تحقیق :بررسي آبزيان سد 15 خرداد


در این پست می توانید متن کامل این تحقیق را  با فرمت ورد word دانلود نمائید:بررسي آبزيان سد 15 خرداد

-1 زمين شناسي :

به طور كلي دوران سوم قسمت مهمي از نواحي اطراف قم به واسطه درياي مديترانه مركزي پوشيده بوده و رسوبات و ته نشينهاي درياي مزبور اكنون در اطراف كوههاي شاه جمال – نرداغي – دوبرادران – خضر – كيكويه – و ساير كوههاي شهرستان قم ديده مي شود.

آثار درياي مزبور در نقاط نامبرده همان رسوبات ماكاكر ( آهك ) و بعضي اوقات سنگهاي گچي و سنگهاي نمكي مي باشند كه متعلق به دوره ميوسن از دوران سوم است كه در تمام تشكيلات ميوسن مارنهاي خاكستري و طبقات گچ و كنگلومرا شناخته شده است در روي طبقه گفته شده و در زير تشكيلات ميوسن سنگهاي سبز و آهكهاي ماسه دار ديده مي شود كه محتوي فسيل خارپوستاني از فاميل كليپتاستريد و به خصوص جنس اسكوتلاسوبر و توندرا مي باشد.

در روي طبقه نامبرده رسوبات مارني و آهكي وجود دارد كه به طور وفور داراي فسيل روزنه داراني از فاميل اربيتوئد مي باشد مخصوصاً جنس معروف لپيد و سيكلينا در نزديكي شاه جمال در 500 متري خط آهن و همچنين در دامنه شمالي كره نرداتي فراوان است درروي تمام تشكيلات فوق الذكر مانهاي سبز رنگ ديگري قرار گرفته است كه داراي دو كفه ايها فراوان است و از آن جمله مي توان جنس معروف پكتن را نامبرد خصوصاً گونه فراوان آيكتن تيژي ( آيكتن تيژي از بي سران نرم تنان دوران سوم است كه دو صدف قرنيه راست و چپ و دوزايده پهن در دو طرف لولا داشته است از فسيل مذكور در كوههاي شهرستان قم فراوان ديده مي شود) در تمام مارنهاي سبز رنگ وجود دارد.

  • موقعيت و وسعت

استان قم تقريباً در مركز ايران قرار دارد مساحت آن 14631 كيلومتر مربع مي باشد

اين استان از شمال به استان تهران, از مشرق به استان سمنان, از جنوب به استان اصفهان و از غرب به استان مركزي محدود است اين استان در غرب درياچه نمك (مسيله ) و دشت كوير واقع شده است.

2-1-1 ناهمواريها ( پستي و بلندي )

ناهمواريهاي استان را به سه نوع مي توان تقسيم كرد :

  • كوهستاني
  • پايكوهي
  • دشت ها
  • نواحي كوهستاني :

نواحي بالاتر از ارتفاع 1500 متر را شامل شده و عمدتاً در جنوب غرب آن قرار گرفته اند كوههاي استان جزئي از رشته كوه مركزي ايران مي باشد نقش نواحي كوهستاني به صورت تأثير بر روي آب وهوا و منابع آب آن است به طوريكه يك اختلاف محسوس از نظر دماي فصلي و سالانه در بين ارتفاعات و نواحي دشتي ديده مي شود از سوي ديگر به دليل بارش بيشتر در نواحي كوهستاني قلل مرتفع آن به صورت يك كانون آبگير فصلي منشأ جريان رودهاي فصلي هستند به طوريكه مراكز جمعيتي واقع در پايكوهها از آن به عنوان منابع آب قابل اطمينان استفاده مي كنند به خصوص اينكه به دليل نفوذ پذيري زيادسنگها در اين ارتفاعات چشم هاي متعدد نيز به وجود آمده اند.

از كوههاي مهّم ناحيه كوهستاني مي توان از كوه وليجا, كوه لادها, كوه تخت سر  حوض در 47 كيلومتري جنوب قم در بخش قهستان ( كهك ) – كوه گلستاني در مغرب قم در نزديكي طغرور – كوه خر كشته در جنوب غربي قم – كوه آقا نظر در جنوب غربي قم وهمچنين كوه تيره – كوه كرمجگان – كوه و شنو – كوه فردو كه در اطراف قم در بخش قهستان بوده و داراي ارتفاع چنداني نمي باشند

و كوههايي كه در اطراف رودخانه قم قرار گرفته اند عبارتند از :

سفيد كوه يا منظريه در 30 كيلومتري قم – سياه كوه در 30 كيلومتري قم – گل تپه در 32 كيلومتري قم – محمود آباد در 40 كيلومتري قم – كوه نمك در 20 كيلومتري قم و كوه شاهجرد در 32 كيلومتري قم

كوه يزدان هم كه در 11 كيلومتري غربي قم است از جمله كوههايي است كه در حوضه مركزي قرار گرفته و داراي چشمه سارهاي كوچك است ارتفاع آن 1533 متر و داراي موقعيت مذهبي و آثار ديني زرتشت است

كوه كلاه قا ضي – كوه خضر و كوه دو برادران نيز از اين سري كوههاست

  • نواحي پايكوهي

اين نواحي نيز بيشتر در جنوب شرقي استان قم و در پاي ارتفاعات ذكر شده قرار دارند و از رسوبات ريز و درشت تشكيل شده و به شكل مخروطه افكنه هاي كوچك و بزرگ مي باشند بدليل نفوذپذيري زياد اين رسوبات سفره هاي زير زميني آب در اين نقاط غني بوده و به صورت چاه و قنات مورد بهره برداري قرار مي گيرد و لذا اين نواحي محل پيدايش و توسعه روستاهاي متعدد شده است.

(ممکن است هنگام انتقال از فایل ورد به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)

متن کامل را می توانید دانلود نمائید

چون فقط تکه هایی از متن تحقیق در این صفحه درج شده (به طور نمونه)

ولی در فایل دانلودی متن کامل تحقیق

همراه با تمام ضمائم (پیوست ها) با فرمت ورد word که قابل ویرایش و کپی کردن می باشند

موجود است

فایل ها برای اینکه حجم آنها پایینتر شود وراحتتر دانلود شوند با فرمت rar یا zip فشرده شده و پسوردگذاری شده اند. پسورد همه فایل های این سایت یکسان است.

برای دریافت پسورد فایل اینجا کلیک کنید

لينک دانلود تحقيق : بررسي آبزيان سد 15 خرداد

مطالب مشابه را هم ببینید
فایل مورد نظر خودتان را پیدا نکردید ؟ نگران نباشید . این صفحه را نبندید !
سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه ، تحقیق ، پروژه و مقالات دانشگاهی در رشته های مختلف است. مطالب مشابه را هم ببینید یا اینکه برای یافتن فایل مورد نظر کافیست از قسمت جستجو استفاده کنید. یا از منوی بالای سایت رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید و همه فایل های رشته خودتان را ببینید