دانلود پایان نامه ارشد:اينترنت: واقعاً شبيه چيست؟


در این پست می توانید متن کامل این پایان نامه را  با فرمت ورد word دانلود نمائید:اينترنت: واقعاً شبيه چيست؟

شاهراه اطلاعات، فضاي اطلاعات و دنياي مجازي است. شخص بايد ناشنوا باشد تا چنين مواردي را در رابطه با اينترنت هر روزه نشنود. اما همگي اين موارد به چه معني هستند؟ اگر VRML، HTML، آبزارهاي اتصالي و ديگر اصطلاحاتي كه در رابطه با اينترنت به كار برد، مي شوند باعث آن مي شود كه شما صلاح بر زمين گذاشته و متواري شويد، پس لحظه اي مكث كنيد.

اين جا به جايي است كه همه چيز از آنجا شروع مي شود. در اين كتاب، اينترنت معناي واقعي خود را كسب مي كند. حال شما مي توانيد بسياري از اين اصطلاحات را كنار هم بگذاريد و از آنها كسب معنا كنيد. در اين درس شما مي توانيد پاسخ سوالات زيرين را بيابيد:

  • اينترنت واقعاً چگونه كار مي كند؟
  • اينترنت چگونه كنار هم نهاده شده است؟
  • اينترنت چه نوع از كارهايي را براي شما امكان پذير ساخته است؟
  • يك مولكول اينترنتي (client) به چه معنايي است؟
  • عناصر مختلف در اينترنت چگونه شناسايي مي شوند؟

اگر شما فكر مي كنيد كه قبلاً پاسخ سوالات فوق را مي دانيد، مي توانيد از مطالب فوق صرف نظر كنيد و به دروس بعدي مراجعه كنيد. البته ممكن است شما بخواهيد به هر حال ادامه دهيد، چون ممكن است اينترنت به صورت ديگري، به حالتي كه هرگز قبلاً شاهد آن نبوده ايد، ارايه شود.

بيش از يك شاهراه

شما لازم نيست كه حتماً به مدت طولاني با اينترنت باشيد تا درك كنيد كه اصطلاح سوپر شاهراه اطلاعات واقعاً به رستي نمي تواند دنياي شگفت آور اينترنت را به اندازه كافي توصيف كند. استفاده از اين اصطلاح به تعبيري مي تواند شبيه استفاده از چرخ و قرقره براي توصيف فيزيك كوانتوم باشد.

آنچه كه شما بدان نياز داريد تصويري از اينترنت است كه با الكترونهاي چرخان و بافيبرهاي نوري كه اطلاعات را با سرعت نور منتقل مي كنند و ديگر زنگ ها و صفيرهايي است كه بخشي از سيستم حيرت آور اينترنت محسوب مي شود، است.

صدايي شبيه صداي تلفن دارند؟ مگرنه؟ به هر حال بخش اعظم سفر اينترنت بر روي خطوط تلفن انجام مي گيرد، پس شباهت زياد آن با تلفن قابل درك است. آيا قانع شديد؟

با يك نگاه سريع به جدول 1-1 شباهت آن دو را بيشتر نمودار خواهد كرد. همچنين جزئيات بيشتري را كه در بقيه درس خواهيد ديد را به شما نشان خواهد داد.


جدول 1-1: اينترنت و سيستم تلفن

سيستم تلفناينترنت
انتقال اطلاعات از قبيل عكس- متن و ويديو از طريق خطوط انتقال متفاوتي.انتقال اطلاعات از قبيل عكس- متن و ويديو از طريق خطوط انتقال متفاوتي.
تشكيل شده است از سيستم پيچيده و قطعات در هم كنيد.تشكيل شده است از سيستم پيچيده و قطعات در هم كنيد.
نيازمند آن است كه هر شخص درگير در آن يك كارت شناسايي، همانند يك شماره تلفن داشته باشد.نيازمند آن است كه هر سيستم درگير در آن يك كارت شناسايي، همانند يك آدرس پستي داشته باشد.
از تجهيزات متفاوتي براي انجام اعمال فراواني استفاده مي كند. تلفن- كامپيوتر- مسيريابها- مودم ها- كليدها و غيره.از تجهيزات متفاوتي براي انجام اعمال فراواني استفاده مي كند.

 

 

وقتي شروع به تفكر در مورد اين شباهتها كنيم، متوجه شباهتهاي حيرت آور آنها خواهيم شد. در حاليكه از دروس اوليه مي گذريد، به طور مستقيم از شباهتهاي خاص مابين دو سيستم يادداشت برداري كنيد تا در درك چگونگي كاركرد اينترنت به شما كمك كند.

سيستمي از سيستمها

يكي از بزرگترين تصورات نادرستي كه مردم از اينترنت دارند اين است كه بدان به چشن يك شيئي مي نگرند. آنها خواهان آن هستند كه آن را در يك جعبه بگذارند و سعي مي كنند آن را به چشم يك وسيله اي كه فقط از يك مكانيسم ساخته شده است بنگرند به جاي آن كه آن را مجموعه اي از قطعات متفاوت ببينند.

برعكس بسياري از دم در رابطه با تلفن چنين برداشت غلطي ندارند. در حقيقت هنگام صحبت از تلفن، عدم كاربرد كلمه سيستم غير ممكن است. به همين طريق، شما بايد همواره به اينترنت به عنوان يك سيستم فكر كنيد. اين نشان دهنده آن است كه اينترنت چقدر به سيستم تلفن شباهت دارد.

(ممکن است هنگام انتقال از فایل ورد به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)

متن کامل را می توانید دانلود نمائید

چون فقط تکه هایی از متن پایان نامه در این صفحه درج شده (به طور نمونه)

ولی در فایل دانلودی متن کامل پایان نامه

همراه با تمام ضمائم (پیوست ها) با فرمت ورد word که قابل ویرایش و کپی کردن می باشند

موجود است

فایل ها برای اینکه حجم آنها پایینتر شود وراحتتر دانلود شوند با فرمت rar یا zip فشرده شده و پسوردگذاری شده اند. پسورد همه فایل های این سایت یکسان است.

برای دریافت پسورد فایل اینجا کلیک کنید

اينترنت: واقعاً شبيه چيست؟

مطالب مشابه را هم ببینید
فایل مورد نظر خودتان را پیدا نکردید ؟ نگران نباشید . این صفحه را نبندید !
سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه ، تحقیق ، پروژه و مقالات دانشگاهی در رشته های مختلف است. مطالب مشابه را هم ببینید یا اینکه برای یافتن فایل مورد نظر کافیست از قسمت جستجو استفاده کنید. یا از منوی بالای سایت رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید و همه فایل های رشته خودتان را ببینید