دانلود مقاله درباره مهارت اجتماعی – رشته روانشناسی – قسمت 5


دانلود مقاله  درباره مهارت اجتماعی – رشته روانشناسی – قسمت 5

مدت زمان لازم

ممکن است یکی و دو ساعت طول بکشد که شما و همسرتان با نزاع عادلانه آشنایی پیدا کنید . ممکن است نیاز داشته باشید که جمله هایی را که با من شروع می شود را تمرین کنید و یا در این رابطه ایفای نقش کنید و در زندگی عادی و روزمره خود از این جملات استفاده کنید تا در هنگام نزاع عادلانه این گونه جملات برای شما بسیار طبیعی و ساده باشد . هر نزاع و درگیری 15 دقیقه  و یا یک یا دو ساعت طول می کشد . مگر این که شما یک مدت زمان و محدوده زمانی را برای صحبت در نظر گرفته باشید . حتی اگر زوجی هفته ای یکبار هم با یکدیگر مجادله کنند ، شش ماه طول می کشد تا با روش مجادله عادلانه که مورد قبول هر دو طرف آنها باشد آشنایی پیدا کنند .

 

مشکلات و مسائل رایج

افرادی که عصبانیت خود را بروز نمی دهند ترجیح می دهند که با این روش کار نکنند و به مخفی کردن عصبانیت خود ادامه دهند. افرادی که خشم خود را شدیداً نشان می دهند به ادامه داد و فریاد کردن تمایل دارند تا کنترل عصبانیت خود همانگونه که در این فصل توضیح داده شده هنگامی که فردی عصبانی می شود خطرات زیادی او را تهدید می کند . هشدارهایی در رابطه با این موضوع داده شده است که هرکدام از این هشدارها به موضوع جدال عادلانه برمی گردند .

تاثیر ، امتیازات و خطرات

بررسی نشان داده است که برخی از انواع زوج ها برای این نوع جدال مناسب نیستند مانند کسانی که نمی توانند به یکدیگر اعتماد کنند و با یکدیگر صادق نیستند . آنهایی که معتاد هستند و یا به مشروبات الکلی اعتیاد دارند این گونه افراد با احساسات سروکاری ندارند . کسانی که قربانی احساسات شدید شده اند . و کسانی که دائماً عصبانی هستند . اگر چه بسیاری از نویسندگان جدال عادلانه را پیشنهاد می کنند اما هیچ تحقیق کنترل شده ای درباره ی این روش وجود ندارد . توصیه ها بر اساس تئوری است و به نظر من بر اساس شواهد افرادی است که از این روش استفاده کرده اند .

بزرگترین خطر شلیک گلوله است و رفتار حیوانی همانگونه که بدان اشاره شد هنگامی که اشتغال ذهنی طرف مقابل و همسرتان را در نظر نمی گیریم اغلب ارتباطات بین ما قطع می شود و یا حداقل برای چند ساعتی با یکدیگر سرسنگین خواهیم بود . این امکان وجود دارد که این روش را بصورت گسترده مورد استفاده قرار دهیم بدین صورت که این روش هم برای مشکلات غیر قابل حل مورد استفاده قرار می گیرد و هم در جاهایی که مشورت با یک فرد حرفه ای مورد نیاز است.

براي دانلود متن کامل پايان نامه کليک کنيد

مطالب مشابه را هم ببینید
فایل مورد نظر خودتان را پیدا نکردید ؟ نگران نباشید . این صفحه را نبندید !
سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه ، تحقیق ، پروژه و مقالات دانشگاهی در رشته های مختلف است. مطالب مشابه را هم ببینید یا اینکه برای یافتن فایل مورد نظر کافیست از قسمت جستجو استفاده کنید. یا از منوی بالای سایت رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید و همه فایل های رشته خودتان را ببینید