دانلود پایان نامه ارشد:رابطه بين بهزيستي روان شناختي و رضايت از زندگي زناشويي


دانلود متن کامل پایان نامه رشته روانشناسی

عنوان کامل پایان نامه :بررسي رابطه عشق و بهزيستي روان شناختي با رضايت مندي از زندگي زناشويي

۲-۲-۱- يافته‌هاي پژوهشي داخل کشور :

حافظي و جامعي نژاد(۱۳۸۹)، در پژوهشي با عنوان رابطه بين عشق، عاطفه مثبت، عاطفه منفي و سبک هاي دلبستگي با رضايت زناشويي نشان دادند که بين عشق، عاطفه مثبت، عاطفه منفي و سبک هاي دلبستگي با رضايت زناشويي رابطه چندگانه وجود دارد.

نتايج پژوهش اسدبيگي و سپاه منصور (۱۳۸۵)، در زمينه رابطه ميان عناصر سبک هاي عشق (صميميت، شهوت و تعهد) و رضايت زناشويي زنان نشان دهنده رابطه معني دار ميان عنصر صميميت و رضايت زناشويي بود.

نتایج پژوهش قمراني (۱۳۸۴)، نشان داد که عشق نقش مهمي در رضايت زناشويي دارد و عشق و اعتماد بين همسران نخستين انگيزه در سازگاري و حل تعارضي بوده است. عشق به همسر زيربناي رضايت از زندگي را تشکيل مي دهد و رضايت زناشويي يک ارزيابي کلي از وضعيت رابطه زناشويي يا رابطه عاشقانه کنوني فرد است(حافظي و جامعي نژاد، ۱۳۸۹).

حفاظي طرقبه و همکاران(۱۳۸۵)، در پژوهش خود با عنوان بررسي ارتباط بين اجزا عشق و رضايت مندي زوجي نشان دادند هم در گروه مردان و هم در گروه زنان نمرات سه جز صميميت، شور و اشتياق و تعهد و تصميم، همبستگي مثبت و معني داري با نمره رضايت مندي کل نشان مي دهد.

نادري و همکاران(۱۳۸۸)، در پژوهشي با عنوان رابطه بين دانش و نگرش جنسي، مولفه هاي عشق و رضايت زناشويي با همسرآزاري نشان دادند که بين مولفه صميميت در عشق و همسرآزاري رابطه منفي معناداري وجود دارد، هم چنين بين مولفه تعهد در عشق و همسرآزاري رابطه منفي معناداري وجود دارد.

سوالات یا اهداف پایان نامه :

  • آيا بين عشق و رضايت از زندگي زناشويي رابطه وجود دارد ؟
  • آيا بين بهزيستي روان شناختي و رضايت از زندگي زناشويي رابطه وجود دارد ؟

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

پایان نامه روانشناسی

لینک متن کامل پایان نامه رشته روانشناسی با عنوان : بررسي رابطه عشق و بهزيستي روان شناختي با رضايت مندي از زندگي زناشويي

مطالب مشابه را هم ببینید
فایل مورد نظر خودتان را پیدا نکردید ؟ نگران نباشید . این صفحه را نبندید !
سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه ، تحقیق ، پروژه و مقالات دانشگاهی در رشته های مختلف است. مطالب مشابه را هم ببینید یا اینکه برای یافتن فایل مورد نظر کافیست از قسمت جستجو استفاده کنید. یا از منوی بالای سایت رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید و همه فایل های رشته خودتان را ببینید