دانلود پایان نامه آثارمنفی ازدواج تحمیلی بر روابط خانوادگی


دانلود متن کامل پایان نامه رشته روانشناسی

عنوان کامل پایان نامه : ازدواج تحمیلی

گفتار اول: مسئوليت اخلاقي

برخي قواعد و هنجارهاي در فرهنگ ها، مذاهب و كشورهاي مختلف داراي الزام معنوي زيادي هستند كه اكثراً از دين، فرهنگ، عرف و پيشينه تاريخي كشورها نشات مي گيرند. علاوه بر اين ها هنجارهايي هستند كه بعنوان قواعد اخلاقي براي بشريت در طول تاريخ و در تمامي  مكان هاي جغرافيايي پذيرفته شده اند كه هركس بر خلاف آن ها عمل نمايد. هم از طرف وجدان خويش و هم از طرف هم نوعان خود مورد سرزنش قرار مي گيرد. هر كس اين دو دسته از قواعد و هنجارها را نقض كند به لحاظ اخلاقي مسئول خواهد شد  مراد از اين مسئوليت اخلاقي اين تعريف مي باشد كه البته تفاوت هاي زيادي با مسئوليت مدني دارد.

در مسئوليت مدني شخص در برابر ديگر (زيان ديده) پاسخگو است ولي در مسئوليت اخلاقي در برابر خداوند و وجدان خويش ديگر اينكه ركن اصلي تحقق مسئوليت مدني، ورود ضرر ناروا به شخص حقيقي يا حقوقي است ولي در مسئوليت اخلاقي حتماً لازم نيست ضرري به كسي وارد شود، بلكه صرف غير اخلاقي بوده عمل كافيست.

در مسئوليت مدني، هدف جبران ضررهاي ناروا است ولي در مسئوليت اخلاقي اصلاح ضرر خود انسان ها در مسئوليت اخلاقي دامنه مسئوليت فراتر از فعل و ترك فعل است و حتي نيات و افكار را در نظر مي گيرد ولي در مسئوليت مدني نيت اضرار به ديگري محلي از اعراب ندارد و تفاوت هاي ديگري كه به لحاظ ضمانت اجرا و غيره بين مسئوليت مدني و مسئوليت اخلاقي وجود دارد.[۱]

[۱] – ن.ك به كاتوزيان، الزام هاي خارج از قرارداد، صص۴۸ به بعد.

سوالات یا اهداف پایان نامه :

۱-آيا ميشود با وجود موانع قانوني موجود براي والدين مسوليت مدني فرض نمود؟

۲- آيا صحيح است كه والدين را محكوم به جبران خسارت نمود؟

۳-آيا نبايد قانوني تدوين شود كه در راستاي حمايت از قربانيان ازدواج هاي تحميلي باشد؟ آيا مقررات فعلي به نحوي  است كه بتواند جبران خسارت شخص زيان ديده را نمايد و چنانچه خسارتي وارد گردد آيا شخص زيان ديده مي تواند از طرق پيش بيني شده ي قانوني خسارت خود را جبران نمايد و آيا مي توان از طريق نظريه مسئوليت مدني والدين جلوي اين معضل اجتماعي را گرفت يا از آمار ازدواج تحميلي كاست؟

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

پایان نامه روانشناسی

لینک متن کامل پایان نامه رشته روانشناسی با عنوان :  ازدواج تحمیلی

مطالب مشابه را هم ببینید
فایل مورد نظر خودتان را پیدا نکردید ؟ نگران نباشید . این صفحه را نبندید !
سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه ، تحقیق ، پروژه و مقالات دانشگاهی در رشته های مختلف است. مطالب مشابه را هم ببینید یا اینکه برای یافتن فایل مورد نظر کافیست از قسمت جستجو استفاده کنید. یا از منوی بالای سایت رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید و همه فایل های رشته خودتان را ببینید