دانلود تحقیق:آشنايي با ASP


در این پست می توانید متن کامل این تحقیق را  با فرمت ورد word دانلود نمائید:آشنايي با ASP

مقدمه و معرفي

قصد ما اين است كه شما را با تكنولوژي asp كه كاربرد فراواني در طراحي سايتها و صفحات حرفه اي تر دارد آشنا كنيم .
پس از مطالعه ي اين دوره شما ميدانيد ASP چيست چه كاربردي دارد و چگونه مي توانيد يك برنامه ي كاربردي (يك سايت) بنويسيد كه از اين تكنولوژي استفاده مي كند .

صفحات سرويس دهنده فعال(Active Srerver Pages) يك تكنولوژي در زمينه برنامه نويسي در سرويس دهنده ها مي باشد كه توسط شركت مايكروسافت براي ايجاد صفحات HTLM پويا در اينترنت وشبكه هاي داخلي (interanet)طراحي شده است .

ASP  چيست ؟
بر خلاف HTML ،  ASP يك زبان نيست ، يك برنامهُ كاربردي مثل FrontPage  يا Word‌ هم نيست ؛ بلكه ASP يك تكنولوژي براي ساخت صفحات وب پويا است .
ASP بر اين اساس بنا شده است كه با  HTML براي ايجاد صفحات وب پويا استفاده شود. در حقيقت ASP‌ كدهاي HTML را ايجاد مي نمايد.
به طور كلی يك صفحهُ ASP‌ از سه قسمت زير تشكيل ميشود : (SomePage.asp)
1) متون ساده ای كه به طور مستقيم در صفحة نمايش نشان داده مي شوند .
2) كد های  HTML كه براي مرورگرچگونگی نمايش متن را تعيين می كنند. اين كدها بين دو علامت < > قرار می گيرند و در سمت سرويس گيرنده اجرا می شوند و به آنها تگ گفته مي شود .
3) معمولاً قسمتی هم كد ASP . اين كدها بين دو علامت قرار می گيرند و در سمت سرويس دهنده اجرا می شوند .
ويژگي هاي منحصر به فرد ASP كه در يك HTML ساده نمي توان به آن دست يافت عبارتند از :
· مي توانيد كدهايي بنويسيد كه در سرويس دهنده ي وب اجرا شود .
· اشيائي دارد كه با استفاده از آنها كارهاي زيادي مي توانيد انجام دهيد مثل Request ، Response و غيره كه در قسمتهاي بعدي آنها را شرح مي دهيم .
· مي توان با استفاده از اشياء اكتيوايكس قابليتهاي ASP را گسترش داد .
· با استفاده از ASP مي توانيد اطلاعات مورد نظر خود را با پايگاه داده هاي مختلف (مثل Access يا SQL Server و … رد و بدل كنيد)
به طور كلي مي توان گفت محدوديتي در اين كه چه كاري با ASP مي توانيد انجام بدهيد نداريد و تقريبا هر سايت وبي كه امروزه در اينترنت وجود دارد با ASP قابل انجام است .

كارهايي كه ASP مي تواند انجام دهد ولي HTML نمي تواند :
1. با بروز درآوردن (update) يك  فايل متني يا محتويات يك پايگاه داده مي توان صفحات وب رابدون نوشتن كد HTML ي ويرايش كرد .
2. ساختن صفحات وب در جهت علاقه كاربرد
3. اطلاعات را از فرمها دريافت و در يک پايگاه داده ذخيره نمايد .
4. ساختن صفحات تبليغاتی با استفاده از يك مجموعه اشكال گرافيكي مختلف .
5. يک شمارنده صفحه ايجاد نمايد .
6. گرفتن ورودي از كاربر ، و برگرداندن اطلاعات به همان كاربر با توجه به اطلاعات دريافتي
7. و ….

