دانلود پایان نامه ارشد:بدون مصرف استروئيد نيز مي توان قهرمان شد


در این پست می توانید متن کامل این پایان نامه را  با فرمت ورد word دانلود نمائید:بدون مصرف استروئيد نيز مي توان قهرمان شد

بدون مصرف استروئيد نيز مي توان قهرمان شد!

در صورتي مي توان اين گفته را تاييد کرد که تست هاي کنترل دوپينگ در مورد تمام مسابقاتي که به اعطاي حکم و مدال قهرماني منجر مي شود با وسواس تمام به اجرا در مي آمد و اين قبيل تست ها نيز در عين حال قدرت کشف و رديابي تمامي انواع داروها و مواد شيميايي غير مجاز شناخته شده و شناخته نشده موجود در بدن ورزشکاران را مي داشت.

اين در حالي است که بسياري از مسابقاتي که بيشتر نيز در داخل کشور انجام مي گيرند مشمول تست دوپينگ نبوده و يا در صورت گرفته شدن نمونه از ورزشکارها نيز تست هاي واقعي کنترل دوپينگ که بيشتر در خارج از کشور نيز انجام مي شود در مورد نمونه هاي گرفته شده اعمال نمي شود.
از اين گذشته داروهاي ممنوعه پس از مدتي از بدن ورزشکار خارج شده و ديگر در تست هاي کنترل دوپينگ قابل رديابي نيستند در حالي که تاثيرات آنها بر قدرت و بر حجم عضلاني در صورتي که تمرينات بدني ورزشکار در سطح خوب و مطلوبي باشد حتي تا مدتها پس از قطع مصرف دارو و حتي تا مدت ها پس از غير قابل رديابي شدن دارو در بدن نيز ماندگاري دارد.
با اين وجود داروهايي نيز وجود دارند که مصرف آنها در تست هاي کنترل دوپينگ قابل رديابي نبوده و ورزشکاران به راحتي و در سطح گسترده اي از آنها براي بالا بردن غير طبيعي و غير مجاز قدرت و حجم عضلاني خود استفاده مي کنند و همين مسئله نيز سلامت رقابت ها را به شدت زير سوال برده و به خطر مي اندازد.
بدون دارو هم مي توان قهرماني را تجربه کرد اما در صورتي که خود ورزشکاران به اين نکته ****** رسيده باشند که مصرف دارو و مواد شيميايي ممنوعه در ورزش علاوه بر اينکه به سلامت جسمي و روحي آنها لطمه مي زند بلکه سلامت رقابت ها را نيز به خطر مي اندازد.
اما همانگونه که خود نيز مي دانيد مصرف دارو و مخصوصاً استروئيدها در سطح بين المللي در ورزش هاي قدرتي و مخصوصاً در پرورش اندام بسيار معمول بوده و در کشورهاي جهان سوم و مخصوصاً ايران نيز مصرف انواع قلابي و بي کيفيت اين داروها بيداد مي کند. در شرايطي که بسياري از ورزشکاران رشته پرورش اندام با مصرف انواع و اقسام داروهاي کشنده و خطرناک نيمه اصل و قلابي در کمتر از يک سال خود را براي شرکت در مسابقات رسمي آماده مي کنند و در اين بين کسي به سلامت مسابقات و به تندرستي خود اهميتي نمي دهد آيا بازهم مي توان ادعا نمود که در اين شرايط مي توان بدون دارو و استروئيد نيز قهرمان شد.
سرنگ هاي مصرف شده که در دستشويي هاي محل برگزاري حتي مسابقات بين شهرستاني! در کشور به مقدارهاي باور نکردني يافت شده و حاکي از تزريق هاي وحشتناک و بي حساب و کتاب ورزشکاران مي کند حاکي از اين است که امروزه دوپينگ در سطح وحشتناکي در اين ورزش شيوع پيدا کرده است و در اين شرايط به جرات مي توان گفت که بدون مصرف دارو و استروئيد انديشيدن به قهرماني چيزي بيش از رويا پردازي و خيالبافي نخواهد بود.
