دانلود تحقیق:مدل عارضه‌‌‌‌‌‌‌‌‌يابي و تحليل جامع مديريت موج


در این پست می توانید متن کامل این تحقیق را  با فرمت ورد word دانلود نمائید:مدل عارضه‌‌‌‌‌‌‌‌‌يابي و تحليل جامع مديريت موج

بسياري از شرکت‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها با مشکلات متعددي در حوزه‌‌‌‌‌‌‌‌‌هاي تأمين، نگهداري، تخصيص و کنترل موجودي‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها دست به گريبانند و به دليل کمبود يا رسوب موجودي‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها، هزينه‌‌‌‌‌‌‌‌‌هاي زيادي را متحمل مي‌‌‌‌‌‌‌‌‌شوند. براساس برخي آمارها، هزينه سالانه نگهداري مواد در انبار به طور معمول حدود 30درصد از متوسط ارزش موجودي انبار است. بنابراين، هر ميزان صرفه‌‌‌‌‌‌‌‌‌جويي و کاهش هزينه در اين بخش، به سودآوري سازمان کمک شاياني خواهد کرد. در اين مقاله، با توجه به اهميت موضوع مديريت موجودي‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها و جايگاه آن در صنايع مختلف، اقدام به طراحي الگويي براي تحليل و عارضه‌‌‌‌‌‌‌‌‌يابي موجودي‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها کرده‌‌‌‌‌‌‌‌‌ايم. در اين مدل، پس از مروري بر رويکرد باليني، با به‌کارگيري اين مدل سعي در شناسايي و تحليل مسائل و عارضه‌‌‌‌‌‌‌‌‌هاي مديريت موجودي کالا بر اساس معيارهاي مربوطه خواهيم کرد.
در اين نوشته، فرض شده است که خواننده با مفاهيم نظري مديريت موجودي کالا، آشنايي دارد. لذا به منظور جلوگيري از اطاله کلام، اين مباحث را مطرح نکرده‌‌‌‌‌‌‌‌‌ايم. در ضمن، معيارهاي ارائه شده در اين مدل نيز به صورت خلاصه بيان شده است. مخاطبان اصلي اين مقاله، مديران و کارشناسان مالي، توليد و انبار مي‌‌‌‌‌‌‌‌‌باشند. در اين نوشتار، مختصري نيز در مورد رويکرد و ارکان آن توضيح داده‌‌‌‌‌‌‌‌‌ايم.

براي استخراج معيارهاي مختلف عارضه‌‌‌‌‌‌‌‌‌يابي، در حوزه مديريت موجودي کالا، دو مسير متفاوت را در فرايند مديريت موجودي کالا، مدنظر قرار داده‌‌‌‌‌‌‌‌‌ايم. قبل از اينکه به تشريح مدل باليني بپردازيم، لازم است درباره اين دو مسير توضيح بدهيم. همان‌‌‌‌‌‌‌‌‌طور که در شکل 1 ملاحظه مي‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنيد، حوزه‌‌‌‌‌‌‌‌‌هاي مختلفي با مديريت موجودي کالا ارتباط دارند که هر يک داراي نقش مؤثري در فرايند آن ايفا مي‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنند. مديريت موجودي، از مرحله پيش‌‌‌‌‌‌‌‌‌بيني تقاضاي مشتريان و ثبت تقاضاي آنها شروع مي‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود. اگر اين مسير را به سمت راست ادامه دهيم، ملاحظه مي‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنيم که پيش‌‌‌‌‌‌‌‌‌بيني تقاضا وثبت آن، به‌عنوان ورودي برنامه‌‌‌‌‌‌‌‌‌ريزي کلان توليد استفاده مي‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود. برنامه‌‌‌‌‌‌‌‌‌ريزي کلان توليد به همراه برنامه‌‌‌‌‌‌‌‌‌ريزي ظرفيت موردنياز و به‌منظور بالابردن دقت و سرعت و کيفيت برنامه‌‌‌‌‌‌‌‌‌ريزي مواد موردنياز، صورت مي‌‌‌‌‌‌‌‌‌گيرد. برنامه‌‌‌‌‌‌‌‌‌ريزي مواد موردنياز نيز از طريق تعامل با سيستم انبارداري و خريد و فروش، مي‌‌‌‌‌‌‌‌‌تواند توسط گزارش‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها و نيز برنامه‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها و خروجي‌‌‌‌‌‌‌‌‌هاي خود، ابزاري قوي در مديريت سازمان باشد.

شكل1: مديريت موجودي كالا از دو منظر

 

البته در کل اين فرايند، سيستم‌‌‌‌‌‌‌‌‌هاي کنترل و نظارت نيز وجود دارند که براي مديريت بهينه موجودي‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها، از اين سيستم‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها استفاده مي‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود: براي اينکه مديريت کنيم، کنترل و نظارت مي‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنيم.
سمت حرکت مسير دوم، کاملاً عکس مسير اول است. مدير مي‌‌‌‌‌‌‌‌‌تواند از طريق نظام MRP بر کل فرايند موجودي کالا، مديريت کند. وي به منظور تحقق اهداف MRP، از سيستم‌‌‌‌‌‌‌‌‌هاي انبارداري، تدارکات و خريد و فروش، برنامه‌‌‌‌‌‌‌‌‌ريزي کلان توليد و برنامه‌‌‌‌‌‌‌‌‌ريزي ظرفيت موردنياز و BOM استفاده مي‌‌‌‌‌‌‌‌‌کند.
ما از اين دو مسير، براي استخراج معيارها استفاده خواهيم کرد. اين دو مسير به ما کمک مي‌‌‌‌‌‌‌‌‌کند که نگاه جامع‌‌‌‌‌‌‌‌‌تري در تبيين معيارها داشته باشيم و بتوانيم تمام زواياي موضوع را بررسي کنيم.
(ممکن است هنگام انتقال از فایل ورد به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)

متن کامل را می توانید دانلود نمائید

چون فقط تکه هایی از متن تحقیق در این صفحه درج شده (به طور نمونه)

ولی در فایل دانلودی متن کامل تحقیق

همراه با تمام ضمائم (پیوست ها) با فرمت ورد word که قابل ویرایش و کپی کردن می باشند

موجود است

فایل ها برای اینکه حجم آنها پایینتر شود وراحتتر دانلود شوند با فرمت rar یا zip فشرده شده و پسوردگذاری شده اند. پسورد همه فایل های این سایت یکسان است.

برای دریافت پسورد فایل اینجا کلیک کنید

لینک دانلود تحقیق :مدل عارضه‌‌‌‌‌‌‌‌‌يابي و تحليل جامع مديريت موج

مطالب مشابه را هم ببینید
فایل مورد نظر خودتان را پیدا نکردید ؟ نگران نباشید . این صفحه را نبندید !
سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه ، تحقیق ، پروژه و مقالات دانشگاهی در رشته های مختلف است. مطالب مشابه را هم ببینید یا اینکه برای یافتن فایل مورد نظر کافیست از قسمت جستجو استفاده کنید. یا از منوی بالای سایت رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید و همه فایل های رشته خودتان را ببینید