دانلود تحقیق:احتراق خفیف


در این پست می توانید متن کامل این تحقیق را  با فرمت ورد word دانلود نمائید:احتراق خفیف

چكيده

احتراق خفیف یک تکنولوژی پاک است که متکی بر مخلوط بسیار رقیق و پيشگرم برای اکسید کردن سوخت در شرایط همگن است. سطح رقت بالا اجازه می دهد تا گرادیان دما محدود است بنابراین برای کاهش و کنترل انتشار آلاینده گونه مانند و ذرات ماده از سیستم های تولید انرژی.

علاوه بر آن نیز می توان به عنوان یک فرایند تمیز کردن را در منطقه پس از احتراق از سیستم های صنعتی برای جلو گیری از گونه های آلاینده موجود در جریان گاز خروجی به کار گرفته شده است.

این مقاله با اکسیداسیون  جلو گیری از آلودگی هوا خطرناک (HAP) و مرکب آلی فرار (VOC) گونه ها در رژیم احتراق خفیف است.

سیستم جلو گیری بهره وری افزایش می یابد که آیا رقیق کننده مناسب و  یا سوخت “تقویت” به کار گرفته شده است. صورت رقت آب یا هیدروژن به عنوان سوخت کمکی، اکسیداسیون آلاینده ها می تواند مهارت از آب و هیدروژن تمایل برای دادن رادیکال در شرایط حرارتی نوعی از فرآیند احتراق خفیف است.

بنابراین توجه شده است در اثر طبیعت رقیق کننده و علاوه بر هیدروژن به مخلوط در تکامل فرایند اکسیداسیون، با توجه به احتراق خودکار متمرکز و زمان اکسیداسیون. تجزیه و تحلیل شده است با استفاده از شبیه سازی عددی متوجه شدم با استفاده از نیتروژن و / یا آب را به عنوان مقدار رقیق کننده و چند تن از هیدروژن انجام می شود.

نتایج نشان می دهد که بخار و هیدروژن به میزان قابل توجهی تحت تاثیر قرار مشخصه بار جنبشی (خودکار احتراق و اکسیداسیون). نرخ تجزیه و تحلیل تولید عددی انجام شد، به درک مکانیسم های شیمیایی که در سیستم رقیق شده در آب و  یا در حضور هیدروژن در طیف گسترده ای ورودی دمای مخلوط است.

مقدمه

در فرایندهای صنعتی HAP و  یا کنترل انتشار VOC از طریق فن آوری های مختلف، یعنی حرارتی یا کاتالیستی اکسیداسیون، جذب و یا تراکم [1، 2] در وابستگی VOC / PAH غلظت در گازهای حاصل خسته تحقق یابد. این که آیا آن محدوده از 20 تا 2000 اکسیدکننده ppmv کاتالیزوری و یا حرارتی هستند از فن آوری های جلو گیری مناسب است. سابق پیش بینی با استفاده از کاتالیزور پلاتین، پالادیوم و یا دی اکسید منگنز برای تبدیل آلاینده ها در دی اکسید کربن و آب را در یک دامنه محدود درجه حرارت (300 -500 ° C)، در حالی که اکسیداسیون حرارتی متکی در درجه حرارت اتاق احتراق بالا (725-825° C) و زمان مناسب احتباس (0.5-1 ها). هر دو از فن آوری های طراحی شده برای رسیدن به از 95٪ تا 99٪ راندمان حذف [3، 4].

در اکسیدکننده هر دو حرارتی و کاتالیستی گرما از اکسیداسیون HAP/ VOC  ترکیبات گازهای دودکش خسته شده منتشر شده است به اندازه کافی برای بالا بردن درجه حرارت از جریان زباله تا به دمای مورد نظر نیست، به طوری که جریان گاز پیش گرم و کمکی سوخت وهوا به طور معمول مورد نیاز است. استراتژی ممکن است منجر به درجه حرارت کار است که می تواند مورد، در اکسیدکننده حرارتی، تشکیل نامطلوب محصولات، مانند NOx استفاده، در حالی که، در اکسیدکننده کاتالیستی، خنثی سازی کاتالیزور است.

در صورت از سوزاندن حرارتی HAP / VOC، آلاینده ها را می توان در شرایط معمولی از عمل احتراق خفیف ، رژیم اعم از واکنش دهنده ها قبل از حرارت دادن در درجه حرارت بالاتر از VOC / HAP خودکار دمای احتراق و مخلوط رقت در سطح افزایش اکسیدبالا به اندازه کافی برای رسیدن به مخلوط قابل اشتعال نبوده است. چنین رویکردی را خوب کنترل درجه حرارت کار در نتیجه اجتناب از شکل گیری ناخواسته توسط محصولات دلالت دارد.

علاوه بر این، سیستم بهره وری کاهش ممکن است افزایش یابد که آیا رقیق کننده مناسب و  یا تقویت سوخت به کار گرفته شده است.در واقع، در مورد رقت مخلوط بخار و یا علاوه بر هیدروژن، کاهش HAP می توان افزایش یافته است از ترکیباتی مانند گونه های رادیکال آزاد و سرعت انجام واکنش های اکسیداسیون.

در این چارچوب، هدف از این مقاله به تجزیه و تحلیل مقدماتی از اکسیداسیون HAP در رژیم احتراق خفیف است. اثر از طبیعت رقیق کننده و هیدروژن به عنوان سوخت کمکی با مقایسه نتایج عددی به دست آمده مخلوط با نیتروژن و  یا آب در حضور مقادیر مختلفی از هیدروژن رقیق ارزیابی شده است.

(ممکن است هنگام انتقال از فایل ورد به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)

متن کامل را می توانید دانلود نمائید

چون فقط تکه هایی از متن تحقیق در این صفحه درج شده (به طور نمونه)

ولی در فایل دانلودی متن کامل تحقیق

همراه با تمام ضمائم (پیوست ها) با فرمت ورد word که قابل ویرایش و کپی کردن می باشند

موجود است

فایل ها برای اینکه حجم آنها پایینتر شود وراحتتر دانلود شوند با فرمت rar یا zip فشرده شده و پسوردگذاری شده اند. پسورد همه فایل های این سایت یکسان است.

برای دریافت پسورد فایل اینجا کلیک کنید

لینک دانلود تحقیق : احتراق خفیف

مطالب مشابه را هم ببینید
فایل مورد نظر خودتان را پیدا نکردید ؟ نگران نباشید . این صفحه را نبندید !
سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه ، تحقیق ، پروژه و مقالات دانشگاهی در رشته های مختلف است. مطالب مشابه را هم ببینید یا اینکه برای یافتن فایل مورد نظر کافیست از قسمت جستجو استفاده کنید. یا از منوی بالای سایت رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید و همه فایل های رشته خودتان را ببینید