دانلود پایان نامه ارشد:بررسي وضعيت توريستها در مشهد


در این پست می توانید متن کامل این پایان نامه را  با فرمت ورد word دانلود نمائید:بررسي وضعيت  توريستها در مشهد

مقدمه:

شهر مقدس مشهد به دليل وجود بارگاه امام رضا (ع) و وجود بيش از 1500 بناي تاريخي و فرهنگي و مذهبي و چشم‌اندازها و موهبتهاي طبيعي مورد توجه گردشگران داخلي و زائران بسياي قرار گرفته است. به اين دليل مسئولين كوشيده‌اند تا امكانات رفاهي مناسبي را براي شهروندان و زائران و گردشكران فراهم آورند؛

در مبحث ديگر ابتدا به تعاريفي كه درباره اوقات فراغت از سوي سازمانها و نهادهاي رسمي اعلام شده مي‌پردازيم در تعريف مركز آمار ايران اوقات فراغت عبارت است از ساعاتي كه بدون اجبار صرف اموري مي‌شود كه فرد شاغل به دور از انگيزه‌هاي اقتصادي يا وظايف خانوادگي و به منظور ايجاد سرگرمي و فراهم‌ آوردن امكانات رشد فكري و جسمي به آن‌ها تمايل دارد در تعريف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي آمده زمان فراغت به زماني اطلاق مي‌شود كه فرد نه به شغل يا فعاليتي چون تحصيل و خانه‌داري مشغول است نه در حال رفت و آمد به محل كار است و مي‌تواند فعاليت فرهنگي داشته باشد ما در اين پروژه به چگونگي گذرانندن اوقات فراغت مردم مشهد مي‌پردازيم:

 

اهداف اين پروژه:

مردم چه مدت از وقت خود را صرف اوقات فراغت مي‌كنند

امكانات رفاهي شهر مشهد تا چه حد مناسب است

ميزان رضايت زواران از امكانات شهر مشهد

آگاهي از عقايد و نگرش مردم مشهد نسبت به اوقات فراغت

اين پروژهبه ما نشان مي‌دهد كه مسئولين چه قدر به موضوع زوار و امكانات رفاهي آن‌ها و شهروندان اهميت مي‌دهند براي انجام اين پروژه از روش جمع‌آوري داده‌هايي كه قبلاً توسط نهادها و سازمان‌هاي دولتي انجام شده بو د استفاده كردم.

 

 

 

 

 

 

بخش اول

اوقات فراغت شهروندان مشهدي و مقايسه آن با متوسط كشوري

بطور متوسط جمعيت بيش از 6 سال در ايران در روزهاي هفته بجز تعطيلات 6/4 ساعت وقت فراغت دارند كه اين ميزان در روزهاي تعطيل به 2/6 ساعت مي‌رسد. در شهر مشهد و ساير كلانشهرها اين ارقام براي روزهاي هفته و ايام تعطيل كمتر است. در جداول 1-1 سهم جمعيت بيش از 6 سال در سه گروه زماني اوقات فراغت كمتر از 3 ساعت بين 3 تا 6 ساعت و بيشتر از 6 ساعت به تفكيك روزهاي تعطيل و ايام هفته ارائه شده است.

جدول 1-1 توزيع جمعيت بيش از 6 سال در شهروندان مشهدي در

سه گروه زماني اوقات فراغت در ايام هفته جز تعطيلات 81-1380

مناطقكمتر از 3 ساعتبين 3 تا 6 ساعتبيشتر از 6 ساعتميانگين زمان اوقات فراغت (ساعت)
مشهد2/472/396/132/4
كلانشهرها5/498/367/139/3
كل كشور7/447/356/196/4

 

در تمام موارد اوقات فراغت شهر مشهد از كل كشور كمتر و از متوسط كلانشهرها با تفاوت اندكي بيشتر است. ميانگين زمان اوقات در روزهاي تعطيل حدود 30 تا 40 درصد نسبت به ساير روزهاي كاري هفته افزايش مي‌يابد. در شهر مشهد زمان فراغت در روزهاي تعطيل حدود 40 درصد افزايش مي‌يابد.

جدول شماره 1-2 توزيع جمعيت بيش از 6 سال شهروندان مشهدي

در سه گروه زمان فراغت در ايام تعطيل هفته 81-1380

مناطقكمتر از 4 ساعت

(درصد)

بين 4 تا 6 ساعت

(درصد)

بيشتر از 6 ساعت

(درصد)

ميانگين زمان اوقات فراغت در يكروز تعطيل (ساعت)
مشهد3327409/5
كلانشهرها3524417/5
كل كشور3923382/6

 

فعاليتهاي اوقات فراغت در خارج از منزل در شهر مشهد

فعاليتهاي اوقات فراغت از منزل در شهر مشهد به فعاليتهاي رسمي و غير رسمي تقسيم مي‌شوند. فعاليتهاي رسمي مانند رفتن به مراكز فرهنگي و تفريحي (مانند سينما، تئاتر، پارك‌هاي تفريحي، نمايشگاهها، گالريها، ورزشگاهها، موزه‌ها، مراكز بازي)، فعاليتهاي مذهبي (رفتن به مجلس و مراسم مذهبي در مراكز عمومي)، فعاليتهاي اجتماعي و مدني (شركت در فعاليتهاي بسيج، انجمن‌ها، صندوق قرض الحسنه، اتحاديه‌ها،…)، گردش و پياده‌روي (قدم زدن در خيابان، پارك، ديدن مغازه و فضاي‌تفريحي)، طبيعت‌گردي و فعاليتهاي هنري (عكاسي، خطاطي، نقاشي، كلكسيون، نواختن موسيقي…) كه از نظر عرف جامعه پذيرفته هستند.

(ممکن است هنگام انتقال از فایل ورد به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)

متن کامل را می توانید دانلود نمائید

چون فقط تکه هایی از متن پایان نامه در این صفحه درج شده (به طور نمونه)

ولی در فایل دانلودی متن کامل پایان نامه

همراه با تمام ضمائم (پیوست ها) با فرمت ورد word که قابل ویرایش و کپی کردن می باشند

موجود است

فایل ها برای اینکه حجم آنها پایینتر شود وراحتتر دانلود شوند با فرمت rar یا zip فشرده شده و پسوردگذاری شده اند. پسورد همه فایل های این سایت یکسان است.

برای دریافت پسورد فایل اینجا کلیک کنید

بررسي وضعيت توريستها در مشهد

مطالب مشابه را هم ببینید
فایل مورد نظر خودتان را پیدا نکردید ؟ نگران نباشید . این صفحه را نبندید !
سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه ، تحقیق ، پروژه و مقالات دانشگاهی در رشته های مختلف است. مطالب مشابه را هم ببینید یا اینکه برای یافتن فایل مورد نظر کافیست از قسمت جستجو استفاده کنید. یا از منوی بالای سایت رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید و همه فایل های رشته خودتان را ببینید