دانلود پایان نامه:معاهدات


در این پست می توانید متن کامل این پایان نامه را  با فرمت ورد word دانلود نمائید:معاهدات

معاهدات

معاهدات ، همانند قراردادهای خصوصی ، حقوق و تعهداتی را در خصوص خود بین طرفین ایجاد می کنند . نام دیگر معاهدات ((کنوانسیونهای بین المللی ))است . عبارت ((خواه عام خواه خاص))صرفا مربوط به این است که آیا معاهدات از معاهداتی است که کشورهای بسیاری عضو آن می باشند (عام) یا فقط برخی کشورها ، از جمله کشورهای طرف اختلاف عضو آن هستند (خاص) معاهده بین دو کشور معاهده دو جانبه ، و معاهده بین بیش از دو کشور معاهده چند جانبه نامیده می شود . ((موجد مقرراتی که صریحا توسط کشورهای طرف اختلاف به رسمیت شناخته شده ، باشند )):معاهدات قانونی وضع نمی کنند . (که دارای کاربرد عام باشند ) بلکه(در مناسبات بین طرفین معاهده ) مقررات ایجاد می کنند . معاهدات وقتی ((صریحا به رسمیت شناخته شده))هستند که کشور ذیربط با یک اقدام دارای ((عضو ))آن معاهده شود ، یعنی موقعی که آن کشور معاهده را تصویب کرده یا بطریق دیگری به مقررات معاهده متعهد شود . مقررات معاهده بدلیل وجود حقوق معاهدات که به معاهدات چنین اثری می بخشد برای طرفین تبدیل به ((قانون)) می شود همانطوری که ممکن است در حقوق داخلی هم یک قرار داد به موجب اثر حقوق قراردادها برای طرفین آن جزء قانون شود .

سریان سینکلر در اثر خود به نام((کنوانسیون وین در خصوص حقوق معاهدات))می نویسد :

((منبع قواعد حقوقی حاکم بر انعقاد ، تشکیل ، تفسیر و اعتبار معاهدات چیست …؟ قبل از انعقاد کنوانسیون وین در خصوص حقوق معاهدات ، می شد با اطمینان بالایی ادعا کرد که منبع … اغلب قواعد حقوق معاهدات در عرف بین المللی قرار داد که حاکی از دلیل رویه ای عمومی است که بعنوان حقوق پذیرفته شده …(اما)…منبع بنیادی ترین اصل حقوق معاهدات – یعنی اصل لزوم وفای به عهد – ماهیتا فرا حقوقی است و تنها می تواند بدینگونه باشد.))

 

حقوق معاهدات

تعريف معاهده

اگرچه تعريف معاهده بين المللي در ابتدا به نظر مي رسد يك موضوع صرفاً نظري باشد ، اما تجربيات قضايي نشان مي دهد كه تعيين اين امر كه آيا يك سند نظمعين ، معاهده نيز محسوب مي شود يا خير ، داراي پيامدهاي عملي مهمي است .

براي مثال در دومورد از قضاياي مطروحه در ديوان بين المللي دادگستري اين كه يك سند ، معاهده نيز بود يا خير ، در ايجاد صلاحيت ديوان در رابطه با دعاوي مطروحه اهميتي تعيين كننده داشت .[1]

در قضيه شركت نفت ايران – انگليس صلاحيت ديوان بر مبناي پذيرش يك بند اختياري كه به دعاوي ((مربوط به اجراي معاهدات يا كنوانسيونهاي پذيرفته شده از سوي ايران وبه دنبال تصويب اين اعلاميه ))اشاره داشته واز سال 1932 موجود بوده است ،استناد شده بود .

پس از سال 1932 پادشاهي بريتانيا به قرارداد امتياز 1933 كه بين دولت ايران وشركت نفت ايران – انگليس امضاء شده بود ، بعنوان يك معاهده استناد نموده وچنين اظهار داشت كه آن قرارداد داراي :

((خصيصه اي دوگانه بوده است ، يعني خصيصه بودن وعي قرارداد امتياز بين دولت ايران وشركت مذكور وخصيصه معاهده اي ميان دو دولت )) بهر حال ديوان نمي توانست ،

(( اين نظر را بپذيرد كه قرارداد منعقده ميان دولت ايران وشركت نفت ايران – انگليس داراي خصيصه اي دو گانه است ف آن قرارداد چيزي بيش از يك قرارداد امتياز ميان يك دولت ويك شركت خارجي نيست . دولت پادشاهي بريتانيا طرف قرارداد محسوب نمي شود ؛ زيرا هيچ نوع رابطه قراردادي بين دولت ايران ودولت پادشاهي بريتانيا وجود ندارد )).

 

(ممکن است هنگام انتقال از فایل ورد به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)

متن کامل را می توانید دانلود نمائید

چون فقط تکه هایی از متن پایان نامه در این صفحه درج شده (به طور نمونه)

ولی در فایل دانلودی متن کامل پایان نامه

همراه با تمام ضمائم (پیوست ها) با فرمت ورد word که قابل ویرایش و کپی کردن می باشند

موجود است

فایل ها برای اینکه حجم آنها پایینتر شود وراحتتر دانلود شوند با فرمت rar یا zip فشرده شده و پسوردگذاری شده اند. پسورد همه فایل های این سایت یکسان است.

برای دریافت پسورد فایل اینجا کلیک کنید

معاهدات

مطالب مشابه را هم ببینید
فایل مورد نظر خودتان را پیدا نکردید ؟ نگران نباشید . این صفحه را نبندید !
سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه ، تحقیق ، پروژه و مقالات دانشگاهی در رشته های مختلف است. مطالب مشابه را هم ببینید یا اینکه برای یافتن فایل مورد نظر کافیست از قسمت جستجو استفاده کنید. یا از منوی بالای سایت رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید و همه فایل های رشته خودتان را ببینید