداگوژیکی شناسایی کردند.همچنان واضح ساختند که جدا از فعالیت های سنتی تدریسی- آموزشی نیست وترکیب از فعالیت های قبلی ودیدگاه های جدید را باهم آمیخته، برنامه های پیداگوژیک آموزنده یا شیوۀ آموزش محور را بوجود آوردند که امروز تعلیم وتربیه را دانش قدیم وهنر جدید می گویند.(پوهاند حکیم استاد دانشکدۀ روانشناسی وعلوم تربیتی. 1992م)

نظر به دیدگاه فوق میتوان گفت که اساسات همه فعالیتهای تدیسی- آموزشی سنتی است، اما هنر تقدیم آن جدید یا اصلاحی می باشد. بنابر این فعالیت های سنتی تدریسی- آموزشی همان هدف شناسایی آموزش وپرورش سالم وبهتر است که در ذیل توضیح داده خواهد شد.

 

هدف از شناسایی فعالیتهای سنتی تدریسی- آموزشی:

هدف از شناسایی فعالیتهای سنتی تدریسی- آموزشی درک موثیریت شیوه های تدریسی- آموزشی و شناخت موقعیت اجرای هر کلام در هر زمان است.

همچنان فعالیت های تدریسی- آموزشی هم از خود هر کدامش زمان مکانی دارد که معلمین باید  آنرا مراعات کنند. در اجرای فعالیت های خود بسیار دقیق باشند که از مسیر هدف آموزشی خارج  نشوند، اگرنه مانند شخص بی هدف سردرگم خواهد ماند یا دیرتر به هدف خواهد رسید.

 

موضوع فعالیتهای سنتی تدریسی- آموزشی:

موضوع فعالیت های سنتی تدریسی- آموزشی عبارت از بررسی همه برنامه های تربیتی قدیمی، دریافت جنبه های مثبت این فعالیت ها  و استفاده آن بخاطر بهتر شدن برنامه های درسی است.

قرار که یک نظم در برنامه های درسی وجود دارد از ارزیابی وردی شروع میشد وبه ارزیابی قابلیت ها ودانش رسمی وغیر رسم مثل جدول ذیل اجرا میگردد.

 

در شکل1 نشان میدهد که ارزیابی ها را در کجای یک برنامه واحد یا یک فصل واحد ویا یک درس واحد جای دهیم وچه وقت به اندازه گیری اهداف آموزشی ضرورت پیدا میکنیم، درشکل مشخص شده است. دیده شده که در آغاز وختم وگاهی هم در هنگام تدریس جای داد می شود. همین طور این برنامه ( فعالیتهای سنتی آموزشی تدریسی) را می بینیم که در کدام مرحله از فعالیتهای آموزشی – تدریسی جای دارد.

بدین ترتیب، این برنامه دو جزء اصلی وعمدۀ فعالیتهای سنتی تدریسی- آموزشی و نقش آنها در دستیابی هر شاگرد به مفاهیم اساسی ، نظریه ها ومثالها را برجسته میسازد، که از جمله یکی از فعالیتهای سنتی تدریسی- آموزشی لکچر میباشد، قرار ذیل بشما توضیح داده خواهد شد.

(ممکن است هنگام انتقال از فایل ورد به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)

متن کامل را می توانید دانلود نمائید

چون فقط تکه هایی از متن پایان نامه در این صفحه درج شده (به طور نمونه)

ولی در فایل دانلودی متن کامل پایان نامه

همراه با تمام ضمائم (پیوست ها) با فرمت ورد word که قابل ویرایش و کپی کردن می باشند

موجود است

فایل ها برای اینکه حجم آنها پایینتر شود وراحتتر دانلود شوند با فرمت rar یا zip فشرده شده و پسوردگذاری شده اند. پسورد همه فایل های این سایت یکسان است.

برای دریافت پسورد فایل اینجا کلیک کنید

روانشناسی تربیتی

مطالب مشابه را هم ببینید
فایل مورد نظر خودتان را پیدا نکردید ؟ نگران نباشید . این صفحه را نبندید !
سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه ، تحقیق ، پروژه و مقالات دانشگاهی در رشته های مختلف است. مطالب مشابه را هم ببینید یا اینکه برای یافتن فایل مورد نظر کافیست از قسمت جستجو استفاده کنید. یا از منوی بالای سایت رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید و همه فایل های رشته خودتان را ببینید