دانلود متن کامل پایان نامه حفظ محيط زيست


دانلود متن کامل این پایان نامه با فرمت ورد word

روش‌شناسي مطالعه

مروري بر روشهاي استفاده شده در تخمين اهميت اقتصادي نواحي تفريحي و بياباني در جنگل مدل پرينس آلبرت در اين متن در اين فصل آورده شده است. اين فصل در دو قسمت خلاصه شده است: در بخش 301 يك خلاصه‌اي از مذاكرات ارزش بدون استفاده بيابان و برآورد آن آورده شده، در حاليكه در بخش 302 مروري بر طراحي آمارگيري، طراحي نمونه‌برداري و ميزان واكنش‌ها آورده شده است.

  1. 3 مفهوم ارزش بدون استفاده بيابان و روش برآورد

خالص وجودي يا ارزش حفاظتي بيابان ارزش بدون استفاده را تعريف مي‌كند مقدمتاً تركيبات وجودي و تقاضاهاي ارزش نسلهاي آينده است. يك روش مستقيم قابل دسترس براي برآوردن ارزشها فن ارزش‌گذاري ضربتي است. نگرش ارزش‌گذاري ضربتي باز نهايي در اين متن براي مشخص كردن تمايل به پرداخت ساكنان ساسكاچوان براي حفاظت بكار گرفته شده بود. روش پرداخت بود يك سهم در پشتوانه خاص طراحي شده بخصوص بمنظور حفاظت كردن و نگهداري از بيابان اين روش پرداخت به دو دليل انتخاب شده بود: ‌(1)‌ ساكنان ساسكاچوان آشنا با اعانه‌هاي ساخته شده مخصوص بمنظور (I,e گروه‌هاي زيست محيطي و دستگيري) بودند و (2) اين روش نسبتاً‌ بي‌طرف است بعلاوه احساس مي‌شد كه بليط وروديه يا چيزي شبيه به ماليات باعث بيان واكنشهاي متعدد مي‌شود. براي اجتناب از خطاهاي استراتژي در واكنشها شريكها مي‌دانستند ابتداي پرسشي كه مطرح شده بود يك مجموعه‌اي از موقعيت فرضي را توضيح مي‌داد.

  1. 3 مجموعه داده‌ها

1.2.3 طراحي آمارگيري

در طي بهار و تابستان سال 1994 يك پرسشنامه بصورت تصادفي بين ساكنان نواحي ساسكاچوان توزيع و توسعه پيدا كرد. متن بر روي نواحي بيابان و تفريحي توسط ساكنان ساسكاچوان متمركز شده بود. اين آمارگيري از روي اطلاعات استخراج شده جمعيت‌شناسي اقتصادي، ‌نظري و رفتاري ساكنان طراحي شده بود. آمارگيريها قبلاً‌ توسط اقتصاددانان، دانشجويان و عموم مردم از پيش امتحان شده بود. پرسشنامه در ضميمه A مي‌تواند در 4 بخش اصلي خلاصه شود بخش 1 سوال از وسط 7 تمركزها روي مفهوم فعاليتهاي تفرجي اطراف و محل شركت. بخش بعدي سوال 8 و 9 شناسايي بيشتر قسمتهاي مهم و برجسته پارك ملي پرينس آلبرت در حاليكه بخش سوم سوالات 17 تا 10 بيرون كشيدن اطلاعات مربوط به حيات وحش و بيابان از ساكنان است. بخش آخر سئوالات 18 تا 26 تمركز روي قسمتهاي جمعيت‌شناسي است.

  1. 2. 3 طراحي نمونه‌برداري

توزيع آمارگيري از طريق خدمات پستي انجام شده بود. ايالتها به 4 منطقه تقسيم شده بودند كه از نمونه‌هاي تصادفي و از طريق دفاتر تلفن توليد شده بودند. غرب هدفها به اجرا درآمد نمونه‌برداري تصادفي و برچسبهاي نشاني فراهم شد. در ابتدا 200 تا از آمارگيريها به بيرون هر يك از مناطق (ساسكاتون، يوركتون، ملويل) منطقه 3 (رجينا، سويفت كاريت، موس جا و يبورن و استوان) و منطقه 4 ( با تلفولد شمالي، تلويد مينتر، درياه ميدو و كيندوسلي) فرستاده شده بودند و 250 تا از آمارگيري‌ها به منطقه 10 پرينس آلبرت) فرستاده شده بودند. براي بعضي از نواحي مقادير حساسيت‌ها بالاتر بود. براي اين ناحيه در دومين ارسال 200 تا از آمارگيريها به پرينس آلبرت فرستاده شده بودند 100 تا به ساسكاتون و …

100 تا به باتلفولد شمالي اين سه منطقه متمركز شده بودند زيرا تصور بر اين بود كه سهم بيشتري از ساكنان در پارك ملي و پرينس آلبرت ديده شده بودند.

متن کامل را می توانید دانلود نمائید چون فقط تکه هایی از متن پایان نامه در این صفحه درج شده (به طور نمونه)

ولی در فایل دانلودی متن کامل پایان نامه

همراه با تمام ضمائم (پیوست ها) با فرمت ورد word که قابل ویرایش و کپی کردن می باشند

موجود است

با فرمت ورد word

فایل ها برای اینکه حجم آنها پایینتر شود وراحتتر دانلود شوند با فرمت rar یا zip فشرده شده اند

برای دریافت پسورد فایل اینجا کلیک کنید

 دانلود پایان نامه مربوط به حفظ محيط زيست

مطالب مشابه را هم ببینید
فایل مورد نظر خودتان را پیدا نکردید ؟ نگران نباشید . این صفحه را نبندید !
سایت ما حاوی حجم عظیمی از پایان نامه ، تحقیق ، پروژه و مقالات دانشگاهی در رشته های مختلف است. مطالب مشابه را هم ببینید یا اینکه برای یافتن فایل مورد نظر کافیست از قسمت جستجو استفاده کنید. یا از منوی بالای سایت رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید و همه فایل های رشته خودتان را ببینید