تفاوت اصلي HTML محض با ASP در اينست كه HTML روي مرورگر تفسير يا ترجمه مي شود و روي سرويس دهنده اجرا نمي شود ، در حاليكه ASP روي سرويس دهنده اجرا مي شود و حسن آن در اينجاست كه با نوشتن كدي كه روي سرويس دهندهُ وب اجرا مي شود ، به امكانات بيشتري دست خواهيد يافت .
در درس بعد با سرويس دهنده ي وب آشنا مي شويد .

 

آموزش ASP– LocalHost

سرويس دهنده ي وب چيست

تا به حال به اين مساله فكر كرده ايد كه وقتي آدرسي را در مرورگر خود مي نويسيد(ie,netscape,…) چه اتفاقاتي مي افتد كه منجر به نمايش يك سري متون و تصاوير مي شود (و يا گاهي اوقات ممكن است به دلايل خاصي به شما اجازه ي ديدن آن صفحات را ندهد).
زماني كه يك صفحهُ HTML درخواست مي شود :
· ابتدا اين تقاضا به يك كامپيوتري كه سرويس دهنده ي وب (WebServer) نام دارد ارسال مي شود . ( مهمتزين هدف هر سرويس دهنده ي وبي , سرويس دادن به صفحات html است . )
· سرويس دهنده ي وب تقاضايي كه از مرورگر آمده رامي خواند و سپس ،
· صفحه مربوطه رادرسرويس دهنده پيدامي كند .
· صفحه ي وب يافته شده را از طريق شبكه به مرورگر درخواست كننده مي فرستد.
در مورد صفحات ASP نيز روال كار به همين منوال است ، با اين تفاوت كه در مرحله ي سوم پس از اين كه سرويس دهنده ي وب ، صفحه ي وب را پيدا كرد (در صورتي كه پسوند asp داشته باشد) ابتدا قسمتهايي از صفحه كه حاوي كدهاي ASP‌ است را ترجمه كرده ، اجرا مي كند و كدهاي HTML ي را به عنوان خروجي اجراي كدهاي ASP توليد مي كند . سپس صفحه  HTML آماده شده را براي مرورگر مي فرستد . به همين دليل اگر شما در مرورگر خود View Source كنيد هيچ اثري از كد ASP مشاهده نخواهيد كرد .
خوب بنابراين , براي اين كه كار خود را براي يادگيري ASP شروع كنيم اول بايد يك سرويس دهنده ي وب مناسب انتخاب كرده و آن را روي سيستم خود نصب كنيم .
سرويس دهنده هايي كه ASP را پشتيباني مي كنند :

ما يكروسافت دو سرويس دهنده ي وب كه قابليت اجراي كدهاي ASP را دارد معرفي نموده است :
· ( IIS ) سرويس دهندهُ اطلاعات اينترنت كه روي Win2000 , WinXP نصب مي شود . اين برنامه همراه ويندوزهاي ذكر شده ارائه شده است و با استفاده از يك Add Windows Component ساده مي توانيد آن را روي سيستم خود نصب كنيد .

(ممکن است هنگام انتقال از فایل ورد به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)

متن کامل را می توانید دانلود نمائید

چون فقط تکه هایی از متن تحقیق در این صفحه درج شده (به طور نمونه)

ولی در فایل دانلودی متن کامل تحقیق

همراه با تمام ضمائم (پیوست ها) با فرمت ورد word که قابل ویرایش و کپی کردن می باشند

موجود است

فایل ها برای اینکه حجم آنها پایینتر شود وراحتتر دانلود شوند با فرمت rar یا zip فشرده شده و پسوردگذاری شده اند. پسورد همه فایل های این سایت یکسان است.

برای دریافت پسورد فایل اینجا کلیک کنید

لینک دانلود تحقیق : آشنايي با ASP

مطالب مشابه را هم ببینید
فایل مورد نظر خودتان را پیدا نکردید ؟ نگران نباشید . این صفحه را نبندید !
سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه ، تحقیق ، پروژه و مقالات دانشگاهی در رشته های مختلف است. مطالب مشابه را هم ببینید یا اینکه برای یافتن فایل مورد نظر کافیست از قسمت جستجو استفاده کنید. یا از منوی بالای سایت رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید و همه فایل های رشته خودتان را ببینید