هدف ما از پرداختن به اين حقيقت تلخ و گزنده که در برخي موارد برخي از افراد آن را کتمان مي کنيم تشويق ورزشکاران به مصرف دارو نيست بلکه تاکيدي بر اين حقيقت است که در شرايطي که بدون دارو نمي توان به قهرماني انديشيد چه بهتر که فکر قهرماني را از سر بيرون کرده و تنها و تنها براي سلامت و تندرستي خود ورزش کنيم.
قهرماني و حکم و مدالي که به قيمت از دست رفتن سلامت جسمي و روحي به دست مي آيد نه تنها ستودني و قابل احترام نيست بلکه حتي به قولي مي توان گفت که از چاله در آمدن و در چاه افتادن است.
در بين کساني که براي ملاقات حضوري با من با تحمل زحمت فراوان ترافيک و گرما و غيره به نمايشگاه کتاب مراجعه کرده بودند مادران و پدراني بودند که نه براي طلب دوره و نه براي پرسيدن دستور مصرف داروها و استروئيدها که به دليل نگراني شديدي از تاثيرات منفي داروها و استروئيدهايي که فرزندان نوجوان شان به دستور و به تجويز دکتر جکول هاي برره پرورش اندام ايران مصرف مي کنند داشتند آمده بودند! پسر بچه هاي 14 ساله اي که دستور مصرف روزانه 3 عدد اکسي متولون را دريافت مي کنند و دختر بچه هاي 16 ساله اي که براي رسيدن به لاغري واقعي توصيه به مصرف کلن بوترول و توصيه به مصرف همزمان 3 نوع چربي سوز مي شدند! البته بودند کساني که به دنبال راه حلي براي درمان و از بين بردن عارضه نوک سينه خود مي گشتند و سر از نمايشگاه کتاب درآورده بودند و افسوس که اين افراد بايد به جاي من بايد دکتر جراح و به اطاق عمل مراجعه کنند و بس!
امروزه علاوه بر استروئيدها که تضميني و اعتمادي به اصل بودنشان نيست حتي مکمل هايي که در برخي موارد به نام مکمل هاي ساخت کمپاني هاي معتبر دنيا به ورزشکاران فروخته مي شود نيز دست کمي از استروئيدها نداشته است به طوري که حتي برخي از ورزشکاران سطوح ملي با مصرف اين قبيل فرآورده ها که قاعدتاً بايد طبيعي و مجاز باشند با مثبت شدن تست هاي کنترل دوپينگ روبرو شده اند. مکمل هاي اين چنيني که روزگاري در ايران بازار مکمل را اشباع کرده بودند به صورتي تقلبي در داخل ايران توليد مي شدند و توليد کنندگان براي تاثير بيشتر اين قبيل فرآورده هاي دست ساز و بي مصرف حتي از افزودن داروهاي تاريخ مصرف گذشته اي که به رايگان از داروخانه ها تهيه مي کردند نيز نمي گذشتند.
(ممکن است هنگام انتقال از فایل ورد به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)

متن کامل را می توانید دانلود نمائید

چون فقط تکه هایی از متن پایان نامه در این صفحه درج شده (به طور نمونه)

ولی در فایل دانلودی متن کامل پایان نامه

همراه با تمام ضمائم (پیوست ها) با فرمت ورد word که قابل ویرایش و کپی کردن می باشند

موجود است

فایل ها برای اینکه حجم آنها پایینتر شود وراحتتر دانلود شوند با فرمت rar یا zip فشرده شده و پسوردگذاری شده اند. پسورد همه فایل های این سایت یکسان است.

برای دریافت پسورد فایل اینجا کلیک کنید

بدون مصرف استروئيد نيز مي توان قهرمان شد

مطالب مشابه را هم ببینید
فایل مورد نظر خودتان را پیدا نکردید ؟ نگران نباشید . این صفحه را نبندید !
سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه ، تحقیق ، پروژه و مقالات دانشگاهی در رشته های مختلف است. مطالب مشابه را هم ببینید یا اینکه برای یافتن فایل مورد نظر کافیست از قسمت جستجو استفاده کنید. یا از منوی بالای سایت رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید و همه فایل های رشته خودتان را ببینید