دانلود پایان نامه ارشد:رابطه بين بهزيستي روان شناختي و رضايت از زندگي زناشويي

دانلود متن کامل پایان نامه رشته روانشناسی

عنوان کامل پایان نامه :بررسي رابطه عشق و بهزيستي روان شناختي با رضايت مندي از زندگي زناشويي

۲-۲-۱- يافته‌هاي پژوهشي داخل کشور :

حافظي و جامعي نژاد(۱۳۸۹)، در پژوهشي با عنوان رابطه بين عشق، عاطفه مثبت، عاطفه منفي و سبک هاي دلبستگي با رضايت زناشويي نشان دادند که بين عشق، عاطفه مثبت، عاطفه منفي و سبک هاي دلبستگي با رضايت زناشويي رابطه چندگانه وجود دارد.

نتايج پژوهش اسدبيگي و سپاه منصور (۱۳۸۵)، در زمينه رابطه ميان عناصر سبک هاي عشق (صميميت، شهوت و تعهد) و رضايت زناشويي زنان نشان دهنده رابطه معني دار ميان عنصر صميميت و رضايت زناشويي بود.

نتایج پژوهش قمراني (۱۳۸۴)، نشان داد که عشق نقش مهمي در رضايت زناشويي دارد و عشق و اعتماد بين همسران نخستين انگيزه در سازگاري و حل تعارضي بوده است. عشق به همسر زيربناي رضايت از زندگي را تشکيل مي دهد و رضايت زناشويي يک ارزيابي کلي از وضعيت رابطه زناشويي يا رابطه عاشقانه کنوني فرد است(حافظي و جامعي نژاد، ۱۳۸۹).

حفاظي طرقبه و همکاران(۱۳۸۵)، در پژوهش خود با عنوان بررسي ارتباط بين اجزا عشق و رضايت مندي زوجي نشان دادند هم در گروه مردان و هم در گروه زنان نمرات سه جز صميميت، شور و اشتياق و تعهد و تصميم، همبستگي مثبت و معني داري با نمره رضايت مندي کل نشان مي دهد.

نادري و همکاران(۱۳۸۸)، در پژوهشي با عنوان رابطه بين دانش و نگرش جنسي، مولفه هاي عشق و رضايت زناشويي با همسرآزاري نشان دادند که بين مولفه صميميت در عشق و همسرآزاري رابطه منفي معناداري وجود دارد، هم چنين بين مولفه تعهد در عشق و همسرآزاري رابطه منفي معناداري وجود دارد.

سوالات یا اهداف پایان نامه :

  • آيا بين عشق و رضايت از زندگي زناشويي رابطه وجود دارد ؟
  • آيا بين بهزيستي روان شناختي و رضايت از زندگي زناشويي رابطه وجود دارد ؟

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

پایان نامه روانشناسی

لینک متن کامل پایان نامه رشته روانشناسی با عنوان : بررسي رابطه عشق و بهزيستي روان شناختي با رضايت مندي از زندگي زناشويي

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید