تحقیق :ارزيابي كمي و كيفي آب و فاضلاب و آزمايش هاي مربوط به آن


در این پست می توانید متن کامل این تحقیق را  با فرمت ورد word دانلود نمائید:ارزيابي كمي و كيفي آب و فاضلاب و آزمايش هاي مربوط به آن

در مبحث آب نكته مهم كنترل كيفيت آب مي باشد كه كنترل به دو صورت كنترل سابقه دار و كنترل كيفيت روز مره (‌عمومي ) انجام مي شود كه حال به طور مختصر تعريفي از آن دو ارائه مي شود .

كنترل كيفيت سابقه دار عبارتست از يك روش تحليلي و بررسي مزايا و معايب و نسبت هاي آن كه در آزمايشگاه انجام مي شود .

كنترل كيفيت روزمره (‌عمومي ) عبارتست از كنترل كيفيت عمومي و خارج از آزمايشگاهي است .

تقسيم بندي آب ها

  • آب هاي زير زميني

آبي كه لايه هاي نفوذ پذير زمين را اشغال مي كند را به عنوان آب هاي زير زميني مي‌شناسيم .

آب هاي زير زميني به صورت هاي مختلف از قبيل چاه ، قنات و غيره قابل برداشت مي باشند و اغلب از آبهايي كه در سفره هاي زير زميني انباشته شده جهت مصارف آشاميدني و شرب استفاده مي كنند از آن جهت كه آب هاي سطحي احتمال وجود آلاينده ها در آن بسيار مي باشد و هنگامي كه اين آب ها از لايه هاي مختلف به داخل زمين نفوذ مي كنند اين مواد همراه آبها تا اندازه هاي گرفته مي شود و در حقيقت لايه هاي زير زمين به عنوان يك صافي براي آب عمل مي كند و لذا آب مناسب تري اگر املاح معدني ديگر همراه آب نشود و خاك ما شور نباشد بدست خواهد آمد .

  • آب هاي سطحي

آبهايي كه جاري يا ساكن برروي زمين باشد را به عنوان آبهاي سطحي مي شناسيم

سرعت جريان آب در ماسه در روز 5-1 متر است وليكن در سنگ ريزه (‌شن ) 10-6 متر در روز مي باشد اما همين آب در گل و لاي و خاك رس ممكن است چند متر يا سانتيمتر در روز باشد .

آب هاي سطحي ممكن است مواد آلاينده اي را كه بروي سطح زمين قرار دارند را با خود برده و تجزيه هوازي يابي هوازي روي آنها انجام دهد ولذا بايد از لحاظ امراض مختلف كه احتمال دارد در اين نوع آبها باشد يقين حاصل كنيم كه اين مستلزم آزمايش هاي مختلف در زمينه هاي دما و تعيين درصد فسفر كل ، درصد آهن كل و درصد هاي Zn, Cu, Cr, Ni و تعيين PH وBOD5, COD آب ها كه به ترتيب برابر است با مقدار قليائيت و اكسيژن شيميايي و زيست شيميايي لازم مي باشد .

3) آب هاي آشاميدني

در مورد آب هاي آشاميدني ما دستورالعمل هاي سازمان بهداشت جهاني (‌WHO) را بايد مورد توجه قرار دهيم

البته آب هاي آشاميدني بيشتر همان آب هايي هستند كه از چاه ، قنات و رودها در دستر س قرار مي گيرند .

آب هاي مورد استفاده در ساختمان

اين نوع آب ها بايد داراي شوري كم جهت استحكام سيمان و سخت شدن سريع آن باشند

آب هاي آبياري

آب هاي مورد استفاده در آبياري محدوده هاي بسيار گسترده دارد كه براي هر نوع گياه و تنوع هاي آن مختلف مي باشد و لذا آب هاي شور بستگي به شرايط اقليمي ممكن است مناسب يا نامناسب باشد يا نمونه‌اي ديگر اينكه مثلاً آب هاي حاوي كربنات براي خاك هاي قليايي و خاك هاي حاوي سنگ آهك و متراكم زيان بخش بوده و ليكن براي خاك هاي ماسه‌اي و اسيدي مفيد مي باشد

(ممکن است هنگام انتقال از فایل ورد به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)

متن کامل را می توانید دانلود نمائید

چون فقط تکه هایی از متن تحقیق در این صفحه درج شده (به طور نمونه)

ولی در فایل دانلودی متن کامل تحقیق

همراه با تمام ضمائم (پیوست ها) با فرمت ورد word که قابل ویرایش و کپی کردن می باشند

موجود است

فایل ها برای اینکه حجم آنها پایینتر شود وراحتتر دانلود شوند با فرمت rar یا zip فشرده شده و پسوردگذاری شده اند. پسورد همه فایل های این سایت یکسان است.

برای دریافت پسورد فایل اینجا کلیک کنید

لينک دانلود تحقيق : ارزيابي كمي و كيفي آب و فاضلاب و آزمايش هاي مربوط به آن

مطالب مشابه را هم ببینید
فایل مورد نظر خودتان را پیدا نکردید ؟ نگران نباشید . این صفحه را نبندید !
سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه ، تحقیق ، پروژه و مقالات دانشگاهی در رشته های مختلف است. مطالب مشابه را هم ببینید یا اینکه برای یافتن فایل مورد نظر کافیست از قسمت جستجو استفاده کنید. یا از منوی بالای سایت رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید و همه فایل های رشته خودتان را ببینید